VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sobota bude mnohde ve znamení úklidu obcí

Českokrumlovsko – Jaro je obdobím úklidu v obcích. Například ve čtvrtek odpoledne měli den sběru železného šrotu obyvatelé Srnína.

21.4.2017
SDÍLEJ:

Železný šrot sbírali po Srníně místní dobrovolní hasiči.Foto: Deník / Kyselová Zuzana

 Toho se jako vždy ujali místní dobrovolní hasiči, kteří svezli po obci připravené hromádky. „Už je toho trochu méně, než bývalo,“ řekl starosta Srnína Luboš Mlčák. „Také pomáhá, že máme kontejner na sběr drobnějšího kovového odpadu u hřiště.“

Na sběr šrotu se chystají také ve Vyšším Brodě. Dobrovolní hasiči budou šrot a nepotřebné elektrospotřebiče sbírat v sobotu od rána. Občané mají odpad přichystat na přístupná místa ke komunikacím.

V Srníně bude hned v sobotu následovat takzvaný svozový den. Při něm se mohou Srnínští zbavit ostatního nepotřebného harampádí. Nepotřebné věci mohou přivézt od 10 do 12 hodin před obecní úřad, kde je naloží a rovnou přetřídí pracovníci Služeb města Český Krumlov na normální a nebezpečný odpad. „To znamená, že před obec nelze přivézt železný šrot, pneumatiky z nákladních automobilů, traktorů a stavební suť,“ upřesnil Luboš Mlčák.


Služby města Český Krumlov takto svážejí odpad z obcí každoročně, někdy i dvakrát do roka. Tak je tomu i v Srníně. Odpad pracovníci služeb letos již odvezli ze Křemže, čeká je například Holubov, Světlík a jiné.

V Omlenici budou mít obyvatelé přistaveny velkoobjemové kontejnery na odpad v květnu. A to ve Výnězdě a Vracově od 5. května, v Omlenici a Omleničce od 12. května a v Blažkově a Stradově od 19. května. Termíny se ale ještě mohou měnit.

Autor: Zuzana Kyselová

Místo události:
21.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Dubném na Českobudějovicku se už vylíhla čtyři čapí mláďata.

Čapí pár z Dubného má čtyřčata

Nejvyšší hranici postavil Klub Rampušáků v Mnichovicích. Foto: archiv agentury Dobrý den

Postaví někdo nejvyšší hranici pro čarodějnickou vatru?

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Otevřený dopis: S údivem pozorujeme, co se děje v našem kraji ve zdravotnictví

Jižní Čechy - Předem je třeba konstatovat ( na tom se asi všichni shodnou), že odměny všech tří manažerů holdingu jihočeských nemocnic jsou naprosto nehorázné, neobhajitelné a nemravné. Vždyť dobré hospodaření jihočeských nemocnic je způsobeno i tím , že se šetří na platech i personálu.

Do Českých Budějovic se za týden chystá na 20 tisíc lidí

České Budějovice - České hokejové hry zahustí dopravu v Budějovicích. Lidé pocítí i zvýšená bezpečnostní opatření.

Strašák porevolučních let dál otevírá nenasytnou tlamu

Jihočeský kraj – Smutná tečka za částí života, zabavení věcí, o které nechceme přijít a budou nám chybět – to je exekuce.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies