VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pár nadšenců na kašnu nakonec vylezlo

Český Krumlov - Letošní Slavnosti pětilisté růže byly z pohledu Českého červeného kříže Český Krumlov (ČČK ČK) daleko klidnější, než ty předešlé.

21.6.2011
SDÍLEJ:

Pětilistá růže 2011.Foto: DENÍK/Václav Votruba

Žádná vážná zranění se naštěstí nekonala. „Celkem zdravotníci v průběhu slavností odsloužili 110 hodin. Všechny mobilní hlídky přibližně dohromady nachodily asi 140 kilometrů,“ uvedl Pavel Fošum z ČČK ČK. Služba byla náročná hlavně kvůli dešti. „Byli jsme úplně promoklí. To bylo nepříjemné. Ale zvládli jsme to. Určitě bych chtěla vyzvihnout skvělou spolupráci s městskou policií a s úřadem starosty,“ řekla ředitelka ČČK ČK Eva Pejchalová.

Během víkendu pracovníci Červeného kříže ošetřili 58 zranění. Použili přitom zhruba necelých 50 metrů obvazů a třičtvrtě metru náplastí s polštářkem.
„Povětšinou byli zraněni pouze česky mluvící návštěvníci, ošetření u nečesky mluvícího občana se vyskytlo jedenkrát,“ zmínil Fošum.

Několikrát museli krumlovští strážníci vyzvat návštěvníky slavností k tomu, aby opustili vyvýšená místa kašny na náměstí. „Nikdo ale nebyl v takovém stavu, aby nedokázal z kašny slézt dolů sám,“ dodal včera velitel českokrumlovské městské policie Jan Šítal v narážce na loňský těžký úraz jednoho z návštěvníků, jemuž výška kašny sice učarovala, ale zároveň se mu po pádu dolů stala málem osudnou. Letošní provinilci nejčastěji argumentovali tím, že z kašny je lepší výhled na průvod.

Jisté obavy měli strážníci z toho, kdo obsadí městský park. Přes internetovou sociální síť Facebook se totiž na tom mělo údajně domlouvat několik příznivců lehkých drog. Ale nakonec se tak nestalo a tato partička z centra města zmizela úplně. „Žádné excesy, jako vloni, nebyly, zasahovat jsme během slavností museli několikrát, ale opravdu minimálně,“ dodal Jan Šítal.

Zatím jediným stínem se tak kromě špatného počasí jeví krádež několikatisícové hotovosti v korunách i eurech. Tu má na svědomí dosud neznámý zloděj v jedné z kaváren v centru města. Využil nepozornosti jednoho ze zahraničních návštěvníků a z náprsní kapsy bundy přehozené přes opěradlo židle mu vytáhl peněženku.

Se smutkem v duši ale odjížděla větší část stánkařů a trhovců, kterých letos přijelo do Krumlova opravdu hodně. Chybělo jim totiž to podstatné – zákazníci a tržby.

Autor: Václav Votruba

21.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Okresní stopa v I.B třídě se rozšíří, na úvod derby v Loučovicích

„Po naší katastrofální přípravě mám vážné obavy, že se budeme potácet někde v dolních patrech tabulky,“ říká jindy většinou optimisticky naladěný frymburský kouč Vlastimil Mertl (na snímku).

Při prvním derby budou proti sobě stát dva trenéři Vlastimilové

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

Žena po pondělní nehodě v nemocnici zemřela

Tučapy - Ještě v pondělí byla nehoda, k níž došlo před desátou dopoledne, přestupkem. Dnes už je šetřena kriminalisty jako trestní čin usmrcení z nedbalosti.

Půlpán: Kvalita šla zase dolů, budeme rádi za dolní polovinu

Nová Ves – Dlouhých šest sezon bojovali v obou skupinách oblastní I.A třídy fotbalisté FK Nová Ves / Brloh, až je letos na jaře potkal pád na nejnižší krajský stupínek – do I.B třídy.

Kam můžete do soboty na Krumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - Nabídka z kulturních akcí a programů kin na Krumlovsku od středy 16. srpna až do soboty 19. srpna:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení