VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN TRÖSTER

Martin Tröster / Českobudějovický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ujíždět policii se nevyplatilo, auto skončilo mimo silnici

Lipno nad Vltavou - Rychlou jízdu nezvládla ve středu brzy ráno dvojice nezletilých osob mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou. Auto skončilo mimo silnici poté, co jeho posádka ujížděla před policií.

OBRAZEM: Maminkám na památku. Rodiny se fotily jako před sto lety

Český Krumlov – Další ze série tematických fotografování v dobovém ateliéru připravili u příležitosti Dne matek pracovníci českokrumlovského Musea Fotoateliér Seidel.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Bylo mu divné, že se vlaky nemíjely. Pak přišla rána

Křemže - Čtvrteční cesta vlakem z Holubova pod Kletí do Českých Budějovic ubíhala Jiřímu Gabriškovi stejně jako desítky předešlých.

Kanón vrtulníku vystřelil, vojákovi operovali ruku

Boletice – Zranění pravé ruky utrpěl ve středu po 10. h voják (40) při výcviku v boletickém vojenském újezdu.

Školáci chtějí splnit sen nemocnému kamarádovi

Křemže - Žáci třídy 5.B křemežské základní školy se rozhodli, že splní sen třináctiletému Sebastianovi, který se léčí z nádorového onemocnění v hlavě. Sebastian rád hledá staré kovové předměty, například mince nebo nábojnice, a tak mu páťáci chtějí koupit detektor kovu, který stojí 15 tisíc korun.

Hnutí ANO na jihu Čech zvítězilo v 553 obcích

Jižní Čechy - Zajímavosti z voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 vybral Jan Honner z českobudějovické krajské správy Českého statistického úřadu.

Zpěvačku Annu K operovali v krumlovské nemocnici

Český Krumlov – Populární zpěvačka Anna K podstoupila ve středu operační zákrok v českokrumlovské nemocnici. Den předtím o tom informovala na svém profilu na internetové sociální síti. Umělkyni se letos po osmi letech vrátila rakovina, při kontrole u lékaře jí našli nádor v prsu. V létě podstoupila chemoterapii, v té době dál koncertovala.

Co zastraší vlky? Pořádný ohradník a pes

Šumava – Pohled na stádo ovcí, které napadl vlk, je pro Šumaváky novou zkušeností. Déle než sto let tady totiž vlci nebyli.

Krumlovský festival zahájí soprán lehký jako pírko

Český Krumlov - Devatenáct koncertů klasické hudby, francouzského šansonu, irské tradiční hudby nebo amerického muzikálu nabídne 26. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Miloš Zeman přijede na jih Čech. Navštíví Kaplici, Vimperk nebo Milevsko

Jižní Čechy – Prezident republiky Miloš Zeman přijede po roce do našeho kraje. Na jihu Čech bude pobývat od 12. do 14. června.

Do Českých Budějovic se za týden chystá na 20 tisíc lidí

České Budějovice - České hokejové hry zahustí dopravu v Budějovicích. Lidé pocítí i zvýšená bezpečnostní opatření.

Na jihu se nejlépe podniká v Jindřichově Hradci

Jižní Čechy – Chystáte se začít podnikat? Nejsnadněji vám to na jihu Čech půjde v Jindřichově Hradci. Jako podnikatelsky nejpřívětivější určil toto město už podruhé srovnávací výzkum Město pro byznys.

Na „kruháče“ nenajíždějte popaměti

Jižní Čechy – Mnoho Budějčáků i lidí, kteří do krajského města jezdí za prací či nákupy, už alespoň jednou zamířilo na malý kruhový objezd 
u sportovní haly. Jedete-li na zdejší bezplatné parkoviště, nemůžete ho minout. Provoz tu není nikterak velký, ale spíše nárazový.Právě takové kruhové objezdy jsou podle ministerstva dopravy ideální k tomu, aby na nich města uplatnila novinku, kterou od začátku roku umožňuje novela příslušné vyhlášky.

Teroristům Jihočeši těsně unikli

Jižní Čechy - Letadlo s Budějčáky na palubě odklonili chvíli před přistáním v Bruselu, kde právě umírali lidé.

Do míst, kde útočili teroristé, se chodívá bavit. Tentokrát zůstala doma

Paříž/Jižní Čechy – Na místa ve francouzské metropoli, která si v noci na sobotu vybrali pro svůj útok teroristé, se chodívá bavit i třiadvacetiletá studentka francouzské filologie na Jihočeské univerzitě Martina Provázková. Tento pátek zůstala i se svými kamarádkami a kolegyněmi z oboru shodou okolností doma. Možná si tak zachránila zdraví i život.

Nový plán pro točnu: nestěhovat

Č. Budějovice, Č. Krumlov - Přesunout otáčivé hlediště kousek dál od letohrádku Bellarie, nebo jej ze zahrady krumlovského zámku odstranit úplně? Případně točnu ponechat na současném místě, ale v modernější podobě? To jsou otázky, na které se už roky marně hledá odpověď.

Lidé z obcí u hranic se bojí utečenců

Jižní Čechy - Policejní hlídky, které střeží hranice i hlavní cesty do vnitrozemí. Na takový obrázek si začínají zvykat obyvatelé příhraničních obcí na Českokrumlovsku. Podle prezidenta Miloše Zemana budou muset možná hranice jednou hlídat i vojáci. Proč? Aby stejně jako policisté ochránili hranice před nelegálními utečenci.

Kájov a okolí Křenova v neděli večer zasypaly kroupy

Kájov - Mocné krupobití zasáhlo obec Kájov. Do Křenova Dvora vlétla voda s masou krup.

V Polné by chtěli obchod a hospodu. Shánějí do ní nábytek. Pomůžete?

Polná na Šumavě - Nová obec Polná na Šumavě, jež doposud leží ve Vojenském újezdu Boletice a k níž bude náležet také Květušín, má sice vzniknout až od Nového roku, ale na tuto historicky významnou událost se tamní s pomocí různých institucí připravují již nyní.

Tam pěšky, zpět po vodě. Na cestě byli dnem i nocí

České Budějovice  – Sedmnáct a půl hodiny byli na cestě. Z Českých Budějovic do Vyššího Brodu běželi, zpátky pospíchali po vodě.Na výpravu, kterou by lidé přivyklí hlavně cestování autem označili za bláznivou, se vydali osmadvacetiletý Luboš Kočvara a jeho o rok starší kamarád Jiří Bizos.

Pacienty v pohraničí teď nemá kdo léčit

Jižní Čechy - Náhradník za zemřelého lékaře zatím ve třech obcích v pohraničí nezačal ordinovat.

AKTUALIZOVÁNO

V šestnácti se letech se velešínský student chystá podnikat

Jižní Čechy – Budějovičáka Michala Prachaře okresní soud „zplnoletnil", aby se mohl stát živnostníkem.

AKTUALIZOVÁNO

Policie už ví, kdo je žena, kterou smetl vlak

České Budějovice - Pod koly rychlíku, který jel v sobotu ráno z Prahy do Českých Budějovic, skončil život ženy. Zřejmě spáchala sebevraždu.

EXKLUZIVNĚ

Prezident republiky navštíví nemocnici i lázně

Jižní Čechy – Tři dny, avšak pouze jednu noc, prožije 
v příštím týdnu prezident republiky Miloš Zeman na jihu Čech. Do Českých Budějovic přijede hlava státu v pondělí dopoledne. Na krajském úřadu jej přivítá hejtman Jiří Zimola.

Rizikové porody 
zvládnou snadněji

České Budějovice – Operační sály bez klimatizace, moderní době neodpovídající sociální zařízení i jednotka intenzivní péče. Tak nyní vypadá gyne᠆kologicko-porodnické oddělení českobudějovické nemocnice.

Méně prý Lipno upouštět nemůže

Jižní Čechy – Neupouštějí více vody, než je nutné? Obdobné dotazy vztahující se 
k práci vodohospodářů regulujících odtok vody z lipenské přehradní nádrže nyní zaznívají od mnoha lidí, kteří žijí podél Vltavy.

Vzácný Závišův kříž v klášteře ochrání pancéřované dveře i sklo

Vyšší Brod - U příležitosti Zemské výstavy 2013 začnou vyšebrodští mniši vystavovat Závišův kříž, relikviář hodnotný jako české korunovační klenoty.

Bylo to jako ve válce. Všude mrtví a zranění

Nažidla - Je to deset let od tragické nehody Neoplanu u Nažidel.

Vybuchlou planetku mohli vidět i z observatoře na Kleti

Kleť - Pouze nepříznivé počasí zabránilo astronomům z observatoře na Kleti v pozorování malé nízkozemní planetky, která se v pátek ráno středoevropského času střetla se Zemí nad jižním Uralem.

Pro nové obce ve vojenském újezdu chce kraj po státu peníze

Boletice - Současným sídelním útvarům, které se ocitnou mimo armádní území, nabízí ministerstvo obrany místo peněz pozemky či vybavení kanceláří.

Běloška je pro Afričany malým přírodním úkazem

Jižní Čechy - Třiadvacetiletá studentka Jihočeské univerzity podnikla cestu na černý kontinent už podruhé. Tentokrát učila děti angličtině i zeměpisu.

Koupili si drahý kámen, dostali ale pouhou napodobeninu

Český Krumlov - Českokrumlovští prodejci vydávali ve dvou obchodech levné imitace za drahé šperky. Přišla na to Česká obchodní inspekce.

Kapela Nightwork roztančila skiareály na Špičáku i u Lipna

Lipno nad Vltavou, Špičák - Akce mladoboleslavské automobilky s názvem ŠKODA Park přilákala o víkendu do šumavských skiareálů tisíce lidí.

Koledy na českokrumlovském náměstí zazpíval stohlavý sbor

Český Krumlov, Loučovice - Je dozpíváno. Akce Česko zpívá koledy, jež se letos poprvé konala i v menších městech, si své příznivce našla také na Českokrumlovsku.

Když se dívkám ozval kohout, měla být do roka svatba

Jižní Čechy - Mikuláš s dárky a čertovské rojení, řezání větviček ovocných stromů na svátek sv. Barbory či zapalování svíček na adventním věnci. To jsou jedny z mála adventních tradic, které přetrvaly až do dnešní moderní doby.

Dnes by měl padnout rozsudek v kauze Omlenice

Omlenice - Dnes by měl u českokrumlovského okresního soudu zaznít rozsudek v případě tragédie u Omlenice.

Namažte lyže a hurá na svahy

Jižní Čechy - Ode dneška se lyžuje na rakouském Hochfichtu, od soboty startuje sezona také na Lipně a na Sternsteinu.

Odvážné hasičky z Pořešína nafotily kalendář

Pořešín - Své půvaby poodhalily hasičky sboru, když ze sebe shodily uniformy. Prodejem kalendářů chtějí pomoci hasičské kase.

Soud se kauzou Omlenice nezabýval

Český Krumlov - Případ zřícení věží s hnojivem měl ve středu projednávat okresní soud.

Národ abstinoval. Najednou to šlo. Ale jen dočasně, jak říká lékař

Českokrumlovsko – Do skříně v domě zamkla láhve se zakázaným alkoholem Lenka Klimešová, jež v části svého domu v Chlumu u Křemže provozuje rodinný koloniál.

SLEDUJEME ON-LINE

Prohibice částečně padla, tvrdý alkohol už se vrátil do obchodů

Českokrumlovsko - Mimořádným opatřením zmírnil ve čtvrtek odpoledne ministr zdravotnictví Leoš Heger prohibici vyhlášenou kvůli metanolové kauze.

Malování mě neubíjí, ale nabíjí, říká křemežská výtvarnice

Křemže - Ničím jiným než výtvarnicí nebo malířkou se Jana Buriová ze Křemže, která až do konce září vystavuje svá díla v sále křemežské radnice, snad ani stát nemohla.

V novém člunu záchranáře ani bouřka nepřekvapí

Dolní Vltavice - S plavidlem záchranáři uhánějí až osmdesátikilometrovou rychlostí.

Neděle bez sekaček chtějí také v Kaplici

Českokrumlovsko - Klid ve dnech volna by mohli Kapličtí zajistit lidem podle vzoru dalších obcí vyhláškou.

Část vesnice hlídá kamerový systém

Kaplice Nádraží – Bezpečněji se teď mohou cítit obyvatelé Kaplice Nádraží.

Nevěstu ženich nechtěl, Kecal ho nakonec přesvědčil

Věžovatá Pláně - Devadesáté výročí vzniku své obce oslavili v sobotu baráčníci z Věžovaté Pláně tradiční konopickou svatbou.

Putování Evropou bylo pro studentku horší než cesta na černý kontinent

Český Krumlov, Zambie - „Ubytování je skvělé. Máme vlastní sprchu, ale voda teče jen malým proudem," hlásí Krumlovačka z Afriky v prvním díle cestovatelského seriálu.

Hrady na Malši přišly o svého patrona

Pořešín - Ve čtvrtek náhle zemřel archeolog Tomáš Durdík, který zkoumal hrady na Kaplicku.

Město ozáří barokní ohňostroj

Český Krumlov – Příznivci hudby starých časů si o nadcházejícím víkendu přijdou na své v Českém Krumlově.

O tom, co se naučili, teď vyprávějí vnoučatům

Český Krumlov - Ve středu oficiálně skončil druhý cyklus Akademie třetího věku. Přes dvacet seniorů tentokrát zavítalo do zámku i podzámčí.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT