VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAMILA DUFKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

K dvacítce v UNESCO si Holašovice nadělily 3D model

Holašovice - Na návsi v Holašovicích, vsi proslulé selským barokem, postávají ve středu lidé ve svátečním. Obec slaví totiž dvacet let v UNESCO.

V Budějovicích jako v Itálii, myslí si filmaři

České Budějovice – Před obchodem s hudbou vyrostl falešný obchod s čokoládovými bonbony. Ještě vyleštit výlohu a bude iluze dokonalá. Za stanem, kterému se prý říká jeptiška filmaři připravují detail.

Každý si na kávě najde své, říká baristka

České Budějovice – V Plachého ulici v Českých Budějovicích není ve středu 12. září téměř k hnutí. Hlavně v části od náměstí ke křižovatce s Hroznovou ulicí. Koná se tam první ročník festivalu výběrové kávy Plachý Coffee Fest.

Na studentské poměry natočil Daniel Habrda velkofilm.

České Budějovice – Student režie na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku Budějčák Daniel Habrda dokončil svůj magisterský film, půlhodinovou pohádku Z pekla do pekla.

Nepršelo, letní sezona byla úspěšná.

České Budějovice – Jubilejní šedesátá sezona na otáčivém hledišti v neděli skončila. Další zatočení diváky čeká až 5. června 2019.

Divadlo chystá Evitu, Rybí krev i Havla

České Budějovice – Sezona na otáčivém hledišti v Českém Krumlově je u konce a všechny čtyři soubory Jihočeského divadla (JD) se přesouvají zpět do krytých prostor v Českých Budějovicích.

Uvidíte to nejlepší z Anifilmu

České Budějovice – Pokud jste letos v Třeboni nestihli navštívit mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, nevadí, to nejlepší z tohoto ročníku můžete vidět od středy i v Českých Budějovicích v Galerii Mariánská.

Proháněli se na jihu. S veterány závodí pro radost

Jižní Čechy – Pro účastníky 9. ročníku závodu South Bohemia Classic, který ozdobil v sobotu jihočeské silnice, jsou veteráni vášní.

Jak to chodilo v pravěku: hlinka, mozek a pazourek.

Český Krumlov – Při vstupu do Pivovarské zahrady v Českém Krumlově nevěřím svým očím. Je plná lidí ve zvířecích kůžích, kteří předvádí různá řemesla. V sobotu se tam totiž konal veletrh pravěké a středověké kultury Krumbenowe.

Rozbil kamenem zadní sklo. Viděli jste to?

Dolní Dvořiště – Policie pátrá po pachateli, který v pátek 7. září krátce po třetí hodině odpolední rozbil kamenem vyhřívané sklo pátých zadních dveří bílého osobního vozu tovární značky Ford Fusion.

Vloupání se nezdařilo. Ukradl aspoň zámek

Rožmberk nad Vltavou – V noci ze středy 5. na čtvrtek 6. září se dosud neznámý pachatel pokusil vloupat do jednoho v obchodů v obci Rožmberk nad Vltavou.

V Písku se střetl automobil s chodkyní. Žena nepřežila

Písek – Střet automobilu s chodkyní si vyžádal další lidský život.

Sobotní večer na silnicích si vyžádal jeden lidský život

Kloužovice - V katastru obce Kloužovice u Chýnova na Táborsku došlo v sobotu v 17.15 h k smrtelné dopravní nehodě.

U Chvalšin se střetl traktor a cyklista. Na místo letěl vrtulník

Chvalšiny - Na silnici druhé třídy spojující Český Krumlov a Prachatice, konkrétně mezi Chvalšinami a Březovíkem, se v pátek 7. září krátce před 18 hodinou stala dopravní nehoda.

Filharmonici si zahráli ve filmu

České Budějovice – Před nedávnem se Jihočeská filharmonie (JF) vrátila do Českých Budějovice z Ukrajiny z Koločavy, kde se zúčastnila natáčení filmu s režisérem Vladimírem Morávkem a s herci z divadla Husa na provázku.

Pouliční festival pamatuje i na výročí

České Budějovice – Ponton na vodě, moderní cirkus, trávníky v ulicích, promyšlené dekorace nebo laskominy pro mlsné jazýčky.

Když pátral po Králi Šumavy, nevěděl, že napíše knihu

České Budějovice – Pavla Moce z Českých Budějovic zajímala vždy historie a v seniorském věku se jí začal pořádně věnovat. Že z jeho koníčku vzejde kniha, vůbec nečekal.

Víkend v Boršově: Kroje, koně a těstoviny

Boršov nad Vltavou – V sobotu bylo v Boršově živo. Na návsi jezdili koně s povozy. Od jedné tam totiž začaly dožínky. Čtvrtý rok, po smrti rychtáře, se staročeskou akci snaží udržet paní Ludmila Marešová. "Od malička miluji koně. Když jsem je viděla, řekla jsem si, že musím pokračovat,“ vypráví.

Dobovou atmosféru déšť nezničil

České Budějovice – Při příchodu na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. v sobotu 25. srpna hned z rána potkávám sympatický pár v dobovém oblečení.

Památky se s létem rozloučí Hradozámeckou nocí

Jižní Čechy – Památky Národního památkového ústavu (NPÚ) uvidíte na jihu Čech z noci ze soboty 25. srpna na neděli s netradičním programem. Koná se totiž již osmý ročník tzv. Hradozámecké noci. Ředitel NPÚ Petr Pavelec vysvětluje: „Akce je vítanou příležitostí k tomu, abychom návštěvníkům nabídli nejenom prohlídky interiérů památkových objektů v nestandardní době, ale i zajímavý doprovodný program.“

K výročí republiky zahraje Bruckner Orchester z Lince

České Budějovice – Již po devětadvacáté se budou v Českých Budějovicích konat Hudební slavnosti Emy Destinnové, festival vážné hudby.

Na slavnostech uslyšíte pověsti města

Na dva dny se náměstí Přemysla Otakara II. přenese do dob první republiky.

Pamětník: Větší strach měli Rusové

České Budějovice – Ve středu 21. srpna 1968 vpadla vojska zemí Varšavské smlouvy na území Československa. Do Českých Budějovic dorazili Rusové až o den později. Pamětník Jiří Šilha, který se vyfotil u ruského tanku před Jihočeským divadlem, vzpomíná: „Čekali jsme je. Rozložili si ležení nad Borkem a v noci, když bylo město prázdný, sem teprve přejeli.“ Podle Jiřího Šilhy z Českých Budějovic, kterému tenkrát bylo 22 let, byli vojáci všude po městě. S kamarádem věděli, že je to průšvih.

Další ročník se už rýsuje

Český Krumlov – Jen co skončil 27. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, organizátoři už připravují další ročník.

Čumidlo, neznámé strašidlo z Javorníka

Jižní Čechy – Jihočeský spisovatel Hynek Klimek před nedávnem vydal další dětskou pohádkovou knihu. Pohádky divotvorné hory Javorník se zabývá opět nadpřirozenem.

Dobršská brána oživí tvrz či hostinec

Dobrš – Do obce Dobrš na Strakonicku se sjede 31 hudebníků z deseti zemí světa.

Češi žijí kulturou, myslí si Cigánski diabli

Český Krumlov – Vystupovali na světových pódiích včetně Londýna, Mnichova, Berlína, Koreje nebo v Číně. V rámci 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se osmičlenný slovenský orchestr Cigánski diabli ukázal na otočku i v Českém Krumlově.

EXKLUZIVNĚ: Při tréninku protančili tři taneční páry bot

České Budějovice - Seznámili se při tanečních a od té doby spolu Eva a Josef Stehlíkovi tančí 35 let.

Mezinárodní hudební festival zakončí oslava výročí republiky

Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zakončí sobotní večer k oslavě výročí sto let republiky.

Na slavnostech budou vyprávět babičky

České Budějovice – K výročí sto let republiky vás čeká film pro pamětníky, videomapping, Jan Smigmator a pověsti.

Jihočeské léto s párou začíná

V pátek 3. srpna a o víkendu si můžete udělat výlet parním vláčkem. Začíná totiž Jihočeské léto s párou.

Uvidíte svatého Auraciána

České Budějovice - Relikviář s ostatky sv. Auraciána, křesťanského mučedníka žijícího na přelomu 2. až 3. století a českobudějovického patrona, byl vystaven ve čtvrtek a v pátek 2. a 3. srpna v katedrále sv. Mikuláše.

Rozmanitý víkend na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Český Krumlov – Mezinárodní hudební festival připravil sobotní večer 4. srpna v duchu swingu a ve stylu Las Vegas.

České hrady začínají

Rožmberk nad Vltavou – Hudební letní festival Hrady CZ už počtrnácté veze na památky spoustu muziky. Zavítal na hrady Točník, Kunětická hora, Švihov. V Jihočeském kraji se koncerty, které se konají v pátek a v sobotu, uskuteční na hradu Rožmberk nad Vltavou.

Mezinárodní hudební festival nabízí hned dva zážitky za jednu cenu

Český Krumlov – Program 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov je v plném proudu. Jaromír Boháč, ředitel festivalu, láká na kouzelné prostředí města. „Festival využije opět krás Českého Krumlova jako interiéry tak exteriér,“ slibuje. V Pivovarské zahradě ve čtvrtek 2. srpna vystoupí kapela Hradišťan a Jiří Pavlica na koncertě s podtitulem Hudební dialogy: O lásce, čase a naději.

Filharmonici zahrají na hradech

Jižní Čechy – Jihočeskou filharmonii a další orchestry si letos v srpnu a jeden zářiový večer poslechnete pod širým nebem na nádvořích hradů a zámků.

Mezinárodní hudební festival přichystal komorní kytarový koncert

Český Krumlov - Na 27. ročníku Mezinárodního festivalu Český Krumlov vás čekají kromě sólistů, orchestrů a kapel i vystoupení jedinců.

Máte poslední šanci stihnout festival

Nové Hrady – Třetí ročník festivalu Jihočeské Nové Hrady, jehož uměleckým ředitelem je Jaroslav Svěcený, přední houslový virtuos, se blíží ke konci.

OBRAZEM: Francisextet na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov

Český Krumlov – V úterý 31. července vystoupí v Maškarním sále na 27. Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov soubor Francisextet.

OBRAZEM: Maliny na stole i ve znaku

Malenice – Pro velký úspěch se v Malenicích na Strakonicku pouťové malinové slavnosti konaly už potřetí.

OBRAZEM: Na Mezinárodním hudebním festivalu vzdali poctu Leonardu Bernsteinovi

Český Krumlov - V sobotu 28. července vystoupili v České Krumlově broadwayské hvězdy Christiane Noll, Dee Roscioli, Hugh Panaro a Darius de Haas, aby na muzikálovém večeru vzdali poctu americkému dirigentovi a skladatelovi Leonardu Bernsteinovi.

Zloděj se vloupal do prodejny. Způsobil škodu nejméně za 17 tisíc

Polná na Šumavě – Dosud neznámý pachatel se v nočních hodinách ve čtvrtek 26. července vloupal do jedné z prodejen v obci Polná na Šumavě.

OBRAZEM: Umění ProKletě vysoko

Kleť - Výstavu ve výšce 1084 metrů nad mořem uvidíte na vrcholu Kleti v nejstarší kamenné rozhledně v Čechách. 

OBRAZEM: Broadwayské hvězdy na Mezinárodním hudebním festivalu

Český Krumlov - Na sobotním koncertu 28. července čeká návštěvníky 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov Muzikálový večer.

OBRAZEM: U Lipna létají letní koktejly vzduchem

Černá v Pošumaví – Už neletí jen Aperol. Nápojovým hitem letošního léta je novinka – Cointreau Fizz. Ve svém plážovém baru Windy Point v Černé v Pošumaví u lipenského jezera ho hostům připravuje David Neumann, profesionální barman a mistr ČR a vicemistr Evropy ve flair bartendingu, což je jakési ekvilibristické barmanské umění.

OBRAZEM: Boris Andrianov zahraje na Mezinárodním hudebním festivalu

Český Krumlov - Moskevský rodák violoncellista Boris Andrianov zahraje v pátek 27. července na 27. Mezinárodním festivalu Český Krumlov. Po předních světových pódiích vystoupí i v zámecké jízdárně.

OBRAZEM: Na noční obloze uvidíte vzácné zatmění

Jižní Čechy - Nejdelší úplné zatmění Měsíce nastane v pátek 27. července. Viditelné pouhým okem bude i ve městě.

EXKLUZIVNĚ: Divadlo na vsi začalo bizarní historkou

Zahorčice - Po premiéře se v pátek 27. července náves v Zahorčicích změní znovu v jeviště. Místní, Boršovští a obyvatelé Slavče tam totiž budu od 20 hodin hrát hru Honzíkova cesta 1968.

Na Mezinárodním hudebním festivalu nechybí ani Wihanovo kvarteto

Český Krumlov - Ve středu 25. července se v Českém Krumlově na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov představí Wihanovo kvarteto, přední smyčcový kvartet vzniklý v roce 1985.

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov vystoupí Cigánski Diabli

Český Krumlov - Ve čtvrtek 26. července vystoupí na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov slovenské seskupení hudebníků Cigánski Diabli, kteří nejsou folklorní romské amatérské seskupení, ale profesionální skupina muzikantů s hudebním vzděláním.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT