VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V krytém bazénu si Velešínští nezaplavou

Velešín – Namísto takzvaného vodního světa má ve městě šanci vzniknout letní plovárna.

6.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Až se Velešínští v parných dnech možná už příštího léta budou chtít svlažit, k dispozici jim bude moderní venkovní plavecký bazén s atrakcemi pro děti, možná doplněný o hřiště pro plážový volejbal či umělou ledovou plochu. Ovšem za předpokladu, že se představitelům města podaří najít společnou řeč se soukromým investorem, jenž prý zvažuje možnost plavecký areál ve Velešíně postavit.

Projekt letní plovárny tak zřejmě už definitivně střídá původní záměr Velešínských vybudovat v lokalitě u benzínové stanice takzvané ozdravné centrum s krytým bazénem a doprovodnými atrakcemi. Důvodem jsou především na Velešín neúměrně vysoké náklady na výstavbu, ale i provoz takového zařízení.

„Bazén chtějí všichni, a to v nejmenší ze zvažovaných podob, a sice ve formě letní plovárny,“ tlumočil starosta města Josef Klíma závěry pracovní schůzky velešínských zastupitelů, která se uskutečnila v tomto týdnu.

Doplnil, že pracovní skupina, kterou kromě něho tvoří ještě místostarosta Jiří Růžička a zastupitelka Lenka Šípková, teď bude se zástupci firmy, jež už představila možné varianty řešení nového koupaliště, jednat o dalším postupu.

Podle Josefa Klímy je třeba nyní dohodnout se především na tom, do jaké míry bude investor financovat samotnou stavbu a také provozování plovárny. „Pokud bychom vše měli platit sami, rovnou říkám, že na to prostředky nemáme,“ nechtěl být starosta ohledně možných variant financování sdílnější.

V podobném duchu se vyjádřil rovněž místostarosta Velešína Jiří Růžička, jenž od počátku prosazoval variantu otevřeného koupaliště.

„Na pracovní schůzce zastupitelů sice nepadlo jediné slovo o tom, že bychom se dále měli zabývat velkorysým areálem, jakým původně zvažovaný vodní svět byl, na druhou stranu ale nemůžeme tvrdit, že otevřený bazén je jistota,“ upozornil Jiří Růžička s tím, že záležet bude v tomto směru především na výsledcích dalších jednání se soukromým investorem.

Vyřešit zbývá také otázku, kde by měla nová plovárna stát. Nabízí se dvě varianty – již zmíněná lokalita u benzinové stanice, kde se původně počítalo s projektem ozdravného centra, anebo místo Nad Fontánou u odbočky z Kaplické ulice na Svatý Jan nad Malší.

„Původně plánovaná lokalita je ve svahu, navíc zde chybí veškeré sítě, takže by se stavba prodražila o dalších dvacet milionů korun. Naproti tomu Nad Fontánou je z tohoto hlediska pro vybudování koupaliště vše připraveno,“ uvedl Jiří Růžička. Josef Klíma se naopak přiklání spíše k původní variantě, jíž je lokalita u benzinové stanice. Konečné rozhodnutí však podle něj bude záviset především na požadavcích investora.

To, zda se budou mít kde koupat, nebo nikoliv, by se obyvatelé Velešína i okolních obcí mohli dozvědět již 16. května.

Tehdy totiž zasedají zastupitelé, kteří se budou otázkou koupaliště zabývat. „Pokud bychom se s investorem stihli do té doby domluvit na nějakém konkrétním záměru a ohlas z jeho strany bude příznivý, dá se předpokládat, že by zastupitelé mohli již v tento den rozhodnout,“ uzavřel Josef Klíma.

Autor: Martin Tröster

6.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spousta zajímavých her a soutěží čekala děti na pláži u lipenského jezera.
3

Děti si svůj den v Horní Plané náramně užily

Hasiči likvidovali požár v autodílně ve Stříteži.
3

Autodílnu ve Stříteži v noci zachvátil požár

AKTUALIZUJEME

Dění na jihočeských silnicích

Jižní Čechy - Ani neděle není v jižních Čechách bez dopravních nehod.

U Škůdry byl v příkopu nalezen mrtvý motorkář

Strakonice - V sobotu 27. května krátce před třetí hodinou odpoledne bylo zahájeno vyšetřování další tragické dopravní nehody.

Milan Šmíd v práci klouže, tobogány má „v malíku“

Prachatice - Skluzavky a tobogány Milan Šmíd z Prahy nejen navrhuje, ale sám také kontroluje, zda jsou atrakce bezpečné.

Kam dnes a zítra za zábavou

Českokrumlovsko - Můžete využít dnů otevřených dveří, společenských akcí i četné Dny pro děti.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies