Osm osob asijské národnosti, které se neoprávněně pohybovaly po České republice, zajistila včera v noci kolem jedné hodiny malontská policie. „Hlídka zastavila vozidlo značky Mercedes, které se pohybovalo v blízkosti státní hranice. Zaměřujeme se hlavně na dodávkové automobily, protože ty nejčastěji slouží k převážení neoprávněných osob, což se nakonec potvrdilo,“ vysvětlil včera dopoledne nadporučík František Vaněk z malontské policie.

Automobil řídil dvaadvacetiletý slovenský státní příslušník, který je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovoleného překročení státní hranice. Hrozí mu trestní sazba až pět let. „Ve vozidle se nacházelo osm osob asijské národnosti, které neměly žádné doklady totožnosti. V průběhu dalšího šetření se zjistilo, že se k nám dostaly neoprávněně. Nyní se budou provádět úkony ke zjištění totožnosti. Poté se vydá rozhodnutí o správním vyhoštění,“ řekla mluvčí cizinecké a pohraniční policie Anna Stloukalová.

Zatím se neví, kam měli pašovaní Asiaté namířeno, ani odkud do České republiky přijeli. Řidič udává jako cíl cesty Rakousko. Před uzávěrkou této strany se teprve čekalo na tlumočníka do čínštiny.

Podrobnosti najdete v Českokrumlovském deníku dnes, v pátek 31. srpna.