VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA GABAJOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jak jsme žili v Československu, tentokrát z dějin dechového orchestru

Český Krumlov - Tentokrát v našem pátečním seriálu, který vychází pouze v tištěném vydání Českokrumlovského deníku, nahlédneme do fotoalba z historie Dechového orchestru ZUŠ (dříve LŠU) Český Krumlov.

Zebra se za tebe nerozhlédne, učí tento týden policisté školáky

Českokrumlovsko - Že chodci nemají absolutní přednost na přechodu pro chodce, a ještě mnoho dalšího o bezpečnosti pohybu v silničním provozu, učí policisté tento týden chodce, zejména ty nejmenší.

OBRAZEM: Sezónu na Dívčím kameni zahájili zábavnou Velikonoční nedělí

Dívčí Kámen - Letošní sezóna je oficiálně zahájena i na zřícenině hradu Dívčí kámen. A zahájily ji stovky lidí.

Krumlovské autobusové nádraží se příští týden změní ve staveniště

Český Krumlov – S jistými omezeními na ploše krumlovského autobusového nádraží musí kvůli začínající stavbě počítat cestující.

Představujeme vám školku z Horní Plané

Českokrumlovsko - V dalším dílu našeho seriálu jsme s fotoaparátem zavítali mezi děti z Mateřské školy v Horní Plané.

Ve středu v seriálu Moje první tablo představíme školku z Horní Plané

Horní Planá - Nezapomeňte si koupit středeční vydání Českokrumlovského deníku! Ve středečním tištěném vydání tentokrát představíme (nejen) předškoláky z Horní Plané.

OBRAZEM: Krumlovské muzeum po roční odmlce zahajuje vernisáží sezónu

Český Krumlov – Nejnovější unikátní nálezy z Českokrumlovska budou k vidění na výstavě Dobrodružství archeologie, jejíž vernisáž je dnes v českokrumlovském Regionálním muzeu v Horní ulici v 18 hodin.

OBRAZEM: Ze sjezdovky rovnou do louže

Lipno – Přejezdy přes hladinu i kotrmelci do vody zakončili sezonu lyžaři a snowboarďáci o Velikonocích na Lipně.

VIDEO: Policie zveřejnila záznam z pronásledování prchajícího řidiče

Český Krumlov - Policie ČR zveřejnila videozáznam z policejního auta, které pronásledovalo řidiče.

Větřní omezilo doplatky na bydlení na dvou ubytovnách

Větřní – Obtěžování dětí a nezletilých, krádeže a vloupání, poškozování majetku, znečišťování veřejných prostranství, to jsou některé z důvodů, proč byla ve Větřní vyhlášena oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, a to ve dvou ubytovnách přímo v centru města, kde bují tzv. obchod s chudobou.

OBRAZEM: Tradiční barvení jihočeských strak se tento rok konalo v městské

Český Krumlov - Špendlíky s hlavičkou zapíchnuté v tužce, čajové svíčky a vonné lampičky, sklenice od okurek, barvy na vajíčka a ocet. Pokud tohle máte doma, můžete se i vy pustit do barvení kraslic voskovou batikou.

OBRAZEM: V krumlovské TéGéeMce bylo na den otevřených dveří opravdu rušno

Český Krumlov/VIDEO/ - Škola plná nejen dětí, ale i dospěláků, tak vypadal den otevřených dveří, který před Velikonocemi uspořádala českokrumlovská ZŠ T. G. Masaryka. A vybrala se dokonce i spousta peněz na adoptivního syna školy, který žije v africkém Zimbabwe.

OBRAZEM: Řidič ujížděl policii a naboural další dvě auta

Český Krumlov/VIDEO/ - Ve velké zatáčce mezi Českým Krumlovem a Větřním došlo ve středu k dopravní nehodě tří automobilů.

V seriálu představíme nejen předškoláky, ale i prvňáky z Větřní

Větřní - Nezapomeňte si koupit středeční vydání Českokrumlovského deníku! Tentokrát představujeme děti z Větřní.

Občané budou moci sami rozhodnout o rozdělení 750 tisíc

Český Krumlov – O čtvrt milionu navýší město tzv. participativní rozpočet, který dává občanům možnost přímo rozhodnout o tom, kam zamíří část investic města a pomůže vylepšit veřejná prostranství a občanskou vybavenost.

Neznámou chemikálií kdosi potřísnil vnitřek chalupy, do které se vloupal

Černá v Pošumaví – Dosud neznámý pachatel někdy mezi 2. do 25. březnem vnikl do jedné z chalup v katastru Černé v Pošumaví. Vypáčil dveře do kůlny, na WC, do stodoly a také vchodové dveře do chalupy.

OBRAZEM: Další kolo Parťáků měli pod taktovkou budoucí klempíři

Český Krumlov – Nýtování, rýsování, ohýbání a stříhání plechu, to všechno si v pátek na vlastní kůži vyzkoušeli osmáci z krumlovské ZŠ T. G. Masaryka, kteří se účastnili dalšího, tentokrát klempířského kola 1. ročníku soutěže Parťáci, kterou pořádá Středisko praktického vyučování českokrumlovského odborného učiliště (SPV). Po zednících a truhlářích to je třetí obor, který Parťáky pořádá, poslední na řadu přijdou budoucí instalatéři.

Hasiči pomáhali postavit koně na nohy

Mezipotočí - Majitelé koně v Mezipotočí, části obce Kájov, se obrátili o pomoc na tísňovou linku 112. Potřebovali postavit svého koně na nohy.

Tři týmy detektivů v krumlovské knihovně řešily zločin

Český Krumlov /VIDEO/ - Páteční Noc s Andersenem, veleúspěšného projektu, který se z jedné moravské knihovny rozšířil po celé zeměkouli, pojala českokrumlovská městská knihovna v detektivním duchu. A nebyla to noc, ale podvečer, a děti z něj byly jako u vytržení.

OBRAZEM: Někdo odpálil v Dvořišti bankomat, policie hledá svědky

Dolní Dvořiště – Policejní hlídka vyrazila v pátek 23. března krátce po jedné hodině noční na místo, kde se podle oznámení někdo vloupal do bankomatu u budovy stomatologické kliniky číslo popisné 161.

OBRAZEM: Zimo, zimo, už jdi pryč! Kájovská školka vynesla Moranu

Kájov/VIDEO/ - Kájovská školka už chce jaro, a jak ho nejlépe přivolat? Vynesením Morany!

Hledáte práci nebo lepší místo? Zajděte ve středu v Krumlově na burzu práce

Český Krumlov - Z desítek volných pracovních míst si absolventi škol, nezaměstnaní i ti, kteří třeba chtějí najít lepší místo, mohou vybrat ve středu v Českém Krumlově.

Představujeme děti z mateřských škol na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Každý týden vám představíme děti z mateřských škol na Českokrumlovsku. Tentokrát z MŠ Kájov.

Věci za 130 tisíc někdo ukradl z dřevěného přístavku v Přední Výtoni

Přední Výtoň – Pořádný lup si odnesl zatím neznámý pachatel, který se vloupal do dřevěného přístavku u rodinného domu v katastru obce Přední Výtoň někdy v době od 9. do 14. března.

V pravidelném středečním seriálu představíme děti z kájovské školky

Kájov - I tento týden najdete ve středečním tištěném vydání Českokrumlovského deníku fotografie ze školky, tentokrát to budou děti z MŠ Kájov, a nejen předškoláci, ale všechny tři třídy.

OBRAZEM: Nevěříme, že se do vlaků v létě vejdou i cyklisté, říkají cestující

Českokrumlovsko - Vejdou se v sezóně cyklisti do vlaků nového dopravce, GW Train a. s., který od prosince provozuje trať z Českých Budějovic do Černého Kříže a Nového Údolí?

Pozor! Kvůli uzavření Rožmberku jezdí autobusy přes Větrnou

Českokrumlovsko - Na úzké a klikaté silnici v kopci z Nahořan na Větrnou budou řidiči následující tři měsíce potkávat autobusy, měli by s tím proto počítat a jet opatrně a hlavně pomalu.

OBRAZEM: Pospěšte si do knihovny, výprodej knih a časopisů je v plném proudu

Český Krumlov – Plné náruče knih si odnášejí milovníci četby v těchto dnech z českokrumlovské Městské knihovny. Pokud si chcete doplnit prázdná místa v domácí knihovně i vy, tak si pospěšte!

OBRAZEM: Příležitost předvést svůj um na jarmárku v Benešově využily nejen děti

Benešov n. Černou – Sice sněžilo a byla pořádná zima, to ale lidem, co přišli na velikonoční jarmárek v Benešově, vůbec nevadilo. V budově obecního úřadu, kde trh zahájili mladí hudebníci ze ZUŠ, bylo příjemně. A hlavně tam bylo rušno.

Tlaková vlna po výbuchu kotle vysklila plešiveckou kotelnu

Český Krumlov - V pondělí v pět hodin ráno se na českokrumlovském sídlišti Plešivec ozvala rána jako z děla. V kotelně, kterou provozuje firma Energo Český Krumlov, s.r.o., "bouchl kotel" a následná tlaková vlna vyrazila okna budovy kotelny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT