VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednatelé pracovali zadarmo

Český Krumlov - Jednatelé - zastupitelé jakékoliv odměny od městské společnosti pobírat nesmějí.

18.11.2010 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Foto: Josef Seifert

„Na jednatelských postech v dozorčích radách českokrumlovských městských firem byli v uplynulém roce finančně odměněni pouze jednatelé ve funkci ředitelů, tedy Českokrumlovského rozvojového fondu a Služeb města,“ upřesňují politici informace uvedené v sobotním článku Českokrumlovského deníku Trafiky ve firmách zastupitelé nemají.

„V souladu se zákonem jsem jako dlouhodobě uvolněná členka zastupitelstva ve funkci jednatelky Českokrumlovského rozvojového fondu, spol. s r.o., nepobírala a nepobírám žádnou odměnu, avšak jako jednatelka plně ručím veškerým svým majetkem,“ sdělila ve středu místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová.

Podobně reaguje i bývalý radní Antonín Princ: „Jednateli Služeb města, s.r.o, jsou vedle ředitele inženýr Petr Kubal a já. Za celé období jsme nepobírali ani korunu odměny, pracovali jsme tedy zcela zdarma.“ Také oni dva zároveň odpovídají za svá rozhodnutí celým svým majetkem.

„Můj osobní názor však je,“ dodává Princ, „že ustanovení zákona by mělo platit nepochybně pro uvolněné, jejichž mzda přímo souvisí s prací a činností pro město. Avšak bezplatná činnost lidí zaměstnaných jinde je ryze dobrovolná a může být provozována v dobrovolných organizacích či spolcích. U obchodní společnosti s ohledem na odpovědnost ze zákona by měla být odměňována.“

Finanční odměny uvedené v sobotním článku ovšem skutečně vyplaceny byly, ale v souladu se zákonem pouze jednatelům ve funkci ředitelů firem. „V Českokrumlovském rozvojovém fondu a Službách města jsou statutárním orgánem společnosti tři jednatelé,“ vysvětluje radní Josef Hermann.

„Jedním z nich je vždy ředitel společnosti, který tak zastává ve firmě v souladu s jejími stanovami dvojí pozici. Pozice jednatele-ředitele je neslučitelná s výkonem funkce zastupitele. Další dva jednatelé jsou naopak zastupitelé (ČKRF), zpravidla ve funkci starosty a místostarosty.“

Jednatelskou odměnu pobírá v souladu se zákonem o obcích pouze jednatel ve funkci ředitele. Jednatelé - zastupitelé jakékoliv odměny od městské společnosti pobírat nesmějí.

Autor: Zdeněk Zajíček

18.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Naši prvňáci. Ilustrační foto

Dvě třídy prvňáčků představíme v Základní škole Vyšší Brod

Hledaný Robert Oláh.

Hledají muže snědé pleti

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Jihočeský kraj – Ženy v jižních Čechách chtějí spolurozhodovat o budoucnosti nejen svých domácností.

OBRAZEM: Vyzkoušet si řemeslo si do kláštera přišli malí i velcí

Český Krumlov - Jaké to je, na chvíli se stát brašnářem a ševcem, kovářem, knihařem, hrnčířem či sklářkou, si do řemeslné uličky českokrumlovského kláštera přišla v sobotu zkusit pěkná řádka lidí. Pod vedením mistrů ve svém oboru si u kahanu, kovadliny či brašnářského ponku si vlastníma rukama vyrobili suvenýr.

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Písek – Titul republikového šampióna v silničních motocyklových závodech nejmenší kategorie Minimoto junior A od pěti do deseti let získal sedmiletý Adam Vyskočil z Písku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení