VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městu dluží lidé i firmy dvacet milionů korun

Český Krumlov - Po vystěhovaných neplatičích bude mít město k dispozici 13 sociálních bytů.

6.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Profimedia

V městské kase chybí v tuto chvíli bezmála deset milionů korun, které dosud za poslední roky nezaplatili lidé na různých pokutách, poplatcích nebo exekučních nákladech. To jsou takzvané živé pohledávky, u kterých ještě existuje pravděpodobnost, že je město vybere.

Vymáhání se vede postupně a není jednoduché. Jen například na poplatku za odpad by lidé měli zaplatit 2,3 milionu korun, na pokutách souvisejících s dopravu je nedoplatek přes 1,5 milionu, lidé mající psa evidovaného v Českém Krumlově dluží městu dohromady 50 tisíc a podobně.

„Vedle toho vedeme na dočasně nedobytných pohledávkách částku 3,1 milionu korun,“ konstatoval Jiří Pavlíček, vedoucí odboru financí.

„Ovšem vysoký dluh, který dosahuje takřka k sedmi a půl milionu korun, dluží lidé městu i v bytovém hospodářství,“ doplnil. Tyto peníze nezaplatily městu na nájemném a souvisejících službách bezmála dvě stovky obyvatel.

Prudký nárůst

Jen za rok 2009 vzrostla tato dlužná částka o dva miliony korun a tak došlo i na dlouho avizované vystěhování některých chronických neplatičů. Jejich vystěhování se dělo v minulých měsících postupně a v některých případech se zapojením soudu a exekuce. Po nich se uvolnilo 13 bytů. Co s nimi?

„Na únorovém jednání schválili radní vypsání výběrového řízení na obsazení 13 uvolněných bytů v majetku města pro sociálně potřebné občany. Jedná se o byty velikosti 0 + 1 nebo 1 + 1 v lokalitách Za Tavírnou 108, Lipová 161 a Vyšehrad 182,“ doplňuje mluvčí radnice Jitka Augustinová.

Vzhledem k omezeným možnostem města Český Krumlov v počtu využitelných bytů pro sociální bydlení, se bude podle mluvčí při posuzování naléhavosti případu budoucích nájemníků přihlížet k sociálním poměrům zájemce.

„Město Český Krumlov postupuje v souladu s koncepcí bytové politiky města. Byty se uvolnily po vystěhování neplatičů nebo po přestěhování se původních nájemců,“ shrnula Jitka Augustinová.

Zajímavé položky

Neuhrazené pokuty v přestupkovém řízení 350 956,- Kč

Neuhrazené pokuty Stavebního úřadu 2 055 495,- Kč

Dlužné příjmy z pronájmu v Azylovém domě 27 776,- Kč

Dlužné pronájmy od velkých firem 1,6 milionu korun

Exekuční náklady poplatku z odpadu 5 837,– Kč

Autor: Zdeněk Zajíček

6.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

ČSSD znovu chybí náhradníci

Ilustrační foto.

Pozor na železničním přejezdu

Švejda s Janoštíkem dosáhli v Srbsku na deblové stříbro

Novi Sad – V srbském městě se hrál velký mezinárodní badmintonový turnaj mládeže, na kterém viditelnou stopu zanechalo i české mládí.

Brannou výchovu zpátky do škol

Český Krumlov - Ve škole tráví naše děti velkou část dne. Učitelé mají zásadní roli v jejich vzdělávání i výchově. Navíc odpovídají i za bezpečnost svěřených žáků.

Putovní pohár od hranic zamířil letos do Kaplice

Horní Dvořiště – Už podvanácté se na fotbalovém hřišti hornodvořišťské TJ sešli vyznavači míče kopaného, aby poměřili síly v tradičním červnovém termínu při turnaji O pohár starosty obce.

Mladé mužstvo má velkou perspektivu, míní trenér Domin

Český Krumlov – Fotbalisté krumlovského Slavoje obsadili v mistrovské divizní sezoně 2016/17 výslednou třináctou, tedy první nesestupovou pozici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies