VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA GABAJOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Mikuláš nazul brusle a v Krumlově naděloval na ledě

Český Krumlov - Na zimním stadionu čekala nadílka na děti z kroužku krasobruslení, který každé úterý odpoledne vede členka Sokolu Marie Čejková. Mikulášskou zábavu pomohla připravit organizátorka mnoha akcí pro děti Michaela Gelnarová z Větřní.

OBRAZEM: Čerti jsou tu! V družině na ZŠ T. G. Masaryka už mají nadílku

Český Krumlov /VIDEO/ - "Já se polepším! Já se polepším!" slibuje vystrašený prvňáček Kubík Mikulášovi, který čte z Knihy hříchů jeho družinové prohřešky. Nakonec je vše odpuštěno a děti v družině na českokrumlovské Masaryčce se radují z bohaté nadílky.

Advent 2017: Andělé se chystají v pátek do Krumlova do průvodu

Český Krumlov /VIDEO/- V pátek navečer se do města slétnou andělé na Andělský den, podrobnosti má Ivo Janoušek z Klášterů Český Krumlov.

Advent 2017: Kam s dětmi na mikulášskou nadílku

Českokrumlovsko - Mikulášskou nadílku pro děti v úterý 5. prosince pořádá řada měst a obcí na Krumlovsku, zde je výběr některých z nich.

Lyžaři, chystejte náčiní, příští týden můžete vyrazit na svah

Lipno nad Vltavou - Je na čase vytáhnout lyže ze sklepa!

Chcete se stát středověkým jeřábníkem? Máte možnost!

Rožmberk nad Vltavou - Jaké to je, roztáčet středověký šlapací jeřáb, si vyzkoušelo na čtyřicet dobrovolníků, včetně čtyř žen, u věže Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou.

OBRAZEM: Blešák na zámku by se pro velký úspěch mohl opakovat v lednu

Český Krumlov - Blešák ve Studijním centru na 1. nádvoří českokrumlovského zámku v neděli pořádal Kiwanis klub Český Krumlov.

OBRAZEM: Na krajské Dětské portě bodovaly i děti z Krumlovska

Český Krumlov – Ty nejlepší z jihočeského kola Dětské porty, které se konalo v českokrumlovském Domě dětí a mládeže, poslala v pátek 24. listopadu do celorepublikového finále odborná porota, v jejímž čele tentokrát zasedla první dáma českého folku Pavlína Jíšová, společně s Pavlem Zajícem, zakládajícím členem Nezmarů, a Jiří Krška z krumlovské skupiny Rybníkáři.

Na soutěži Truhlář roku 2017 kralovali učni z Českého Krumlova

Český Krumlov – Velkou zručností i výbornými teoretickými znalostmi se mohou chlubit nositelé titulu Truhlář roku 2017 v kategorii družstev Ivan Crkva a Timothy Belcher z českokrumlovského středního odborného učiliště.

V sobotu se na krumlovském náměstí budou zpívat šlágry

Český Krumlov – Novinka na adventním trhu, který své brány otevírá dnes od 10 hodin, si dá letos na čas.

Sypače brázdí silnice od tří od rána, sněžit a mrznout bude dál

Českokrumlovsko - Nejhorší situace panuje podle slov Jiřího Němečka, provozního náměstka českokrumlovského závodu Správy a údržby silnic, na Lipensku.

Kláštery dostanou o milion a čtvrt navíc

Český Krumlov – I přes zvýšení návštěvnosti je i letošní výsledek hospodaření komplexu klášterů horší, než bylo naplánováno.

Dvacet let žádá město o postavení chodníku

Český Krumlov - Rodina Mileny Staňkové z Českého Krumlova má dům u výpadovky na Větřní, ale bez chodníku, branka jim vede přímo do vozovky.

OBRAZEM: V Legiovlaku dokáží zjistit, jestli vaši předkové byli v legiích

Český Krumlov - V sobotu ve 14 hodin byl na českokrumlovském vlakovém nádraží slavnostně otevřen Legiovlak.

Skiareál Lipno chystá řadu novinek pro lyžaře

Lipno nad Vltavou - Další atrakce přibudou o letošní zimní sezoně ve Skiareálu Lipno. O lyžaře se bude nově starat také Skipatrola.

Pozor na uzavírky centra. V Krumlově se opět natáčí film Nabarvené ptáče

Český Krumlov - Film Nabarvené ptáče se opět natáčí v Českém Krumlově. To způsobuje různá omezení. Po dobu natáčení 9. a 10. 11. je provoz směrem do centra umožněn ulicí Latrán a výjezd z centra Horní ulicí.

Mladí výtvarníci obdrželi ceny za svá díla

Český Krumlov - /OBRAZEM/ Výstava dětských výtvarných a literárních prací nazvaná Rozkvetlý svět je od konce listopadu k vidění v dětském oddělení českokrumlovské Městské knihovny.

Větřínští si chválí „novou“ ulici

Větřní – Obyvatelé Zahradní ulice se po čtyřech desetiletích dočkali. Ulice prošla rozsáhlou opravou.

U Stifterů v Plané to v sobotu pěkně žilo

Horní Planá – Stovky lidí navštívily adventní lidový jarmark spojený s modrotiskovou a keramickou dílnou a přehlídkou tradičních řemesel, který se konal v Památníku – rodném domě Adalberta Stiftera, pobočce Regionálního muzea Český Krumlov pod taktovkou kustodky muzea Lenky Hůlkové.

Trojklášteří ohromí svou velikostí

Český Krumlov – Nečekaná zákoutí, nově otevřené spojovací chodby a překvapivé pohledy v rozsáhlém komplexu nově zrekonstruovaného unikátního trojklášteří, bývalého kláštera minoritů, klarisek a bekyň, se za první adventní víkend rozhodly prozkoumat téměr dva tisíce lidí.

Motorová nafta je stále v kurzu

Černá v Pošumaví - Dvě nákladní vozidla zůstala bez pohonných hmot. Neznámý pachatel jim naftu vysál z nádrže.

O syna v Bruselu se strachuji, říká lékař

Český Krumlov – Na liduprázdné ulice Bruselu je smutný pohled, svěřil se svému otci, českokrumlovskému lékaři a radnímu Jindřichu Floriánovi, jeho syn Miroslav (32), který v tomto městě žije s přítelkyní a miminkem.

Kvůli volbám v Přední Výtoni soudkyně vyslechne 28 lidí

Přední Výtoň - Jednání na 3. a 4. prosince nařídila soudkyně Marie Trnková, která se dvěma kolegyněmi rozhodne ve věci návrhu na neplatnost voleb v Přední Výtoni.

Do částí vojenského prostoru Boletice se do příštího pátku turisté nedostanou

Českokrumlovsko – Zákaz vstupu pro civilní veřejnost do Vojenského újezdu Boletice vyhlásil přednosta újezdního úřadu. Zákaz předběžně potrvá až do 4. prosince. Požádaly o to Vojenské lesy a statky (VLS) ČR kvůli tomu, že v této době budou lesní dělníci v Boleticích zpracovávat polomy, které minulý týden napáchal silný vítr.

Milovníci zimy mohu jásat, zasněžují i na Lipně

Lipno nad Vltavou - Nejen na Smrčině, v příhraničním skiareálu Hochficht na rakouské straně Šumavy, ale i na Lipně už začala sněžná děla vyrábět sníh.

OBRAZEM: Do Českého Krumlova doputoval vánoční strom

Český Krumlov - Jedle z Nahořan, kterou městu poskytli manželé Cajzovi z Českého Krumlova, přijela na tahači do města. Na náměstí Svornosti se na to, jak se takový vánoční strom pro město staví, přišly podívat i děti z oddělení Veverek českokrumlovské MŠ T. G. Masaryka. Na cestu jedle městem se můžete podívat i vy.

Co bude audit ČKRF stát, se uvidí v lednu

Český Krumlov – Rada města na svém jednání minulý týden schválila zadávací dokumentaci pro audit Českokrumlovského rozvojového fondu a úřad krátce nato vyzval k podání nabídky auditory.

Vyberte nejroztomilejší miminko narozené v říjnu 2015

Českokrumlovsko - Další várka miminek z českokrumlovské nemocnice, která jejich rodiče přihlásili do soutěže o Nej miminko října 2015, je tu. Tentokrát je jich devět a vy můžete dát hlas svému favoritovi. 

Zdravotně postižení lidé potřebují nový průkaz

Českokrumlovsko - Platnost průkazů OZP, které nemají podobu plastové kartičky, na konci roku skončí.

Pomoci seniorům může každý občan

Vyšší Brod - Na nové zařízení v klubovně Domu s pečovatelskou službou se mohou těšit vyšebrodští senioři. A aby v ní měli co na práci a mohli aktivně prožívat podzim života, město jejich jménem požádalo o pomoc později narozené občany města. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>