VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA GABAJOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Holubovský mlýn zavalili zájemci o prohlídku

Holubov - Čtvrteční prohlídku zrekonstruovaného Holubovského mlýna si nenechaly ujít zástupy lidí.

Autobusy budou platit, snad už od jara, za vyložení a naložení turistů

Český Krumlov – Na parkovišti autobusů na Chvalšinské by na jaře kromě automatické závory mělo vyrůst wc, umývárna nebo kontejnery.

U Lojzovek se převrátil katamarán

Frymburk – K převrácenému katamaránu u Lojzových pasek vyjeli po 16. hodině v úterý lipenští policisté. „Do vody spadl jeden člověk,“ doplnila mluvčí PČR Štěpánka Uhlířová, „nikdo další na lodi nebyl.“

Za krumlovským barokem s Martinem Jakabem

Český Krumlov - Další oblíbenou procházku po městě s průvodcem zorganizovala Městská knihovna Český Krumlov.

Nezaměstnanost na Krumlovsku je poprvé pod třemi procenty

Českokrumlovsko - Tak málo lidí bez práce zdejší úřad práce nepamatuje: v srpnu jich evidoval pouhých 1 298. A na každého z nich firmy nabízely tři volná místa.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Hotel Golf ve Větřní měl nového nájemce. Ale jen na chvíli.

Větřní - Město po dlouhých letech našlo nájemce Spirovy vily, ve Větřní známé jako bývalý hotel Golf.

Policie hledá svědky sobotní nehody, kdy řidič srazil chodce a ujel

Český Krumlov - Neviděli jste náhodou střet motorového vozidla s chodcem u Horní Plané? Pokud ano, policisté prosí, abyste se jim ozvali.

Děti v Horní Plané si na úvod školního roku daly maraton

Horní Planá – První velkou školní akci za sebou mají žáci ze ZŠ Horní Planá a rovnou maraton.

U Rožmberka nad Vltavou vyhasl další život

Rožmberk nad Vltavou - K těžké dopravní nehodě se smrtelným zraněním došlo v úterý 11. 9. u Rožmberka nad Vltavou.

Další vykradená garáž v Krumlově, opět zmizelo kolo

Český Krumlov - Po nedávném případu vykradené garáže šetří krumlovští policisté další podobný skutek.

Krumlovský Solaris je sklizený, bude z něj pozdní sběr

Český Krumlov – Sklizeno, hlásí krumlovští vinohradníci. Letošní horké léto se na kvalitě Solarisu, který vysadili před čtyřmi lety na vinici Na Tramínu, podepsalo v dobrém i špatném.

Z Křižáku vede nový naučný okruh, vybudovaný svépomocí

Český Krumlov – Spousty hodin práce, za kterou jim nikdo neplatí, jsou za novým naučným okruhem, který od kaple na Křížové hoře vybudoval Dalibor Uhlíř s podporou Věry Petrovičové.

Děti z klubu Vyšehrad vystavují své práce na úřadě

Český Krumlov - Do konce září je ve vestibulu městského úřadu v Kaplické ul. 439 k vidění výstava prací dětí z Dětského klubu Vyšehrad.

Jak jsme žili v Českém Krumlově

Českokrumlovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydání vašeho regionálního deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Českokrumlovska z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 7. září, nahlédneme do rodinného alba pana Jana Kneifla (ročník 1932).

AKTUALIZOVÁNO

Při opravě domu na náměstí na stavebníky vykoukl barokní strop.

Český Krumlov – Nečekaný objev čekal na stavebníky při rekonstrukci jednoho z domů na krumlovském náměstí. Pod technickým trámovým stropem ze začátku 20. století našli ze tří čtvrtin zachovaný barokní strop (17. až 18. st.).

Ve čtvrtek se v Krumlově na Tramíně sklízí víno

Český Krumlov - Počasí se neptá, a tak letošní vinobraní v klášterní zahradě na Tramínu přichází skoro o tři týdny dřív než minulý rok. V klášterech se pěstuje odrůda Solaris.

Zebra se za tebe nerozhlédne, učí policisté děti

Českokrumlovsko – Podívat se vlevo, vpravo, vlevo, a když nic nejede, rychle přejít. To radí tento týden policisté u frekventovaných přechodů chodcům při tradiční akci Zebra se za tebe nerozhlédne.

Nákladní auto zůstalo na suchu, někdo mu odsál naftu

Černá v Pošumaví - Plnou nádrž nafty odčerpal minulý víkend zatím neznámý zloděj z nákladního vozidla, které stálo na volném prostranství v Černé v Pošumaví.

Lidé poslali čtyřicet námětů, město mezi ně rozdělí tři čtvrtě milionu

Český Krumlov – Lávka přes Slupenecký potok, venkovní fitness, nové hřiště, knihobudka nebo dokonce sauna, to si chtějí občané Krumlova pořídit za peníze, které jim v rozpočtu vyčlenilo město.

Policie hledá svědky, přihlásit se jí mají muži na fotografiích

Český Krumlov - Českokrumlovští policisté pátrají po důležitých svědcích.

Hlavní krytý perón bude už za měsíc, na dešťovku budou nádrže

Český Krumlov - Nová opěrná zeď autobusového nádraží je téměř hotová, na přelomu září a října už budou moct cestující nastupovat a vystupovat na hlavním krytém perónu.

Plavidlům počasí nepřálo, plavci se ale odradit nenechali

Vyšší Brod/VIDEO/ - Bahamská pláž, Švejk, ufoni, otec Fouras z pevnosti Boyard a mnohé další bylo k vidění v sobotu ve Vyšším Brodě v Kempu u hráze.

V Horní Plané sloučí školu do jedné budovy

Horní Planá – Velkou školní revoluci chystají v Horní Plané: přestavbu a modernizaci školní jídelny s kuchyní a přístavbu tří učeben s kabinety a družinou pro přesun prvního stupně se samostatným vchodem.

Bourá se bývalý vojenský hotel na břehu Lipna

Horní Planá/Hůrka - Po letech chátrání přichází konec, do bývalého vojenského rekreačního objektu v Hůrce, části města Horní Planá, se zakousl obří bourací bagr. Odlamuje kusy budovy a odkládá je na hromady rozdělené podle toho, o jaký materiál jde.

OBRAZEM: Před krumlovským gymnáziem „vyrostly“ stromy

Český Krumlov – Nová zámková dlažba je položená, stromy a květiny vysázené. Krumlovské gymnázium rozšířilo nádvoří před vchodem a celé ho zrekonstruovalo.

Na připomínky k Vyšnému jsou ještě dva týdny

Český Krumlov – Připomínky ke studii, která určuje, kde se bude moct dát stavět ve Vyšném, a která poslouží jako důležitý podklad pro nový územní plán města, můžou obyvatelé podávat až do poloviny září.

Z Lipna zmizeli síhové, candátům se daří

Hůrka – Ještě před deseti lety to vypadalo, že populace candáta na Lipně kvůli přelovení zkolabuje. Candátí krize ale pominula. 

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Potápěči mají v plánu vyzvednout z vody ztracenou sochu.

Dolní Vltavice – Svalená ve Vltavě skončila socha sv. Jana Nepomuckého z počátku 18. st. po 2. sv. válce, teď možná znovu spatří světlo světa.

Muže hledaného v souvislosti s pokusem o znásilnění zadrželi v Českém Krumlově.

Český Krumlov - V úterý krátce po 15. hodině byl v Českém Krumlově zadržen celostátně hledaný Ondřej Obst (r. 1982).

Zažít Krumlov jinak 2018 se blíží

Český Krumlov - Krumlovští, pište si do kalendáře: slavnost Zažít Krumlov jinak se koná 15. září od 12 do 19 hodin u kina Luna. A můžete se přihlásit i na blešák!

Úřad díky úpravám ušetří 600 tisíc ročně

Český Krumlov – Už žádné topení pánubohu do oken a úspora 572 tisíc korun ročně. Budovy městského úřadu na Kaplické, kterým je už čtyřicet let (postaveny byly v letech 1978 až 1980 a od té doby neprošly žádnou velkou opravou), dostanou zateplení a nová okna.

Život v Lipně ohrožuje přivandrovalec, invazní druh raka

Lipensko - Velkou paseku u nás může nadělat invazní druh raka, který se šíří Lipnem. Někdo ho tu patrně vysadil uměle a pro zdejší raky to může znamenat pohromu. Našim rakům totiž hrozí skutečné nebezpečí. Lipnem se šíří rak pruhovaný, americký druh, který v naší přírodě nemá co dělat, a přenáší nebezpečnou nemoc, račí mor, která je pro zdejší raky říční a raky kamenáče smrtící.

Andrej Babiš s ministrem kultury Antonínem Staňkem řešili otáčko

Český Krumlov – Co s otáčkem? Odpověď na letitou otázku se snaží najít ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Do Krumlova v pátek přijel společně se svým šéfem, premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Krumlovská lékárna nabízí delší parkování

Český Krumlov – Dvě a půl hodiny parkování zdarma v areálu nemocnice namísto půlhodiny můžou získat zákazníci krumlovské nemocnice. „Stačí sebou vzít do lékárny parkovací lístek a my na něm elektronicky prodloužíme platnost tak, že od chvíle vjezdu má zákazník dvě a půl hodiny parkování namísto standardní půl hodiny,“ říká vedoucí lékárník Jaroslav Prokopius.

Lipno Sport Fest, to jsou i světoví šampioni

Lipno nad Vltavou - Na víkendovém Lipno Sport Festu se můžete učit od světových sportovních celebrit Přindiše, Hradílka či Svobody. "Do volejbalu návštěvníky zasvětí přímo českobudějovický Jihostroj," láká mluvčí areálu Vojen Smíšek. "Lipno je také součástí celorepublikového projektu S ČT Sport na vodu. Světoví šampioni Chalupa a Huříková-Němcová navíc namalovali obrazy, který se zde vydraží pro dobročinné účely."

OBRAZEM: Sochař Petr "Fíďa" Fidrich věnoval zvonici Lacu Michalíkovi

Český Krumlov - Dojemné setkání na památku Ladislava Michalíka, dlouholetého vedoucího krumlovského nízkoprahového zařízení Bouda při Centru pro pomoc dětem a mládeži (CPDM), který nedávno podlehl těžké nemoci, se konalo na zahradě před Boudou. Lacův blízký spolupracovník a přítel, sochař Petr Fidrich, mu věnoval jednu ze svých soch. Zavzpomínat na svého kolegu a kamaráda přišla spousta lidí.

Obyvatelé sídliště můžou do středy posílat připomínky k návrhu revita

Český Krumlov – Jako obývací pokoj pojal architekt Jaromír Kročák prostor centrálního prostranství na českokrumlovském sídlišti Za Nádražím. Bude na něm i vyvýšené pódium, které poslouží při společenských akcích.

OBRAZEM: Závity ulit pokřtěny, jejich autorka chystá už třetí knihu

Český Krumlov - Svou druhou knihu, Závity ulit, pokřtila v českokrumlovském klubu Ántré spisovatelka Martina Málková. Po prvotině Dvojitý gambit představila autorka, která žije napůl v Praze a napůl v Českém Krumlově, druhou knihu.

Ministr kultury v Krumlově: Znovu se řešilo otáčko

Český Krumlov – Žádná unáhlená rozhodnutí a žádná velká gesta, tak se staví nový ministr kultury, Antonín Staněk (ČSSD), k debatě na téma otáčivého hlediště. V sobotu ministr, který je ve funkci teprve od konce června, vyrazil v doprovodu ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) Naděždy Goryczkové do Českého Krumlova, a téma otáčka nemohlo chybět.

OBRAZEM: Krásné květinové vazby a církevní textilie ve zlatokorunském klášteře.

Zlatá Koruna - Od soboty do neděle 19. srpna je v klášteře ve Zlaté Koruně k vidění krásná výstava květinových aranží Flõres coeli (Květiny nebes). Kytice doplňují jedinečnou sbírku ornátů a církevních textilií z klášterních sbírek, které si můžete prohlédnout vůbec poprvé.

Voda v Lipně se navzdory vedru zlepšila, už není nevhodná ke koupání

Českokrumlovsko – Sinice, chlorofyl-a, vodní květ, to všechno už měsíc překračuje při měřeních limitní hodnoty ve vodě u lipenské pláže.

OBRAZEM: Mladí sboristé z Hongkongu nadchli krumlovské publikum

Český Krumlov /FOTO, VIDEO/ - Úžasný zážitek si ze čtvrtečního koncertu hongkongského sboru YIP´s Children´s Choir music odnesli diváci, kteří si na závěr ovacemi vyprosili i přídavek. Sboristé zazpívali i česky, nastudovali píseň Stodola Pumpa.

Zdravotníci měli ve vedrech napilno

Českokrumlovsko/ANKETA/ - Jihočeská záchranka měla extrémní počet výjezdů, ale pacienti krumlovské nemocnice vedra přežili bez úhony. Své si ale zakusil také personál.

Cyklisté nebudou muset mezi Černou v Pošumaví a Hůrkou po hlavní silnici

Černá v Pošumaví – Jet na kole za plného provozu přes hráz oddělující Lipno od tzv. malého Lipna, to je o zdraví. Silnice I/39 tu nemá chodníky a cyklistům nezbývá než jet po krajnici a nechat se předjíždět auty.

OBRAZEM: Barevná skála je zajištěná na čtyřicet let, řekl znalec

Český Krumlov – Patnáct set tun odtěžené horniny a cena deset milionů korun, tak se dá shrnout výsledek bezmála tříměsíční sanace Barevné skály v Novém Spolí.

VIDEO: Šlajsna pod Barevnou skálou je otevřená

Český Krumlov - Už žádné přenášení lodí! Jako první si čerstvě vyhrazenou sportovní propust neboli šlajsnu pod Barevnou skálou projel ve středu po osmé hodině ráno vodák na laminátové kánoi.

U Herbertova boural řidič s hypoglykemickým záchvatem

Vyšší Brod - Opel přejel přes koleje a skončil ve srázu na řekou. Za nehodu mohla nemoc.

Sbírka pro majitelku vyhořelého domu dnes končí

Český Krumlov – Téměř tři sta padesát tisíc korun se sešlo na transparentním účtě na pomoc majitelce historického domu v Rooseveltově ulici, který letos v květnu zničil požár. Padesáti tisíci korun přispělo město, které pár dnů po požáru veřejnou sbírku spustilo. Ta dnes končí.

Premiéru Chaty na prodej v letňáku v Černé uvedla Tereza Voříšková

Černá v Pošumaví - První ročník Filmtoro Festu, který se o víkendu konal v Černé v Pošumaví, zahájila slavnostní premiéra nové české komedie Chata na prodej režiséra Tomáše Pavlíčka. Herečka Tereza Voříšková, která hraje jednu z hlavních rolí, do Černé přijela společně s režisérem a také producentkou Evou Pavlíčkovou, režisérovou sestrou, film uvést osobně.

Do potoka spadlo ze srázu osobní auto, řidička utrpěla zranění

Slubice – Zraněnou řidičku odvezla záchranka od páteční dopravní nehody u Slubice. S Citroenem totiž sjela z ostrého srázu do tamního potoka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT