VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EDWIN OTTA

Edwin Otta / Českobudějovický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zájem o zdrávku se dost zvýšil

Jihočeský kraj - Poslední dva dny zbývají rodičům žáků základních škol na zásadní rozhodnutí, kam bude směřovat vzdělání jejich potomka. Přitom ještě před týdnem nemělo podle průzkumu o tom jasno 16 procent rodičů a výběrem jedné školy si byla jista třetina.

Soutěž na otáčko dá architektům volné ruce

České Budějovice – Hodně volné ruce budou mít účastníci soutěže na nové otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Nebudou je limitovat ani finance a dokonce ani určení místa, kde by otáčko mělo stát.

Soutěž na otáčivé hlediště bude mít mezinárodní porotu

Jižní Čechy – Už roky se debatuje o tom, v jaké podobě a jestli vůbec má zůstat otáčivé hlediště v zahradě českokrumlovského zámku.

Otáčivé hlediště v Krumlově získalo další tři roky

České Budějovice/Český Krumlov - Až do roku 2020 může být otáčivé hlediště v zahradě státního zámku Český Krumlov. Smlouvu o pronájmu potřebných pozemků schválila českobudějovická rada města na svém posledním zasedání.

O titul Vesnice roku se utkají i Jankov, Pištín a Svatý Jan nad Malší

Jižní Čechy – Celkem šestnáct obcí bude v jižních Čechách soutěžit o titul Vesnice roku 2017. Na Českobudějovicku jsou to Jankov, Pištín a Svatý Jan nad Malší.

Brambor v jižních Čechách postupně ubývá

Jižní Čechy – Pranostika praví, že brambor vysazených na svatého Marka (25. dubna), bude při sklizni plná jamka. V jižních Čechách ale v současnosti osazují zemědělci jen část dřívějších ploch.

Litvínovický most otevře už dnes

Rekonstrukce skončí dříve, než se plánovalo. Skoro o měsíc.

Litvínovický most zavírá už v neděli

Českobudějovicko a Českokrumlovsko /VIDEO/ – Provoz na některých silnicích Českokrumlovska od neděle značně zhoustne. Vězí za tím oprava Litvínovického mostu v krajském městě. 

Soutěž na otáčko by rádi vypsali už příští rok na jaře

Č. Budějovice, Č. Krumlov - Celková úprava zahrad krumlovského zámku a nová točna, to je dle odborníků nejlepší možné řešení nevyhovující podoby otáčivého hlediště. Přesnou podobu by mu měla vtisknout mezinárodní architektonická soutěž, kterou by město České Budějovice coby majitel objektu chtělo vypsat v prvním čtvrtletí příštího roku.

Kvůli otáčku jel ministr do Paříže

České Budějovice/Paříž - Ministr kultury Daniel Herman včera jednal v Paříži se zástupci organizace UNESCO, která působí v oblasti výchovy, vědy a kultury. Má také důležité slovo v otázce otáčivého hlediště v zahradě českokrumlovského zámku. Český Krumlov je totiž na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a právě kvůli otáčivému hledišti se vedly spory, zda takové zařízení může v památkově chráněné zahradě do budoucna zůstat.

Nový plán pro točnu: nestěhovat

Č. Budějovice, Č. Krumlov - Přesunout otáčivé hlediště kousek dál od letohrádku Bellarie, nebo jej ze zahrady krumlovského zámku odstranit úplně? Případně točnu ponechat na současném místě, ale v modernější podobě? To jsou otázky, na které se už roky marně hledá odpověď.

Otáčku hrozí, že bude stát v zahradě zámku "na černo"

Český Krumlov - Otáčivé hlediště v zámecké zahradě zaskočilo zainteresované lidi termínem, na který se v rámci řešení jeho dalšího osudu a výběru architektonické studie na jeho rekonstrukci poněkud zapomnělo.

Nové otáčko má stát čtvrt miliardy, investice je ale nad možnosti Budějovic

Jižní Čechy - Debaty o novém otáčivém hledišti v zahradě českokrumlovského zámku pokročily do další fáze. Českobudějovická radnice už má hrubý odhad nákladů na novou točnu. Mělo by to být 250 milionů korun.

Oficiální stanovisko expertů bude hotovo do dvou měsíců

Jižní Čechy – Ještě v posledních měsících a týdnech, kdy působila ve své funkci ministryně kultury Alena Hanáková, se hovořilo o tom, že do České republiky budou pozváni experti z UNESCO.

AKTUALIZOVÁNO

V šestnácti se letech se velešínský student chystá podnikat

Jižní Čechy – Budějovičáka Michala Prachaře okresní soud „zplnoletnil", aby se mohl stát živnostníkem.

Začal festival dobrot

Český Krumlo/ Č. Budějovice - Na Gastrofestu představují své umění také kuchaři z Českokrumlovska.

Při nehodě zemřela dívka, dalších sedm lidí je zraněno

Krasejovka - Na silnici mezi obcemi Krasejovka a Dolní Vesce se v noci na sobotu srazila tři auta. Cestovalo v nich osm lidí

Sami potopě neunikli, ale pomáhali ostatním

Jižní Čechy - Katastrofa, hektická doba i lidská soudržnost, tak na povodně v roce 2002 vzpomínají tehdejší členové krizového štábu

Zemědělci poslali traktory na silnice

Jižní Čechy - Pomalu jedoucí kolony deseti až patnácti zemědělských strojů potkávali mezi 9 a ž 11 hodinou na silnicích jihočeští řidiči. Zemědělci protestovali proti tomu, že jim vláda chce odepřít tak zvanou vratku spotřební daně na pohonné hmoty, které spotřebují při polních pracech.

Bez lásky by nebyl život a svět by se netočil

Holubov – Paní Ruth Hálová, jež nyní žije v Holubově, patří k Wintonovým dětem.

Krumlovští Vejři věřili jen polovině slyšeného

Český Krumlov - Operní režisérka Inge Švandová-Koutecká se ve Štafetě Deníku ptá spisovatele Jana Vaněčka.

Krajská i okresní nemocnice omezily návštěvy

Jižní Čechy – K ráznému opatření sáhly českobudějovická i českokrumlovská nemocnice v obavě z šířící se chřipky v regionu.

Staronový senátor protikandidáta nepodceňoval

Českokrumlovsko - „Nedělám rozdíly. Se starosty jsem spolupracoval, ať byli z jakékoliv strany.“

Postaví dálnici i soukromníci? Objevují se pochybnosti

Českokrumlovsko - Projekt spolupráce soukromého sektoru a státu má podle kritiků chyby.

Nejnavštěvovanější byl Český Krumlov

Jižní Čechy - Skoro milion lidí zavítal letos na hrady a zámky ve správě jihočeských památkářů.

Calla chystá akci proti úložišti jaderného odpadu

Hodňov - Českobudějovická ekologická organizace Calla a další sdružení chystají akci proti záměru vybudovat ve Vojenském újezdu Boletice úložiště jaderného odpadu.

Štěpení Strany zelených čestná členka Jihočeských matek neočekává

České Budějovice, Český Krumlov - Kritici Martina Bursíka nedávno ve Straně zelených založili takzvanou Demokratickou výzvu. Ale se zlou se potázali.

Bursík? Přišel, viděl, odešel, říká Dana Kuchtová

Český Krumlov - Pro Demokratickou výzvu není ve Straně zelených v rámci vnitrostranické demokracie místo. Ukázalo to víkendové vyloučení čtyř přestavitelů zelených, kteří jsou spojeni s nedávno ustavenou platformou.

Bude rybí rezervace na Lipně?

Jižní Čechy - Velké úlovky se pomalu stávají minulostí.

Peníze zkrotí i Polečnici

Českokrumlovsko - Povodně, které dokážou potrápit Český Krumlov, by v budoucnu nemusely mít ve městě takovou sílu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT