VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu na Českokrumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - Májový víkend v regionu nabízí nepřeberné množství, kam se vyrazit pobavit.

13.5.2017
SDÍLEJ:

V Benešově nad Černou náměstí opanuje zahájení turistické sezony na Novohradsku.Foto: archiv Deníku

Den matek, tradiční víkendové fotografování v Museu Fotoateliér Seidel, se koná v sobotu a neděli od 9 do 16 hodin v Č. Krumlově. Nutná rezervace.

Vysvěcení zbrojnice. Dobrovolní hasiči z SDH Rožmberk – Přízeř v sobotu nechají slavnostně vysvětit novou hasičskou zbrojnici ve 13 hodin v Přízeři.

Okrsková soutěž hasičů vypukne v sobotu od 13 hodin v Rájově.

Odpoledne pro maminky se v sobotu od 14 hodin uskuteční v Kájově. Součástí odpoledne bude kolem 15 hodin módní přehlídka právě pro maminky – k vidění budou modely z butiku Matta Hari v Českém Krumlově.

Májové skotačení oživí v sobotu od 14 do 16 h park v Kaplici. Děti, zasoutěžíte si, potrénujete smysly, vytvoříte si dáreček ve výtvarné dílně. Těší se Poutníci.

Šumaman 2017 se koná v sobotu v Přední Výtoni u pensionu Vyhlídka. Sportovní závod zásahových jednotek o pohár ředitele KŘP JČK startuje už v 6 hodin. To se vydají na trasu pětičlenná družstva dle rozlosování. V 10 hodin přílet vrtulníku Policie ČR. 10 až 12 h ukázka práce zásahové jednotky spolu s vrtulníkem. 12 až 14 h další ukázky. A to oddělení služební kynologie a hipologie Policie ČR, HZS a Jihočeská záchranná brigáda kynologů. 10 až 14 h dětské závody a dětský Šumaman Junior. V 15 h vyhodnocení dětských závodů. V 19 hodin vyhlášení výsledků Šumamana. 20 až 24 h společenský večer a ve 22 hodin ohňostroj.


Otevření letní turistické sezony na Novohradsku se koná v sobotu v Benešově nad Černou. Od 14 do 17 hodin se uskuteční soutěž družstev složené ze zástupců KIC a obcí Benešov, České Velenice, Dolní Dvořiště, Horní Stropnice a Nové Hrady v netradičních disciplínách. V 17 hodin koncert hudební skupiny Gaia. Odpolednem bude provázet moderátor Českého rozhlasu Zdeněk Zajíček.

Frymburskou desítku 2017 pořádají SK Lyžaři-běžci Frymburk (Atletiko Frymburk) a Zdraví Frymburk, z.s. Závod je pro malé i velké závodníky, Frymburská desítka je spojená s Májovým kolem médi Kubíka. Děti během dopoledne poběží a poté pojedou na in-line bruslích za doprovodu maskota Médi Kubíka okolo náměstí, po obědě se dospělí proběhnou po nenáročné 10 km dlouhé trati vedoucí po Jezerní cyklostezce směrem k Lipnu nad Vltavou a zpět. Kdo se na 10 km necítí, může se přihlásit na poloviční vzdálenost do hobby kategorie „běž, jak chceš“ která je vhodná i pro nesportovce (maminky s kočárkem, indiánská chůze atd.)
Start i cíl bude na historickém náměstí ve Frymburku.

Prezentace dětí je od 8 do 9.30 v přízemí Infocentra. Startují v 10 hodin. Závodů v in-line bruslení se mohou zúčastnit pouze děti s přilbou, doporučujeme chrániče na kolena, lokty a zápěstí. Frymburská desítka se běží po cyklostezce kolem Lipna. Prezentace je od 8 do 12.15 h. Startovné 100 korun. Start na 5 km je ve 12.30 hodin, na 10 km ve 13.30 hodin. Vyhlášení: ca. 15.30 v pivnici Na Rynku, poté posezení s kulturním programem.

Pouť na Maria Rast am Stein k stoletému výročí zjevení Panny Marie ve Fatymě se koná v sobotu v 11 hodin ve Vyšším Brodě.

Josef Fajta a Jan Reidl, kytarista s klavíristou vystupují s jihočeskou kapelou Mustang Bluesride. Zahrají v sobotu od 20 hodin v Divadelním klubu Ántré v Českém Krumlově.

Literární měsíc v klubu Šnek v Českém Krumlově pozve v sobotu od 19 hodin českokrumlovskou spisovatelku Helenu Braunovou.

Bioenergetická cvičení pořádá v sobotu od 10 do 16 hodin studio Farha na třídě Míru v Českém Krumlově. Cvičení povedou zkušení terapeuti.

Koncert ke Dni matek a Mezinárodnímu dni rodiny se koná v neděli v kapli na Křížové hoře v Českém Krumlově. Účinkuje pěvecký sbor Bellaria, host DuoDam. Vstupné dobrovolné.

Michal Pavlíček a Monika Načeva zahrají a zazpívají v sobotu od 18 hodin v hostinci U Kuchařů v Krasetíně.

Koncert Boletice. V neděli od 17 hodin se v interiéru kostela svatého Mikuláše v Boleticích rozezní nástroje Krumlovského komorního orchestru. Vstupné je na tento benefiční koncert dobrovolné a výtěžek bude sloužit na opravu kostela.

Den matek se koná v neděli od 13 hodin v sále kina Velešín. V kulturním programu vystoupí děti z místních škol a klubů.

Vysvěcení výklenkové kapličky v Mříči plánují Křemežští na neděli ve 14 hodin.

Autor: Zuzana Kyselová

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z bojů v loňské Velké ceně Tábora.

Atletický bonbónek: Do Tábora v úterý zavítá královna sportu v celé své kráse

déšť, ilustrační foto

Do čtvrtka bez deštníku ani se smetím

Mezinárodní hudební festival pokračuje

Český Krumlov - První týden 26. Mezinárodního hudebního festivalu (MHF) je za námi.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Volných míst je teď víc než uchazečů o práci

Českokrumlovsko - Na doposud neuvěřitelně nízkou mez klesla nezaměstnanost. Na Českokrumlovsku je ale v kraji nejvyšší.

Hlídky na vltavských jezech jsou pro vodáky požehnáním

Vyšebrodsko - Dítě či psa už dokázali zavčasu vytáhnout z vody mladíci, kteří drží hlídky u dvou nebezpečných jezů na Vyšebrodsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení