VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA GABAJOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Krumlovští potápěči z klubu Kraken vyrazili do Chorvatska

Český Krumlov - Potápěči z českokrumlovského klubu sportovního potápění Kraken vyrazili na čtyřdenní soustředění do Chorvatka.

Děti z Krumlovska bodovaly na celostátním finále Dětské porty

Českokrumlovsko – Přes sto dětí se utkalo v Kroměříži na republikovém finále o vítězství v Dětské portě.

Větřní dá na opravu tenisových kurtů šest milionů

Větřní - Šest milionů z rezerv města uvolnili zastupitelé na svém posledním zasedání.

Avízo: Představujeme děti z mateřské školy v Holubově

Holubov - Ve středečním vydání Českokrumlovského deníku najdete v rubrice Moje první tablo fotografie dětí z Mateřské školy Holubov

OBRAZEM: V Krumlově řekli jednou provždy ne vládě komunistů a StB

Český Krumlov /FOTO, VIDEO/ - Vyslovit se proti současnému premiérovi v demisi Andreji Babišovi a hrozící spoluvládě komunistů, to bylo cílem příznivců spolku Milion chvilek pro demokracii, kteří se v úterý při celorepublikové akci "Jednou provždy!" sešli v 18 hodin na českokrumlovském náměstí Svornosti. K dispozici byly i archy petice za odstoupení Andreje Babiše z postu premiéra.

Krumlováci si mohou určit, na co půjde přes osm set tisíc

Český Krumlov – Osm set dvacet tisíc korun půjde tam, kam si lidé řeknou.

První fáze sanace Barevné skály se blíží k závěru

Český Krumlov – Z nejhoršího je venku Barevná skála v Novém Spolí, jejíž stav označil soudní znalec v oboru geologie za havarijní a její vlastník, Lesy ČR, musel obratem přistoupit k sanaci.

Projekt UNES-CO začíná, první rodiny se zabydlují

Český Krumlov /VIDEO/ - Jaké trable obnáší život v historickém centru města zavaleného davy turistů, si na vlastní kůži při projektu Kateřiny Šedé UNES-CO, který reprezentuje Česko na 16. bienále architektury v Benátkách, vyzkouší ve třech letních měsících rodiny z celé země.

OBRAZEM: Vodní záchranáři, policisté, olympionik. Den dětí pod taktovkou

Český Krumlov - Lanové centrum, veslovací trenažery, vodní záchranu, zorbingové koule, ukázky policejní práce, orientální tanec a mnoho dalšího si užily děti na svůj svátek v parku v Českém Krumlově a u Hornobránského rybníka.

Projekt UNES-CO začal, první rodiny se zabydlují v centru Českého Krumlova

Český Krumlov - V pátek dopoledne začaly webkamery živě přenášet dění v ulicích Českého Krumlova na XVI. bienále architektury v italských Benátkách.

Hurá do bazénu! Koupaliště ve Velešíně ve čtvrtek zahajuje provoz

Velešín - Od čtvrteční 13. hodiny se můžete zajet osvěžit na velešínské koupaliště, které oficiálně zahajuje letošní sezónu.

Na Jakobínce se roztočilo kolo repliky středověkého jeřábu

Rožmberk nad Vltavou /VIDEO/ - Zatuhlá dřevěná kladka mírně zkomplikovala start zkušebního provozu repliky středověkého šlapacího jeřábu na vrcholu Jakobínky na hradě Rožmberk.

Vyšší parkovné v Krumlově přinese přes dva miliony

Český Krumlov - Na padesát korun z pětatřiceti zvyšuje od 1. června Českokrumlovský rozvojový fond (ČKRF) hodinovou sazbu na hlavním parkovišti P1 v Jelení zahradě.

Stavba krumlovského autobusového nádraží jde podle plánu

Český Krumlov – Obrovská opěrná zeď a schodiště, po němž budou cestující stoupat od přechodu pro chodce na Objížďkové ulici přímo na hlavní krytý perón, vyrostou do léta na severní straně krumlovského autobusového nádraží.

V krumlovské knihovně soutěžili malí vypravěči

Český Krumlov - Já a moje zvířátko anebo můj největší sen, to byla témata, ze kterých si mohli vybrat účastníci soutěže Zajímá nás nejen čtení, ale také vyprávění.

OBRAZEM: Policie žádá o pomoc svědky dopravní nehody, řidič naboural auto a ujel

Horní Třebonín – Řidič volkswagenu narazil do peugeotu, jen se podíval, co udělal, nasedl do auta a odjel. Policisté z Dopravního inspektorátu PČR v Českém Krumlově se proto obrací na veřejnost s prosbou o pomoc při objasnění této nehody.

EXKLUZIVNĚ: Barevná skála se rozpadá, lezci ji musí shazovat po kusech

Český Krumlov/OBRAZEM/ – První velký, zhruba stopadesátitunový blok skalního masivu v Novém Spolí u Vltavy měli v plánu shodit na zem pracovníci chomutovské firmy STRIX, která má sanaci Barevné skály na starosti.

OBRAZEM: ZUŠ OPEN v Krumlově narušily bouřky, zastavit ho ale nedokázaly

Český Krumlov - Při druhém ročníku celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ OPEN zaúřadovaly bouřky.

EXKLUZIVNĚ: Sídlo firmy UNES-CO bylo slavnostně otevřeno, projekt brzy vypukne

Český Krumlov/OBRAZEM/ - Projekt výtvarnice Kateřiny Šedé vzbudil v Českém Krumlově spoustu emocí.

Z auta ve Větřní někdo ukradl tašku s věcmi, škoda je padesát tisíc

Větřní – Nemilé překvapení čekalo na muže, který nechal auto zaparkované ve Frymburské ulici ve Větřní.

O sezóně má napilno i českokrumlovská dialýza

Český Krumlov - I turisté s nefunkčními ledvinami mohou v klidu vyjet na Krumlovsko. Zdejší oddělení dialýzy na léto posiluje služby, čištění krve nově lidem hradí i VZP.

Dvanáctiletého chlapce z Velešína, který utekl, už mají, policie děkuje

Velešín - Policie sdělila, že chlapec pohřešovaný od půlky dubna už je zpět v dětském domově.

OBRAZEM: Senioři v Loučovicích jásají, mají nový klub

Loučovice – Hlava na hlavě, tak by se dala shrnout účast na slavnostním otevření nového klubu pro seniory na loučovickém obecním úřadě.

Vltava prošla v sobotu jarní očistou, vydala hory odpadu

Českokrumlovsko - Pět až šest pytlů odpadu na jednu loď a také spousta židlí nebo pneumatiky vydala Vltava při sobotní očistě, které se ujal Spolek Vltava – Půjčovny lodí a kempy na Vltavě.

Dítě vběhlo ráno na přechodu v Krumlově pod auto

Český Krumlov - Malého chlapce srazilo auto krátce po osmé hodině ranní na přechodu na Objížďkové v Českém Krumlově.

V Loučovicích v pátek otevírají nový Kino club

Loučovice – Na tři sta tisíc korun vyšel nový Kino club obec Loučovice, která je zároveň jeho provozovatelem.

Stačilo zabrat páčidlem a k zemi se z Barevné skály sesypalo kamení

Český Krumlov - Že je skála v opravdu dezolátním stavu, potvrdili pracovníci chomutovské firmy STRIX, kteří si v pondělí ráno Barevnou Skálu v Novém Spolí převzali k asanaci od Lesů ČR. Stačilo totiž zabrat páčidlem a k zemi se sypalo kamení.

Akční den pro naše a německé žáky připravilo krumlovské učiliště

Český Krumlov - Akční den pro volbu povolání ve Středisku praktického vyučování (SPV) U Trojice prožili osmáci z krumlovské ZŠ Za Nádražím společně se svými kamarády z partnerské základní školy v německém Hauzenbergu.

Výtěžek z nohejbalového turnaje jde dětskému domovu

Český Krumlov - První ročník benefičního nohejbalového turnaje uspořádalo českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o. p. s., (CPDM) na hřišti u hornobránského rybníka na Horní Bráně.

Přípravy na stržení Barevky vypuknou v neděli, týden na to by měla jít k zemi

Český Krumlov /VIDEO/ - V neděli vypuknou přípravy na stržení zhruba tisícitunového pilíře z Barevné skály v Novém Spolí v Českém Krumlově, který by se podle znaleckého posudku geologa mohl kdykoli samovolně uvolnit a spadnout.

OBRAZEM: Nejlepší ve vyprošťování z auta byli hasiči z Jindřichova Hradce

Český Krumlov /VIDEA/ - Co nejbezpečněji a nejefektivněji vyprostit člověka s poraněnou páteří z havarovaného auta, to bylo zadání krajské hasičské soutěže, kterou na parkovišti v Jelení zahradě v Českém Krumlově pořádal tamní územní odbor HZS.

Běh Kleť je v sobotu už po devětadvacáté

Český Krumlov - Už 29. ročník Běhu na Kleť v sobotu pořádá Cyklo-Ski Velešín a PRO-SPORT Český Krumlov.

OBRAZEM: Dlát a paliček se v CPDM chopili osmáci z Větřní

Český Krumlov/VIDEO/ - Českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o. p. s., už pošestnácté pořádá celotýdenní výtvarný projekt pro žáky základních škol, kde si mohou vyzkoušet práci se dřevem.

AKTUALIZUJEME

U Třebonína se tvoří dlouhé kolony

Českokrumlovsko/OBRAZEM/ - Už od čtvrtečního rána se tvoří dlouhá kolona směrem na Český Krumlov, a to kvůli opravě silice I/3 v úseku Bukovec u Kamenného Újezdu – Holkov a zdržení je na desítky minut.

OBRAZEM: Osmáci z Větřní se chopili dlát a paliček

Český Krumlov - Českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o. p. s., už pošestnácté pořádá celotýdenní výtvarný projekt pro žáky základních škol, kde si mohou vyzkoušet práci se dřevem.

OBRAZEM: Z hotelu Vyšehrad je pevnost

Český Krumlov – Zazděné balkonové dveře v prvním patře a mříže navařené na všech oknech v přízemí uvítají každého nezvaného návštěvníka bývalého hotelu Vyšehrad. Insolvenční správce Pavel Vlček nechal budovu důkladně zabezpečit proti neoprávněnému vniknutí.

Hasiči budou ve čtvrtek soutěžit ve vyprošťování, diváci jsou vítáni

Český Krumlov - Jak se vyprošťují ranění z havarovaného auta? To budou od čtvrtečního rána předvádět jihočeští hasiči ve čtvrtek v Jelence v Českém Krumlově.

V seriálu naši předškoláci představíme děti z mateřské školy ve Frymburku

Frymburk - Ve středečním seriálu "Moje první tablo" v tištěném vydání Českokrumlovského deníku si tentokrát představíme předškoláky z Frymburka.

Krumlovská ZUŠka slaví, je na republikové špičce

Český Krumlov - Vyhrát ústřední kolo soutěže základních uměleckých škol, to je jako vyhrát mistrovství republiky.

OBRAZEM: Vodáci pod Barevnou skálu můžou, ale jedině vlevo

Český Krumlov – Cedule zákaz proplutí vítají vodáky před jezem Konopa pod Barevnou skálou. Až do odvolání je na řeku umístila Státní plavební správa a převedla tak veškerý provoz k levému břehu Vltavy.

Kriticky ohrožený puštíkovi bělavému se u nás daří. Díky budkám

Horní Planá – Ornitologové i ochránci přírody jásají. Po mnoha desetiletích se na Šumavě začalo dařit kriticky ohroženému puštíku bělavému, který byl v roce 1930 označen za vyhubeného.

Krumlov schválil první výlohy, na ty problematické se chystá

Český Krumlov – Rada vyřídila první žádosti o schválení způsobu vystavování zboží před provozovnami v centru města.

OBRAZEM: Orelské kolečko si všichni závodníci moc užili

Český Krumlov - Dva mrňouskové na odrážedle a s nimi o maličko větší závodník na kole vyrazili jako první na trať závodu horských kol, který v krumlovském kempu v Novém Spolí uspořádala tamní Jednota Orel a HM Sport s finanční podporou města.

OBRAZEM: Kdo jednou kilt na golf oblékne, už nechce jinak

Svachova Lhotka - Skotské kilty roztáčela na hřišti na Svachovce čtyřicítka golfistů z celé republiky na prvním ročníku turnaje Skotské kilty v Českém Krumlově.

Na Lipně zmizelo už čtvrté kolo. Za padesát tisíc a z karavanu

Lipno nad Vltavou – Ani lankový zámek u kola připevněného na nosiči za karavanem nepomohl majiteli kola za dvaapadesát tisíc. Je tak už čtvrtý, kdo v posledních pár dnech na Lipně o svého jednostopého miláčka přišel.

Rybáři se utkali na Malé Olšině v závodě s téměř čtyřicetiletou trad

Olšina – Skoro jedenáct metrů ryb ulovilo na rybníku Malá Olšina vítězné družstvo rybářů ze Želnavy při víkendové soutěži družstev, kterou pořádaly Vojenské lesy a statky, s. p. (VLS).

Pozor, na Lipně řádí zloději kol

Lipno nad Vltavou - Tři horská kola za celkem padesát tisíc zmizela v těchto dnech v Lipně nad Vltavou a na Slupečné.

OBRAZEM: Rekordní počet cyklistů dorazil do Horní Plané na pohodovou akci

Horní Planá - Rekordních sto dvacet pět účastníků vyrazilo kolem lipenského jezera na akci Na kole kolem Horní Plané.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT