Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA GABAJOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mladí výtvarníci obdrželi ceny za svá díla

Český Krumlov - /OBRAZEM/ Výstava dětských výtvarných a literárních prací nazvaná Rozkvetlý svět je od konce listopadu k vidění v dětském oddělení českokrumlovské Městské knihovny.

Větřínští si chválí „novou“ ulici

Větřní – Obyvatelé Zahradní ulice se po čtyřech desetiletích dočkali. Ulice prošla rozsáhlou opravou.

U Stifterů v Plané to v sobotu pěkně žilo

Horní Planá – Stovky lidí navštívily adventní lidový jarmark spojený s modrotiskovou a keramickou dílnou a přehlídkou tradičních řemesel, který se konal v Památníku – rodném domě Adalberta Stiftera, pobočce Regionálního muzea Český Krumlov pod taktovkou kustodky muzea Lenky Hůlkové.

Trojklášteří ohromí svou velikostí

Český Krumlov – Nečekaná zákoutí, nově otevřené spojovací chodby a překvapivé pohledy v rozsáhlém komplexu nově zrekonstruovaného unikátního trojklášteří, bývalého kláštera minoritů, klarisek a bekyň, se za první adventní víkend rozhodly prozkoumat téměr dva tisíce lidí.

Motorová nafta je stále v kurzu

Černá v Pošumaví - Dvě nákladní vozidla zůstala bez pohonných hmot. Neznámý pachatel jim naftu vysál z nádrže.

O syna v Bruselu se strachuji, říká lékař

Český Krumlov – Na liduprázdné ulice Bruselu je smutný pohled, svěřil se svému otci, českokrumlovskému lékaři a radnímu Jindřichu Floriánovi, jeho syn Miroslav (32), který v tomto městě žije s přítelkyní a miminkem.

Kvůli volbám v Přední Výtoni soudkyně vyslechne 28 lidí

Přední Výtoň - Jednání na 3. a 4. prosince nařídila soudkyně Marie Trnková, která se dvěma kolegyněmi rozhodne ve věci návrhu na neplatnost voleb v Přední Výtoni.

Do částí vojenského prostoru Boletice se do příštího pátku turisté nedostanou

Českokrumlovsko – Zákaz vstupu pro civilní veřejnost do Vojenského újezdu Boletice vyhlásil přednosta újezdního úřadu. Zákaz předběžně potrvá až do 4. prosince. Požádaly o to Vojenské lesy a statky (VLS) ČR kvůli tomu, že v této době budou lesní dělníci v Boleticích zpracovávat polomy, které minulý týden napáchal silný vítr.

Milovníci zimy mohu jásat, zasněžují i na Lipně

Lipno nad Vltavou - Nejen na Smrčině, v příhraničním skiareálu Hochficht na rakouské straně Šumavy, ale i na Lipně už začala sněžná děla vyrábět sníh.

OBRAZEM: Do Českého Krumlova doputoval vánoční strom

Český Krumlov - Jedle z Nahořan, kterou městu poskytli manželé Cajzovi z Českého Krumlova, přijela na tahači do města. Na náměstí Svornosti se na to, jak se takový vánoční strom pro město staví, přišly podívat i děti z oddělení Veverek českokrumlovské MŠ T. G. Masaryka. Na cestu jedle městem se můžete podívat i vy.

Co bude audit ČKRF stát, se uvidí v lednu

Český Krumlov – Rada města na svém jednání minulý týden schválila zadávací dokumentaci pro audit Českokrumlovského rozvojového fondu a úřad krátce nato vyzval k podání nabídky auditory.

Vyberte nejroztomilejší miminko narozené v říjnu 2015

Českokrumlovsko - Další várka miminek z českokrumlovské nemocnice, která jejich rodiče přihlásili do soutěže o Nej miminko října 2015, je tu. Tentokrát je jich devět a vy můžete dát hlas svému favoritovi. 

Zdravotně postižení lidé potřebují nový průkaz

Českokrumlovsko - Platnost průkazů OZP, které nemají podobu plastové kartičky, na konci roku skončí.

Pomoci seniorům může každý občan

Vyšší Brod - Na nové zařízení v klubovně Domu s pečovatelskou službou se mohou těšit vyšebrodští senioři. A aby v ní měli co na práci a mohli aktivně prožívat podzim života, město jejich jménem požádalo o pomoc později narozené občany města. 

Chtěl vyloupit benzínku, majitel ho vyrušil při činu

Vyšebrodsko - Pro lup se vydal zloděj nad ránem do jedné benzínové stanice v katastru Vyššího Brodu. 

Nad dalšími opozdilci visí hrozba

Český Krumlov – Na fronty na evidenci vozidel před koncem roku by se měli připravit motoristé. Ministerstvo dopravy (MD) pokračuje v čištění registru vozidel a majitelům vozidel uložených v depozitu déle než dva roky dalo do konce roku čas na to, aby došli na úřad a nahlásili místo a účel využití vozidla. Jinak vozidlo administrativně zanikne.

Zloděj pokácel a odcizil 10 metrů krychlových dřeva

Rožmitál na Šumavě - Kapličtí policisté vyjížděli na sklonku minulého týdne do lesního porostu v katastru obce Rožmitál na Šumavě. Oznamovatel jim sdělil, že mu kdosi v přesně nezjištěné době od 20. dubna do 30. října 2015 neoprávněně pokácel a odcizil deset metrů krychlových smrkového dřeva.

Miminkem září se stala Šarlotka

Českokrumlovsko – O zářijovém nej miminku je rozhodnuto. V internetové anketě s 39 % (za které získává 50 bodů) hlasů zvítězil Marek Sebastien Mikeš z Kaplice, druhá byla Šarlotka Jungová z Vyššího Brodu s 18 % hlasů (a 30 body) a třetí skončila Nela Huřťáková z Velešína (10 % hlasů, tj. 10 bodů).

Soudkyně podjatá není, řekli v Brně

Přední Výtoň – Další kapitola povolebního, už více než rok se táhnoucího seriálu v Přední Výtoni, skončila. Nejvyšší správní soud (NSS) v Brně rozhodl, že soudkyně Věra Balejová není vyloučena z projednávání a rozhodování ve věci návrhu na neplatnost voleb, a tak senát českobudějovického krajského soudu (KS), složený ze soudkyň Marie Trnkové (předsedkyně), Věry Balejové a Heleny Nutilové, bude moci rozhodnout, jestli volby platí, či nikoli.

OBRAZEM: Na dušičkovou drakiádu se do Černé v Pošumaví sjeli lidé z celé země

Černá v Pošumaví – Slunce a celkem čerstvý vítr potěšil malé i velké účastníky dušičkové plážové drakiády, kterou ve Windy Pointu uspořádal David Neumann.

Prostranství kláštera dostalo oficiální jméno

Český Krumlov – Nikoli Klášterní náměstí, jak zněl původní návrh rady města, který měli schválit zastupitelé, ale Klášterní dvůr se bude jmenovat prostranství v areálu českokrumlovských klášterů, v tzv. konventu bekyň.

Vojáci naostro testovali rakety

Boletice – Historicky první střelby na střelnici Podvoří ve vojenském újezdu Boletice z nejnovější verze protiletadlového raketového kompletu RBS-70 NG (nová generace) mají za sebou vojáci z 252. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic.

Kvůli opravě provoz ještě víc zhoustne

Český Krumlov – Ještě větší trpělivostí se budou muset obrnit řidiči projíždějící Českým Krumlovem. Ve 3. a 4. etapě, při níž se bude rekonstruovat vozovka I/39 u Plevna 
v místě křížení ulic Budějovická, Urbinská a U Trojice, bude ulice U Trojice úplně uzavřená a provoz bude veden kyvadlově jedním jízdním pruhem. Pokud se začnou tvořit kolony, místo semaforů se řízení provozu ujmou pracovníci stavby.

Zvítězí ti poctiví, zaznělo pod bustou T. G. Masaryka

Český Krumlov - /OBRAZEM/ Položením kytice, jehož se ujali ředitel Základní školy T. G. Masaryka Vlastimil Hlásek a starosta Českého Krumlova Dalibor Carda, uctili Den vzniku samostatného československého státu žáci Základní školy T. G. Masaryka společně s občany Českého Krumlova.

OBRAZEM: Zlí duchové do družiny nepřijdou, zaženou je vydlabané dýně

Český Krumlov - Přípravy na sobotní Halloween jsou v plném proudu. Ve školní družině českokrumlovské Základní školy T. G. Masaryka měli včera dokonce dýňové odpoledne.

Prohlídky zdarma prý porušují řád

Český Krumlov – Dvakrát denně, v červené bundě a s červeným deštníkem, nabízí turistům na náměstí Svornosti prohlídku města zdarma, respektive pouze za spropitné, Martin Gyürke z Českého Krumlova. A to se nelíbí Sdružení průvodců Český Krumlov, které se kvůli němu obrátilo na radu města se stížností na porušování městského tržního řádu.

Mezi Černou a hrází Lipna se bude solit

Lipensko – Po dvou letech vyjednávání je jasno. Silnice 
u Lipna se poprvé po třiceti letech mohou s definitivní platností solit, neboť Jihočeský kraj, který spravuje cesty II. 
a III. třídy, schválil změnu ochranných pásem vodárenského odběru z nádrže Lipno, kterou navrhla obec Loučovice, a na silnicích přestal platit zákaz chemické údržby.

Maňavský potok je vysvobozen z betonu

Horní Planá – Betonové panely a meliorační potrubí, které od 70. let minulého století nepřirozeně narovnávaly koryto Maňavského potoka, jsou pryč a na jejich místě je dnes dvanáct tůní, sto dvacet tři kruhových oblouků, osmatřicet prahů a osmaosmdesát výškových stupňů.

Prodavačky z regionu se těší na volno

Český Krumlov – Pracovníkům supermarketů svitla naděje, že budou mít konečně šanci trávit Vánoce a další svátky doma s rodinou. Na to se těší 
i prodavačky a prodavači na Českokrumlovsku.

Zkontrolujte lýkožrouta ve svých lesích

Českokrumlovsko – Prověřit a hlídat zdravotní stav lesů doporučuje vlastníkům město Český Krumlov. Důvodem je kůrovec. Letní vedra a hlavně dlouhodobé sucho už sice pominuly, jejich důsledky ale lesy pociťují ještě dnes. Jsou oslabené a napadá je kůrovec. Naštěstí ale ne v takové míře jako ve zbytku kraje. Městský úřad 
i přesto požádal vlastníky lesů, aby zdravotnímu stavu lesa věnovali zvýšenou pozornost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení