VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA KYSELOVÁ

Zuzana Kyselová / Českokrumlovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kabelkový veletrh Deníku nabídne šaty od Dashy!

Český Krumlov – Zpěvačka a muzikálová herečka Dasha, držitelka Ceny Thálie pro rok 2010, podpořila Kabelkový veletrh Deníku.

Kam se můžete o víkendu vydat na bohoslužby na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Přehled víkendových bohoslužeb v regionu.

Kde se můžete pobavit v sobotu a neděli na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Zajděte si na výstavu květin, divadlo, muziku či soutěž hasičských borců.

Jak jsme žili: V Benešově nad Černou mívali i hokejový stadion

Českokrumlovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydáni vašeho regionálního deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Českokrumlovska z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 10. srpna nahlédneme do historie sportovního života v Benešově nad Černou.

OBRAZEM: Ohlédnutí za brložskou poutí

Brloh/VIDEO/ - S chutí Brložští po mši v kostele navzdory horkému létu vyrazili v neděli na pouť, kde pouťové atrakce zaplnily plac na návsi.

OBRAZEM: Na křižovatce v Černé se střetla dvě auta

Černá v Pošumaví - Ve středu krátce po 13. hodině se na centrální křižovatce v Černé v Pošumaví srazila dvě auta. Přestože se nejednalo o vážnou dopravní nehodu, pomáhala na místě záchranka z Frymburka.

Pořádného sumce ulovil rybář v lipenském jezeře

Lipensko - Nezapomenutelným zážitkem završil svoji dovolenou na Lipně Jaroslav Holub z Rokycan.

Seniora hledaly v okolí chalupy, z níž odešel, čtyři desítky záchranář

Pořešín - Policisté a čtyři hasičské jednotky se sjeli v pondělí kolem 17. hodiny do Pořešína. O pomoc požádala žena, která postrádala svého třiaosmdesátiletého muže. Pohřešovala ho od 14.30 hodin.

Děti zahraničních turistů si vyjely na Lipno a způsobily poplach

Frymburk - K záchranným akcím vyjíždějí v posledních horkých dnech policisté v regionu spolu s ostatními záchrannými složkami.

Stifterovy pomníky budou mít repliky

Českokrumlovsko - Vznikají digitální dvojčata památníků Adalberta Stiftera v Benešově nad Černou a Horní Plané. Jejich modely bude možné vytvořit 3D tiskem.

Sbírka na dům vydala přes tři sta tisíc korun

Český Krumlov - Veřejná sbírka na pomoc ženě, jejíž dům zachvátil požár od hořícího sousedního hotelu, skončila.

Kam se můžete vydat v neděli za zábavou na Krumlovsku

Českokrumlovsko - V Brloze si užijete pouť a v Krumlově se večer vydejte na poučnou procházku.

Nenechte si ujít procházku městem s Helenou Braunovou!

Český Krumlov – Projekt Kateřiny Šedé nazvaný Unes-co budí u obyvatel Českého Krumlova vášně. Způsob bydlení účastníků projektu nemá mnoho společného se skutečným životem Krumlováků.

Dům byl sice zamčený, ale zloděj si klíč našel

Vyšný - Někdo si vyhlédl k lupu dům ve Vyšným a i když byl dům zamčený, zloděj si v pohodě odemkl klíčem. Jak je to možné? Majitelé zamkli, klíč ale nechali v blízkosti domu. To se zloději náramně hodilo. Do domu se tak 1. srpna dostal bez násilí.

Kam se můžete vydat na Krumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - Můžete se vydat za muzikou, na den indické kuchyně nebo třeba na volejbal.

Chleba jak za starých časů voní vždy v pátek v Petráškově Dvoře

Český Krumlov – Lákavá vůně čerstvě pečeného chleba se tento pátek nesla, jako nyní každý pátek, z hospody Petráškův Dvůr nedaleko Českého Krumlova. Z pravé, festovní, poctivě vybudované pece, kterou převzal po svém dědečkovi, vytahoval horké pecny Milan Šebesta.

Občané budou mít těžší výběr, v Krumlově kandidátek přibylo

Českokrumlovsko - Jedenasedmdesát kandidátních listin podala volební uskupení k registraci ve správním obvodu Českého Krumlova. Za obvod Kaplice úřad přijal 65 kandidátek. To znamená, že ve všech těchto obcích se volby do obecních zastupitelstev mohou konat.

Rušnou noc mají za sebou obyvatelé ubytovny na Vyšehradě

Český Krumlov - Pětapadesát osob evakuovali hasiči ve čtvrtek v noci z ubytovny na Vyšehradě.

Do Rožmberka vede objížďka, ale jenom pro festivalové nadšence

Rožmberk nad Vltavou - Tisíce lidí míří do Rožmberku nad Vltavou na oblíbený hudební festival Hrady.cz, který dnes, tedy v pátek 3. srpna, začíná. To si pochopitelně žádá úpravy dopravy.

Do nového nemocničního pavilonu si můžete zajít i na něco dobrého na zub

Český Krumlov - V novém nemocničním pavilonu A jsou pro veřejnost k dispozici další prostory. Tam zájemci najdou občerstvení a lákavé dobroty.

O vítězství se poprali Věšáci s Věšáky

Bělá - Věšákům 1 náleží putovní tuplák za vítězství v 17. ročníku turnaje BELCUP 2018, který se konal v sobotu v Bělé u Malont. Druzí byli Věšáci 2 a třetí místo náleží týmu Té Nanu Téta.

Vyšebrodští se připravují na krizovou situaci ohledně vody

Vyšší Brod - Vyšebrodští nyní na potoce Menší Vltavice využívají mobilní zařízení na úpravu vody. Lidé ale nemusí mít obavy, že je s vodou problém. Navzdory strašáku sucha má město vody dost.

Někdo se vloupal do prodejny v ulici Na Vyhlídce

Kaplice - Kapličtí policisté pátrají po zloději, který se z pátku na sobotu vloupal do prodejny. 

Kapličtí už se mají kde svlažit v letních vedrech

Kaplice - Obyvatelé Kaplice se dočkali. Konečně se mohou v letních vedrech ve městě také svlažit. Rekonstruovaný rekreační areál je již několik dní v provozu.

OBRAZEM: Obecní slavnost: Na koupališti zněla muzika a rožnil se býk

Besednice - Slavnost městyse Besednice obsadila v sobotu areál s rekreačním koupáním. Letos se konala ke 100. výročí založení republiky.

Kam můžete v neděli vyrazit za zábavou na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Zajděte si na poutě nebo na řezbářskou vernisáž.

Kde se můžete v sobotu pobavit na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Sobotní letní den nabízí slavnosti, pouti, divadla, muziku a mnohé činnosti vodních záchranářů si můžete vyzkoušet v Dolní Vltavici při mezinárodních závodech v plavání.

OBRAZEM: Zatmění měsíce nad Loučovicemi

Loučovice - Obyvatelé Českokrumlovska měli štěstí. I když v pátek v noci putovaly noční oblohou mraky, přesto mohli sledovat výjimečný úkaz zatmění měsíce.

Jak jsme žili: Tělocvičná jednota Sokol v Krumlově vznikla roku 1893

Českokrumlovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydáni vašeho regionálního deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Jindřichohradecka z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

OBRAZEM: České a rakouské děti bojovaly o stužky rysa Tajkyho

Přední Výtoň – Z letního tábora v Přední Výtoni se vrátily děti z velešínského oddílu taekwondo. Byl to tábor netradiční.

Z vod Lipna se možná vynoří bývalá obec

Dolní Vltavice – Z původní veliké obce dnes na břehu Lipna zůstaly jenom tři domy. Torzo většiny obce odpočívá na dně lipenského jezera.

OBRAZEM: Výstava v Křemži představuje díla Prácheňské umělecké besedy

Křemže – Výstavu rozličných výtvarných děl si můžete prohlédnout v sále křemežské radnice. Svou tvorbu tam představují místní a Prácheňská umělecká beseda. Vernisáž se tedy setkala s velikým zájmem.

Muž na kolečkových bruslích si vážně zranil hlavu

Frymburk - Vážný úraz hlavy po pádu na kolečkových bruslích utrpěl starší muž ve Frymburku.

OBRAZEM: Muž šel po trati a skončil pod koly vlaku

Bujanov - Smrtelné zranění utrpěl muž, který v pondělí odpoledne Informovala kráčel po trati na Kaplicku, a to jejím středem.

OBRAZEM: Dobou od války ke vzniku republiky vás provede muzeum

Český Krumlov - Příběhy vojáků z regionu, kteří bojovali v legiích; obrázky, jak za první světové války a během vzniku republiky žily jejich rodiny a mnoho dalších zajímavostí, které jinde jen tak neuvidíte, přináší nová výstava Regionálního muzea v Č. Krumlově.

OBRAZEM: Neděle patřila v Černici tradiční pouti

Černice - Černickou poutí sv. Máří Magdaleny ožila v neděli černická náves. Nejdůležitější byla mše svatá v tamním kostele a pak už následovala zábava až do večera.

Zloděj nebo zloději kompletně očesali traktor

Kaplice – Někdo si vyhlédl traktor stojící ve skladu na seno a ukradl z něho, co se dalo. Stalo seto někdy v době od 14. do 19. července ve skladu v katastru Dolního Dvořiště ve skladu, který byl volně přístupný.

Kde se můžete pobavit v neděli na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Zajděte si na pouť, na divadlo, nebo na hudební odvaz do Holkova.

Motocyklista havaroval u Pláničky. Letěl pro něho vrtulník

Frymbursko - Na silnicích Českokrumlovska vládne silný prázdninový provoz a o karamboly není nouze. V sobotu odpoledne havaroval motorkář na vozovce u Pláničky. Motocyklista skončil v nemocnici se zraněním, kam byl transportován letecky.

Tanečníci školy tance předvedli, co se naučili

Český Krumlov - Devatenáctý ročník týdenní letní školy starého tance završili v sobotu večer v českokrumlovských klášterech její absolventi.

Nechal peněženku v autě všem na očích a zloděj konal

Horní Planá - Pootevřená okna auta a uvnitř zanechaná peněženka, to si zloděj nemohl nechat ujít. Majitel pak už v autě svou peněženku nenašel.

Kde se můžete v sobotu bavit na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko – Vybírat můžete mezi muzikou, divadlem nebo se vydat do kina.

Kam se můžete vydat na bohoslužby na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko - Přehled víkendových bohoslužeb v okrese.

Pomozte policii. Někdo z auta ukradl osm jízdních kol

Český Krumlov - Českokrumlovští policisté řeší velkou krádež. Ze středy na čtvrtek v době od středečních 18.30 hodin do 8.30 hodin druhého dne zmizela kola z auta zaparkovaného na parkovišti P2 Pod Poštou v Českém Krumlově.

Na silnici shořel traktor vezoucí řepku. Je z něho černý vrak

Rozpoutí - Šrumec nastal v úterý 17. července odpoledne na silnici u Rozpoutí. Po 14. hodině se tam vzňal traktor, který na vleku vezl řepku.

Lipenští policisté zjišťují, kdo ukradl batoh

Rožmberk nad Vltavou – Mladá žena si nedávala pozor a přišla v jednom z kempů v Rožmberku nad Vltavou o batoh. Přihodilo se to ve středu časně ráno v době od 4 do 7 hodin.

Po půlhodinovém boji vytáhl rybář z Lipna kapitálního sumce

Frymburk – Obra dostal po dlouhém a napínavém boji z lipenského jezera Marek Rozvald z Frymburka. Byl to pořádný sumec, který zabral na pětatřiceticentimetrového cejna.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Rodina si vyšla do zalidněného centra Krumlova s kozou

Český Krumlov - Turisté v historickém Českém Krumlově nevěřili svým očím. Padaly jim údivem brady, když potkali na špacíru v ulicích rodinku s kozou.

Na Českokrumlovsku žně teprve pomalu začínají

Českokrumlovsko - Ozimé ječmeny na Krumlovsku už jsou většinou pod střechou, ale hlavní žně na svůj start teprve čekají.

Lodě vytažené na břeh v Krumlově nesmí blokovat cesty

Český Krumlov – Nové cedule se nyní objevily na kamenném nábřeží kolem Vltavy v Českém Krumlově. Zakazují vodákům vytahovat ve městě lodě na břeh. Zákaz vznikl na základě dlouhodobých připomínek obyvatel města, protože při náporech vodáků na Vltavě se stává, že se po nábřežní cestě nedá pro samé lodě ani projít.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT