VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VÁCLAV VOTRUBA

Václav Votruba / Českokrumlovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Líné léto loňského roku v Táboře osvěžili Donšajni

Tábor - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Nový film Jiřího Menzela už má za sebou premiéru. Komparzisté z Tábora a Českého Krumlova se tak již viděli na plátně. Sbormistr si během natáčení splnil sen

Vyhraje levice, míní klient domova pro seniory

Český Krumlov - Ačkoliv nejčastěji volí lidé ve volebních místnostech, žádnou výjimkou není, když komise dorazí s mobilní urnou za voliči přímo až domů.

Žáci se v dubnu zapotí u zkoušek

Českokrumlovsko - Pohodička končí všem žákům základních škol. Jestliže doposud proplouvali devátými ročníky bez nervů a starostí, jaká bude jejich budoucnost, od příštího roku přituhne.

Nehoda uzavřela hlavní tah Netřebicemi

Netřebice - Dopravní nehoda dvou osobních a jednoho nákladního automobilu uzavřela obec Netřebice. Ke srážce došlo ve 12.38 na silnici E55 u obchodu přímo v Netřebicích.

Papírny ve Větřní chystají obnovení výroby

Větřní - Do větřínských papíren se opět vrací život. Závod, který se ocitl v konkurzu, se chystá obnovit výrobu. Stát by se tak mělo už koncem příštího týdne.

Prezident Miloš Zeman již přijel do Českého Krumlova

Český Krumlov - Prezidenti České republiky a Rakouska jsou dochvilní. Miloš Zeman již do Českého Krumlova přijel a přesně v 11 hodin dorazila i delegace s rakouským prezidentem Hainzem Fischerem. Oba uvítaly fanfáry trubačů.  Od 9 hodin je první zámecké nádvoří otevřeno pro veřejnost.

Lidí bez práce v komisích moc není

Českokrumlovsko – Nepříliš náročná práce za slušné peníze. Tak by se dalo definovat členství v okrskové volební komisi.

Tělocvična dostane nové sociály

Chvalšiny - Ačkoliv už chvalšinští školáci několik týdnů cvičí v nově zrekonstruované tělocvičně, práce zde ještě neskončily.

Děti i dospělí se mohou vyřádit na nově zrekonstruovaném hřišti

Český Krumlov - Děti z krumlovského sídliště Mír mají opět o důvod víc k trávení svého volného času s kamarády venku.

Na pódiu nám to spolu funguje úžasně

Vyšší Brod – Vladislav Čížek z Vyššího Brodu má se svojí dvacetiletou dcerou Kateřinou mnoho společného – hrají spolu golf, organizují charitativní festival a o víkendech koncertují s jihočeským revivalem Led Zeppelin. Že už si musí lézt vzájemně na nervy? Právě naopak!

Plná čára u nemocnice mate některé šoféry

Český Krumlov - Motoristé mají strach, aby nedostali pokutu. Policisté ujišťují, že se nemají čeho bát.

Prvňáčků je letos plno, ale je to jako na houpačce

Českokrumlovsko - Třeba v Holubově do první třídy nastoupilo takřka dvakrát více dětí než v roce minulém

Přídolští budují na faře zázemí pro lékaře

Přídolí - Praktický lékař, vášniví čtenáři, děti či starosta. Ti všichni naleznou v budoucnu útočiště v objektu bývalé fary v Přídolí. Městys momentálně faru opravuje.

OBRAZEM: Benešovští zavzpomínali na rumunské Slováky

Benešov nad Černou - Den kultury rumunských Slováků přilákal davy lidí.

Vykradli benzinu, z lupu se dlouho netěšili

Frymburk - „Naval peníze," poručil ve středu v osm hodin večer maskovaný muž, který v ruce držel paralyzér, pracovnici čerpací stanice v obci Frymburk.

Vysoké školy se žáci bát nemusí, říká ředitel

Velešín - Zažil to snad každý žák čtvrtého ročníku střední školy. Radost z maturitního plesu, nervy z maturitní zkoušky a nejistotu kolem budoucnosti.

Měření dopadlo dobře, azbest ve školce není

Křemže – V Křemži si pořádně oddychli. V rámci zateplení místní mateřinky se městys rozhodl zjistit, zda dětičky neohrožuje azbest.

Elektronickým knihám knihovny fandí

Českokrumlovsko - Časy, kdy lidé, kteří nedokáží být ani den bez četby, tahali na své dovolené tašky plné knih, jsou už nejspíš v nenávratnu. Alespoň tedy pro jedince, kteří tolik nelpí na samotném formátu knihy a vystačí si s její elektronickou podobou.

Ukradl motor 
z policejního člunu

Horní Planá - Neznámý zloděj okradl policii.  Z uzamčené garáže Policie ČR na břehu Lipna odnesl lodní motor značky Honda. Další motor zmizel z volně přístupné garáže v katastru Horní Plané. Škoda se vyšplhala na půl milionu korun.

Nemocnice ušetřila hlavně na úklidu či vytápění

Český Krumlov - S finančními problémy se potýká řada nemocnic v Čechách. Situaci podle nich zavinilo snížení úhrad od zdravotních pojišťoven. Českokrumlovská nemocnice i přes to hospodaří vyrovnaně.

Přídolským se podařilo opravit všechny kapličky

Přídolí - „Chtěl bych, abychom postupně opravili všechny naše kapličky," prohlásil před několika lety přídolský starosta Jiří Štěpánek. Plány to nebyly malé, protože kapliček je na Přídolsku více než třicet. Přesto se podařilo dotáhnout tento záměr do finále.

Jakobínku hradu opraví středověkými technologiemi

Už mnoho století se tyčí nad Rožmberkem nad Vltavou věž zvaná Jakobínka. Dominanta města, která se nachází v areálu hradu, patří k nejvýraznějším památkám krumlovského regionu.

Zuzanka z Větřní má opět o něco větší naději

Větřní - V listopadu vyráží handicapovaná dívka    do lázní v Klimkovicích, kde jí už pomohli.

Krumlovsko trápí nedostatek očních lékařů

Českokrumlovsko - Máte pocit, že poslední dobou hůře vidíte? Pokud přemýšlíte, že bude návštěva očního lékaře nevyhnutelná, raději s objednáním příliš dlouho neotálejte. Několik týdnů, než přijdete na řadu, si totiž počkáte.

Vlakem vyražte po stopách Josefa Seidela

Českokrumlovsko - Do nepřístupných míst Vojenského újezdu v Boleticích nahlédnou v sobotu ti, kdo se vypraví speciálním vlakem z Českých Budějovic. Tento vlak totiž zájemce vyveze po stopách legendárního fotografa Josefa Seidela.

Tělocvičnu děti pokřtily florbalem

Chvalšiny - Gól! Je možné, že když toto dnes budou děti křičet při hodině tělesné výchovy, bude se ozývat trošku jinak, než jak byly donedávna zvyklé.

Stezka zajistí cyklistům bezpečí

Hornoplánsko – O důvod víc k návštěvě Hornoplánska budou mít již brzy lidé, kteří milují jízdu na kole. Mezi autokempem U pláže a kempem U Kukačků momentálně finišují dlouho plánované práce na cyklostezce, která obě místa propojí.

OBRAZEM: Na pouť v Pohoří na Šumavě dorazili i rodáci

Pohoří na Šumavě - Tradiční pouť se o uplynulém víkendu konala v Pohoří na Šumavě.

OBRAZEM: Víkend připomínal v Českém Krumlově vrchol sezóny

Český Krumlov - Turisty mimo jiné lákala zpřístupněná Bellarie u otáčivého hlediště.

OBRAZEM: Lidé s handicapem si užili bezbariérový Český Krumlov

Český Krumlov – Že je českokrumlovský zámek pro lidi připoutané k vozíku nezdolatelný? Pravidelní návštěvníci tradičního Dne s handicapem, dne bez bariér už dávno vědí, že tomu tak není.

Charita by ráda vrátila do Benešova Hangár

Benešov nad Černou - S velikou slávou bylo před třemi lety otevřeno v Benešově nad Černou nízkoprahové zařízení pro děti a mládež s názvem Hangár. Ačkoliv se klubovna ujala, dlouho nakonec nevydržela…

Při nehodě bylo zraněno pět lidí

Kaplice - Pokud se chystáte jet kolem Kaplice, raději se vyhněte silnici první třídy.

Červenec byl letos plný úrazů

Českokrumlovsko – Plné ruce práce měli letos v červenci na chirurgické ambulanci krumlovské nemocnice. Lékaři zde ošetřovali nejvíce pacientů za poslední tři roky.

Pro řadu škol je zateplení prioritou

Českokrumlovsko - Ředitele trápí vysoké účty za energie, 
po prázdninách mnozí ušetří.

Výstava připomene Karla Šmirouse

Český Krumlov - Na Karla Šmirouse, významného chemika 20. století a krumlovského rodák,  bude vzpomínat nová část expozice, kterou připravují v Museu Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově.

Charitativní výstava byla úspěšná

Necelých 16 tisíc korun vydělala charitativní výstava obrazů, která se konala v červenci v kině v Kaplici.Částka bude použita na činnost Charity Kaplice.

Bez povolení lidé s auty u kláštera už nezaparkují

Zlatá Koruna - Překvapený byl Jiří Kubík z Českých Budějovic, když nedávno vyrazil s přítelkyní do zlatokorunského kláštera. Chtěl zaparkovat v historické části obce, ostatně stejně jako už několikrát před tím, ale na místě zjistil, že má smůlu.

Dostat dítě do školky není jednoduché

Českokrumlovsko - Končíte mateřskou dovolenou a ještě pořád přemýšlíte, do jaké školky umístit své dítě? Volba je jen na vás, musíte ale počítat s tím, že ne všude na něj čekají s otevřenou náručí. Právě naopak. Bude takřka štěstím, jestli ho vůbec přijmou.

Nadějí pacientů léčebny je Vozataj

Červený Dvůr - Vozataje číslo dvě chystají pro pacienty v Psychiatrické léčebně Červený Dvůr. Vypukne v září a jeho novinkou budou besedy.
 O čem je řeč?

Dětičky se vrátí do zateplené mateřinky

Křemže - Křemežští nechali raději ve své školce změřit i azbest. Učiní tak ještě po dokončení prací

Mladičký fotbalista si plní své sny

Horní Planá - Hornoplánský dětský domov vychovává desetiletou fotbalovou naději

Kolbenka končí, lidé o službu ale nepřijdou

Kaplice - Jak správně zajistit chod domácnosti, jak se prosadit ve společnosti, ale třeba i jak nejlépe uplést košík. To vše se učí den co den lidé se zdravotním postižením v sociálně terapeutické dílně Kolbenka v Kaplici.

Na zříceniny v žabkách raději nevyrážejte

Českokrumlovsko – Tragédie, která se minulý týden odehrála na zřícenině hradu Maškovec nedaleko Kamenného Újezdu, je varováním pro všechny.

Těhulky, o víkendu buďte raději doma

Českokrumlovsko - Těžké dva dny mají před sebou těhotné ženy, staří lidé či třeba kardiaci. Teploty mají o tomto víkendu vyšplhat takřka až k 40 stupňové hranici, což se může kdekomu podepsat na zdraví. Je tedy nutné o sebe pečovat a zbytečně neriskovat.

To jsou hice, že by se člověk svlékl snad i z kůže

Českokrumlovsko - Letní horko v kombinaci s pobytem na pláži u vody je fajn, horší už je to ale v zaměstnání. Pokud člověk nepracuje ve klimatizované místnosti, dávají mu neúprosné sluníčko a vysoké teploty zabrat.

Letní kino možná projde digitalizací

Horní Planá - Hornoplánští budou řešit, co se svým důležitým kulturním zařízením.

Křemežský veletrh opět přitáhl tisíce lidí

Křemže – Ačkoliv Křemežský veletrh poprvé odstartoval před jedenadvaceti lety, jeho kořeny sahají až do dávné historie. Dokonce až do 19. století.

Horko způsobuje vyšší nehodovost

Českokrumlovsko – Pokud plánujete delší cestu za volantem svého vozu, měli byste být opatrní. Horko řidiče unavuje a snižuje tak jeho soustředěnost.

Vzájemné ano zní na památkách stále častěji

Českokrumlovsko – Léto dýchá romantikou a láskou. Žádný div, že svatebčané čím dál více vyhledávají pro svatební obřad místa, jež nabízejí  nejenom  romantiku, ale také mystickou atmosféru. 

Sloučení škol Velešín vítá, Kaplice odmítá

Kaplicko – Kaplická střední škola s učilištěm a gymnáziem se přestěhuje do Velešína. Takové zvěsti se nyní šíří Kaplicí a Velešínem. Budou od září dojíždět žáci z Kaplice do zhruba 13 kilometrů vzdáleného města?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT