VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA GABAJOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lupič si z baru na Lipensku odnesl přes padesát tisíc

Lipno nad Vltavou – Přes padesát tisíc korun bylo v kasírtašce, kterou v noci ze středy na čtvrtek někdo ukradl v baru na Lipensku.

OBRAZEM: Krumlovská nemocnice otevřela nový pavilon s lékárnou

Český Krumlov – Už žádné oprýskané dlaždice na fasádě a netěsnící vchodové dveře z dob komunismu, ale novotou vonící moderní prostory v bílé a šedé barvě.

Policie dopadla mladou lupičku, která měla vykrást pět domů

Českokrumlovsko – Mladou ženu (ročník 1993), která má podle všeho na svědomí několik případů krádeže vloupáním do domů, zadrželi minulý pátek večer boršovští policisté.

Z auta u kempu zmizel rybářský člun a dron

Černá v Pošumaví - Na skoro 26 tisíc korun vyčíslil škodu majitel Škody Octavia, kterou mu někdo vykradl v noci z 21. na 22. července. 

Nový bazén v Krumlově? Vyšel by na stovky milionů korun

Český Krumlov – Kolik stovek milionů vydá město na opravu nebo přestavbu plaveckého bazénu, pokud nenajde investora, rozhodnou zastupitelé nejdřív v dalším volebním období. Do té doby bude Krumlov dál provoz bazénu dotovat šesti miliony ročně.

Seniorka se ztratila, když si vyjela na kole. Našli ji policisté

Dolní Dvořiště – Vyjet si na kole bez mapy tam, kde to neznáte, se nevyplácí. O tom se přesvědčila žena (73) z Českobudějovicka, která sama vyrazila z Rybníka na Trojany a Hněvanov.

Sanace Barevné skály je u konce

Český Krumlov – Začištěná stěna, třímetrové kotvy, čidla sledující případný pohyb a zaspárované trhliny, tak bude ve finále vypadat Barevná skála v Novém Spolí po odtěžených zvětralých a uvolněných bloků. Přesně před osmi týdny shodili lezci z firmy STRIX z Barevné skály první uvolněné bloky. Tento týden sanace končí.

Medvíďata v Řecku na soutěži vyzpívala dvě stříbra

Český Krumlov - S velkou parádou se z řeckého města Preveza vrátila téměř šedesátičlenná výprava sboristů s doprovodem.

Kam na bohoslužbu na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Přehled víkendových bohoslužeb.

Zloděj vybral cizince batůžek, škoda třicet tisíc

Český Krumlov – Přijela obdivovat krásy města, ale někdo ji okradl.

Už zase hořelo dole ve Větřní

Větřní – Sto tisíc korun. To je částka, o kterou přišel majitel firmy při středečním požáru v dolní části Větřní.

Nezaměstnanost na Krumlovsku je na třech procentech

Českokrumlovsko – Sice je jako tradičně nejvyšší v jihočeském kraji, ale tak nízkou nezaměstnanost okres nepamatuje. A s příchodem sezónních prací počet lidí bez práce evidovaných na úřadu práce dál klesá.

Jak jsme žili: Frymburští ochotníci v 60. letech hráli pět her

Frymburk - Nesmazatelnou stopu na prknech, která znamenají svět, po sobě v 60. letech zanechali ochotníci z Frymburka.

OBRAZEM: Malontské mixy ovládla Sova na dovolené

Malonty - Konec června proběhl v Malontech ve znamení už dvacátého ročníku volejbalového turnaje smíšených družstev Malontské mixy. Turnaj se konal ve sportovním areálu TJ Hraničár Malonty.

OBRAZEM: Chlapi na Pořešíně vařili, ženské pily a diváci hodnotili

Pořešín – Na hradě Pořešíně to o víkendu krásně vonělo, soutěžilo se tam totiž ve vaření.

Lidé se dozví, kde se bude smět ve Vyšném a v kasárnách stavět

Český Krumlov - Podrobné mapy, kde a jak bude možné ve Vyšném a v krumlovských kasárnách stavět, společně s hrubopisem územní studie této oblasti, představí občanům 24. července od 16 hodin jeden z jejích autorů, architekt Štěpán Valouch z ateliéru ov architekti.

Někdo vykradl stan, i když tam spala vodačka

Český Krumlov - Vědomí, že vás někdo okrade, když spíte, není nic pěkného. A právě to prožila jedna vodačka v kempu v Českém Krumlově.

OBRAZEM: Četlo se hezky česky. A pak se povídalo o cestování po Indočíně

Český Krumlov /VIDEO/ - Tradiční čtení Hezky česky s Jaroslavou Dominovou, které pravidelně pořádá Městská knihovna Český Krumlov, se tentokrát zvrtlo ve dvouhodinové povídání o cestování.

Výpadovka k moři se opravuje. Už měsíc

Dolní Dvořiště - Cedule „Pozor, silnice I/3 ve směru na Linz uzavřena“ vítá řidiče těsně před Dolním Dvořištěm. Ale řidiči se nemusí děsit.

Patnáct stovek lidí si vychutnalo závody traktorů

Horní Planá - Až patnáct set diváků a krásné počasí, víc si organizátoři hornoplánské traktoriády snad ani nemohli přát.

Vlaku chytila lokomotiva, zranění naštěstí žádná

Polná na Šumavě – Pořádné leknutí si museli prožít cestující ve vlaku, který jel ve čtvrtek z Českých Budějovic na Černý Kříž. U Polné na Šumavě mu totiž začala hořet lokomotiva.

Sídliště v Horní Plané září novotou

Horní Planá - Podařilo se splnit slib. Druhá etapa revitalizace hornoplánského sídliště Mír skončila před začátkem letních prázdnin.

OBRAZEM: Vladimír Mišík s ETC roztančili Černou v Pošumaví

Černá v Pošumaví /VIDEO/ - Velkolepé dvoudenní oslavy uspořádala pro své obyvatele i pro turisty Černá v Pošumaví, slaví 750 let od první písemné zmínky.

Zloděje přilákalo otevřené okno prodejny

Český Krumlov - Nepříjemné překvapení čekalo na majitele jedné prodejny v ulici Stinná v Českém Krumlově.

V Rožmberku je nový bankomat

Rožmberk nad Vltavou – Už žádné ježdění k bankomatu do Vyššího Brodu. Na počet obyvatel maličký Rožmberk má od tohoto týdne vlastní bankomat.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Na sraz harleyů na elektroskútru? Proč ne!

Lipno nad Vltavou - Vojen Smíšek a Damián Viktor vyrazili na elektroskútrech do Prahy na motorkářský sraz ke 115. výročí vzniku značky Harley-Davidson.

Krumlov začíná sčítat, investoval přes půl miliardy

Český Krumlov - Volební období se pomalu, jistě blíží ke konci a město Český Krumlov začíná bilancovat. Za čtyři roky investovalo 650 milionů. Nejvíc stály kláštery.

OBRAZEM: Na sraz harleyů z Lipna do Prahy na elektroskútru? Proč ne!

Český Krumlov /VIDEO/ - Dvě stě padesát kilometrů a cestou několik dobíjení, to dnes čeká Vojena Smíška a Damiána Viktora, kteří vyrazili na sraz harleyů do Prahy.

Krásu barokního světa v knižní grafice uvidíte ve Vyšším Brodě

Vyšší Brod - O expozici na téma barokní knihy a barokní knižní grafiky obohatilo letošní prohlídkovou trasu Cisterciácké opatství ve Vyšším Brodě.

Nejmladší město v kraji hostilo sněm starostů

Větřní - Na čtyřicet starostů a místostarostů z celého okresu Český Krumlov se sjelo do Větřní, nejmladšího města v kraji, které letos oslavilo teprve první narozeniny.

OBRAZEM: Tahání věcí i lidí z vody mají v genech

Přední Výtoň/VIDEO/ – Nedočkavý pes se s rozběhem vrhá do vody, plave ke člunu, do tlamy bere za paži figurínu a táhne ji ke břehu. A s pohledem upřeným na jezero čeká, až mu panička dovolí vyrazit znovu.

Zimák v Krumlově se letos zateplovat nebude

Český Krumlov - Do konce léta mělo být hotové opláštění krumlovského zimního stadionu, rekonstrukce se mělo dočkat i hlediště, které je jenom k stání.

OBRAZEM: Krumlovským zámkem se nesl jazz

Český Krumlov /VIDEA/ - Na domácí půdě se představil Jazzband knížecí Schwarzenberské gardy v rámci 32. ročníku Festivalu komorní hudby.

Krumlovu se stále nedaří koupit čističku, bude se snažit

Český Krumlov - Zapeklitou věc s čistírnou odpadních vod (ČOV) řeší představitelé města. To ji chce už dlouhá léta koupit.

OBRAZEM: Osmašedesátý rok a Vladimír Boudník. Muzeum zahájilo dvouvýstavu

Český Krumlov - Dvě nové výstavy, Osmašedesátý v Českém Krumlově a okolí a Vladimír Boudník – závěrečná tvorba, zahájilo Regionální muzeum v Českém Krumlově.

AKTUALIZUJEME

Vytrvalý déšť plní koryta řek

Jižní Čechy - Celodenní vytrvalé a vydatné srážky na jednu stranu pomáhají dohnat dlouhodobý srážkový deficit, na druhou stranu se místy zvedají hladiny některých toků v jižních Čechách.

Krumlovští studenti vyzpovídali dvojici pamětníků

Českokrumlovsko - Životní příběhy Přemysla Hořejšího z Chlumu a Bedřicha Pingitzera z Českého Krumlova zaujaly studenty krumlovského gymnázia a Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky, kteří je představili při projektu Příběhy našich sousedů.

Projekt UNES-CO dál budí vášně. Jak ho vidí účastníci?

Český Krumlov - "To je tak, když si doma v poklidu kojíte a záhy se vám vynoří zpoza záclony Číňan s fotoaparátem, garantuji vám, že se regulérně po… (promiňte mi ten slovník). Tohle civění Asiatů do oken je přesně to, co v mém bídném životě chybělo," říká Věra Čarková z Českého Krumlova, která si na měsíc vyzkoušela život v samém centru Českého Krumlova.

Učitelství, to je dar, říká oceněná Kateřina Sládková

Český Krumlov - Svou profesi považuje českokrumlovská učitelka prvního stupně Kateřina Sládková (r. 1973) za dar a vždycky věděla, že se chce stát učitelkou.

Lipno dokáže být vlídné i drsné

Kovářov - Jihočeské moře o víkendu ukázalo svou nebezpečnou tvář. V Lukavické zátoce se převrátila loď s rybáři, krátce na to tam skončila dnem vzhůru i plachetnice.

Strhnout se musí další části Barevné skály

Český Krumlov – Soudní znalec rozhodl, že po stržení hlavního uvolněného pilíře je třeba strhnout ještě několik dalších uvolněných kusů Barevné skály v Novém Spolí na okraji Českého Krumlova.

OBRAZEM: Veterináři v Květušíně řešili nebezpečné nákazy. Naštěstí jen jako

Květušín/VIDEO/ - Jak v nějakém katastrofickém filmu to ve středu kolem poledne vypadalo na statku v Květušíně na Českokrumlovsku. Zasahovali tam úřední i vojenští veterináři v ochranných oblecích, někteří měli i dýchací přístroje, a vyšetřovali živou krávu, odebírali vzorky z mrtvého divokého prasete a dekontaminovali psa.

EXKLUZIVNĚ: Sestry dostaly ocenění Gentleman silnic za pomoc u tragické nehody

Český Krumlov – Bylo to ráno jako každé jiné, něco po půl šesté 11. ledna.

Avízo: Představujeme děti z mateřské školy v Brloze

Brloh - Ve středečním vydání Českokrumlovského deníku najdete v rubrice Moje první tablo fotografie dětí z Mateřské školy Brloh. Jedenáct předškoláků chodí do třídy Koťátek, celkem je ve školce v Brloze jednatřicet dětí.

V Krumlově přibudou radary na měření rychlosti

Český Krumlov - Neukázněné řidiče na těch nejrizikovějších místech v Českém Krumlově budou brzy krotit radary.

Chvilka nepozornosti a dva mobily za padesát tisíc byly pryč

Český Krumlov – Stačilo deset minut nepozornosti a dosud neznámý pachatel stačil v jednom z hotelů na Plešivci odcizit 12. června z kuchyňky hotelu dva drahé mobilní telefony: Iphone X a Samsung Note 8.

Znalec řekl, že kusy Barevné skály ještě musí dolů

Český Krumlov – Práce na Barevné skále se zastavily, ale jen dočasně. Ploty zatím zůstanou na místě, i když první fáze sanace skončila odvozem strženého pilíře. Soudní znalec se byl na skálu podívat ve středu.

Nezaměstnanost na Krumlovsku dál trhá rekordy

Český Krumlov - Na pouhá 3,4 procenta klesl podíl nezaměstnaných osob na Krumlovsku.

Někdo v noci v kempu ukradl nafukovací kánoi Pálava

Zlatá Koruna – Vodáci se ráno asi nestačili divit, v noci z 10. na 11. června totiž v kempu v katastru Zlaté Koruny zmizela volně odložená nafukovací kánoe značky Pálava.

Průtah Rožmberkem silničáři otevřou v pondělí

Rožmberk nad Vltavou - V pondělí jihočeská Správa a údržba silnic otevře po tříměsíční uzavírce průtah Rožmberkem. Město to oslaví společně s občany.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT