VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na novém hřišti si Chlumečtí zasportují zdarma

Chlumec - K hřišti přivedli Chlumečtí oproti plánu i novou silnici.

11.1.2012
SDÍLEJ:

Kromě toho, že Chlumečtí vloni zvládli postavit nové hřiště, pustili se koncem roku oproti plánu také do budování příjezdové silnice. Na snímku starosta Petr Bürger (vpravo) a místostarosta Jan Mojžíš.Foto: DENÍK/Martin Tröster

O tom, že štěstí přeje připraveným, se nyní přesvědčili Chlumečtí.

Ač se v loňském roce měla z plánovaného Centra sportu a zábavy přeměnit ve skutečnost jen hlavní část tohoto velkolepého záměru, tedy víceúčelové sportovní hřiště, zvládli toho Chlumečtí mnohem více.

Kromě hřiště o rozměrech 40 krát 20 metrů, na němž je možné hrát malou kopanou, tenis, volejbal, nohejbal nebo streetbal, vybudovali rovněž příjezdovou silnici s parkovacími místy, okolo nového areálu osadili i několik laviček, zřídili elektrický rozvaděč a přivedli vodu i kanalizaci k areálu.

Jak vysvětlil starosta Chlumce Petr Bürger, ke konci roku se podařilo zkombinovat rozpočtovou rezervu s dotačními penězi, a tak se mohlo udělat více, než bylo původně v plánu.

„Nepočítali jsme hlavně s tím, že se nám podaří vybudovat i příjezdovou silnici, kterou jsme měli již dříve v dlouhodobém plánu. Shodou šťastných náhod jsme dostali možnost za podmínky vyřízených povolovacích formalit investovat na tento účel před koncem milion korun také z dotačních zdrojů. Času bylo velmi málo, ale nakonec se podařilo vše skloubit,“ vysvětlil chlumecký starosta.

Oproti plánu stihli Chlumečtí ještě vloni přivést k novému Centru sportu a zábavy také inženýrské sítě. „To nám umožní v budoucnu připojit k sítím sociální zařízení, které u hřiště ještě vznikne. Tím, že máme sítě přivedené až k hřišti, nebudeme muset rozkopávat nově položený asfalt,“ řekl místostarosta Chlumce a manažer projektu Jan Mojžíš. Doplnil, že v tomto případě už šly náklady na vrub obecního rozpočtu.
Sítě zároveň umožní v lokalitě mezi původní zástavbou a hřištěm na okraji obce připojit další plánované rodinné domy.

S dokončením nejdůležitějších prací však úkoly realizačního týmu, do něhož kromě starosty a místostarosty patří také odborník na výstavbu sportovišť Zdeněk Přívratský, chlumečtí zastupitelé Eliška Talířová a David Gorčica i projektantka Helena Matějčková, zdaleka nekončí. I v letošním roce by totiž měl kolem nového hřiště na okraji Chlumce vládnout čilý ruch.

V sousedství sportoviště totiž zbývá dobudovat klubovnu a také zázemí pro pořádání kulturních akcí. „V klubovně zbude místo ještě na sprchu, toaletu a malý sklad. Kromě toho plánujeme poblíž hřiště také stavbu pódia pro místní ochotníky i pořádání dalších kulturních akcí, chybět nebude ani posezení,“ vyjmenoval Petr Bürger.

Až se Chlumeckým podaří dosáhnout na další dotační peníze, nové hřiště by ještě rádi vyšperkovali umělým povrchem.

„I současný povrch je ale dostatečný, dají se na něm hrát všechny sporty, na něž je hřiště svým plánem určeno,“ ujistil Jan Mojžíš.
Protáhnout svá těla mohou obyvatelé Chlumce na novém sportovišti zcela zdarma. Ostatním bude obec účtovat poplatek sto korun za hodinu. „Když se sejde třeba parta fotbalistů, každý dá desetikorunu a mohou hrát,“ dokázal Jan Mojžíš, že stanovená částka je jen symbolická.

Postavit Centrum sportu a zábavy, aniž by se zadlužili, Chlumečtí zvládli i díky kvalitní přípravě plánu, velkorysosti sponzorů a také vstřícnosti dodavatelských firem, které jim v mnoha případech poskytovaly velké slevy na materiál. „Je to ale i zásluha místních občanů, kteří se nezištně účastnili brigád, při nichž se stavbou hřiště pomáhali. Je tak vidět, že tento projekt není žádná megalomanská vize hrstky zastupitelů, ale že hřiště vzali za své všichni obyvatelé obce,“ doplnil Petr Bürger.

Autor: Martin Tröster

11.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

První sklizeň vinné révy v klášterní zahradě v Českém Krumlově.
19

OBRAZEM: Krumlovští jsou nadšeni z první úrody z nových vinic

Plátýnko nebo prostá utěrka postačí k oddělení tekutého podmáslí a pevného másla.
8

VIDEO: Za 45 minut 260 gramů másla

OBRAZEM: Synagoga dostává postupně i uvnitř původní podobu

Písek – V Jihočeském kraji je 68 židových památek, většinou hřbitovů. Dochovalo se také pět synagog. Patří k nim i synagoga vybudovaná v orientálním stylu s novorenesančními prvky v roce v roce 1872 v Soukenické ulici v Písku.

Lidická povolila, kolony zůstaly jen ve špičce

České Budějovice – Dopravní šok na jihu Českých Budějovic postupně povoluje.

Kam se můžete v sobotu na Českokrumlovsku zajít pobavit

Českokrumlovsko - Českokrumlovský regionu opět nabízí na sobotu bohaté a všestranné vyžití.

Žena zapomněla kabelku v jídelně ubytovny, a přišla o ni

Rožmberk nad Vltavou - Kabelku od středy postrádá její majitelka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení