VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změnu nepovolíme, míní krumlovská radnice

Český Krumlov – Odmítavý postoj vedení Českého Krumlova k přesunu autobusového nádraží potvrzují i dopravní odborníci.

17.8.2014
SDÍLEJ:

Autobusové nádraží v Č. Krumlově je ostudou městaFoto: Deník/František Lippl

Na přelomu května a června se v Českém Krumlově začalo živě diskutovat o tom, zdali se nebude autobusové nádraží stěhovat. Ředitel ČSAD Autobusy Vladimír Homola tehdy skutečně připustil, že jeho firma jedná 
s Českými dráhami o možnosti většího využití prostor kolem vlakového nádraží. Jak ale zároveň ujistil, cestující, kteří využívají autobusovou dopravu, by neměli nic poznat, protože z míst u stávajícího autobusového nádraží by jejich zastávky rozhodně nezmizely.

Tento plán byl ovšem tak závažný, že svým způsobem vystavil stopku práci Českokrumlovského rozvojového fondu na přípravách rekonstrukce starého autobusového nádraží. Tou jej pověřilo zastupitelstvo města v prvních měsících roku. Podle původních plánů se mělo začít na podzim s opravami. Podzim se blíží. Radnice zatím dávala jasně najevo, že změnu a přesměrování autobusové dopravy k vlakovému nádraží ale neodsouhlasí.

„Nechal jsem autora územního plánu Českého Krumlova společně s dopravními odborníky prověřit návrh od ČSAD Autobusy," sdělil včera Dalibor Carda, starosta města. „Odborníci jsou proti, podle nich je to nepřijatelné. Silnice, které vedou směrem 
k vlakovému nádraží, by byly enormně zatížené. My bychom měli velké škody na serpentině, případně na křižovatce třídy Míru s ulicí Na Svahu. Podle mne by ve výsledku začala doprava ve městě kolabovat 
v jiném směru," doplnil Dalibor Carda.

Informativní materiál, který nyní ze závěrů architekta a dopravních inženýrů vzniká, by měl v dohledné době putovat na stůl pro jednání rady města a posléze k zastupitelstvu. Ať radní či zastupitelé by pak tedy měli kývnout na pokračování práce Českokrumlovského rozvojového fondu.

Celý článek si můžete přečíst v sobotním tištěném vydání Českokrumlovského deníku.

Autor: Zdeněk Zajíček

17.8.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z bojů v loňské Velké ceně Tábora.

Atletický bonbónek: Do Tábora v úterý zavítá královna sportu v celé své kráse

déšť, ilustrační foto

Do čtvrtka bez deštníku ani se smetím

Mezinárodní hudební festival pokračuje

Český Krumlov - První týden 26. Mezinárodního hudebního festivalu (MHF) je za námi.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Volných míst je teď víc než uchazečů o práci

Českokrumlovsko - Na doposud neuvěřitelně nízkou mez klesla nezaměstnanost. Na Českokrumlovsku je ale v kraji nejvyšší.

Hlídky na vltavských jezech jsou pro vodáky požehnáním

Vyšebrodsko - Dítě či psa už dokázali zavčasu vytáhnout z vody mladíci, kteří drží hlídky u dvou nebezpečných jezů na Vyšebrodsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení