VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednatelé pracovali zadarmo

Český Krumlov - Jednatelé - zastupitelé jakékoliv odměny od městské společnosti pobírat nesmějí.

18.11.2010 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Foto: Josef Seifert

„Na jednatelských postech v dozorčích radách českokrumlovských městských firem byli v uplynulém roce finančně odměněni pouze jednatelé ve funkci ředitelů, tedy Českokrumlovského rozvojového fondu a Služeb města,“ upřesňují politici informace uvedené v sobotním článku Českokrumlovského deníku Trafiky ve firmách zastupitelé nemají.

„V souladu se zákonem jsem jako dlouhodobě uvolněná členka zastupitelstva ve funkci jednatelky Českokrumlovského rozvojového fondu, spol. s r.o., nepobírala a nepobírám žádnou odměnu, avšak jako jednatelka plně ručím veškerým svým majetkem,“ sdělila ve středu místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová.

Podobně reaguje i bývalý radní Antonín Princ: „Jednateli Služeb města, s.r.o, jsou vedle ředitele inženýr Petr Kubal a já. Za celé období jsme nepobírali ani korunu odměny, pracovali jsme tedy zcela zdarma.“ Také oni dva zároveň odpovídají za svá rozhodnutí celým svým majetkem.

„Můj osobní názor však je,“ dodává Princ, „že ustanovení zákona by mělo platit nepochybně pro uvolněné, jejichž mzda přímo souvisí s prací a činností pro město. Avšak bezplatná činnost lidí zaměstnaných jinde je ryze dobrovolná a může být provozována v dobrovolných organizacích či spolcích. U obchodní společnosti s ohledem na odpovědnost ze zákona by měla být odměňována.“

Finanční odměny uvedené v sobotním článku ovšem skutečně vyplaceny byly, ale v souladu se zákonem pouze jednatelům ve funkci ředitelů firem. „V Českokrumlovském rozvojovém fondu a Službách města jsou statutárním orgánem společnosti tři jednatelé,“ vysvětluje radní Josef Hermann.

„Jedním z nich je vždy ředitel společnosti, který tak zastává ve firmě v souladu s jejími stanovami dvojí pozici. Pozice jednatele-ředitele je neslučitelná s výkonem funkce zastupitele. Další dva jednatelé jsou naopak zastupitelé (ČKRF), zpravidla ve funkci starosty a místostarosty.“

Jednatelskou odměnu pobírá v souladu se zákonem o obcích pouze jednatel ve funkci ředitele. Jednatelé - zastupitelé jakékoliv odměny od městské společnosti pobírat nesmějí.

Autor: Zdeněk Zajíček

18.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Voda v Lipně má sníženou průhlednost a místy je zelená, ale pokud nejste více citliví, tak byste žádné problémy mít neměli.

Po koupání v lipenském jezeře se osprchujte

Bartolomějský trh a pouť ve Vyšším Brodě.
43

OBRAZEM: Ačkoliv byli půl den bez proudu, Bartolomějský trh a pouť se vydařily

OBRAZEM: Houpačka všechny bavila, i když v noci bouřka zničila velký stan

Velešín - Tentokrát velešínské fotbalové hřiště se v sobotu stalo dějištěm charitativního festivalu Houpačka.

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

OBRAZEM: Vítr dokázal vyvrátit strom i s lavičkou, která pod ním stála

Loučovice - O několik velikých stromů připravil vichr o noční bouřce park bývalé Porákovy vily v Loučovicích.

AKTUALIZUJEME

Bouřka: Spadl strom na radnici, nejezdí kolotoče, nejde proud

Českokrumlovsko - Množství stromů nevydrželo vítr při noční bouřce na Hornoplánsku. Jedna lípa se rozštípla a její část spadla také na hornoplánskou radnici, kde udělala asi metrovou díru do střechy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení