Kriminalisté obvinili čtyřiačtyřicetiletého muže z Velešína z trestného činu křivého obvinění. Obviněný muž minulou sobotu krátce po třetí hodině ranní oznámil na Policii České republiky v Českém Krumlově, že byl přepaden a oloupen od dvou mužů ve věku 36 a 45 let.

„K přepadení mělo dojít v pátek pozdě večer ve Velešíně na Kaplicku, kdy měli útočníci po obviněném požadovat vrácení finanční hototosti ve výši 50 000 korun, které si obviněný zapůjčil od jednoho z těchto mužů,“ popsala mluvčí českokrumlovské policie Michaela Pavlíčková. Obviněný při nahlášení přepadení dále vypověděl, že mužům vrátil 20 000 korun s tím, že více peněz u sebe nemá. Následně mu „násilníci“ začali údajně vyhrožovat tím, že mu seberou jeho osobní automobil. Obviněný prý tedy po těchto výhrůžkách mužům přidal dalších 20 000 korun.

Vnikli do domu

Následně měli oba údajní lupiči vniknout za použití násilí do domu obviněného, kde jej měli fyzicky napadnout a přes odpor mu odcizit klíče od zmíněného vozidla, se kterým následně odjeli. Při napadení měl muž dle své výpovědi utrpět zranění (tržnou ránu na pravé ruce a pohmožděniny hrudníku a zad) s předběžnou délkou léčení asi dvanáct dní. Ačkoli byl obviněný muž před sepsáním protokolu o trestním oznámení řádně poučen, to znamená byl informován o možnosti křivého obvinění, přesto oznámení učinil a k celé věci sám vypovídal.

Českokrumlovští kriminalisté začali samozřejmě ihned na tomto případu přepadení pracovat. V sobotu dopoledne, krátce před dvanáctou hodinou se však muž dostavil na Okresní ředitelství policie v Českém Krumlově znovu a oznámil, že si celou věc vymyslel, že k žádnému odcizení auta a ani k fyzickému napadení a následnému zranění nedošlo. Muž však neodešel z policejní služebny s prázdnou. Čeká ho trest.

Zbytečná práce

„Vzhledem k tomu, že na případu pracovalo celou noc a celé dopoledne mnoho policistů a kriminalistů a vzhledem k tomu, že byl muž řádně poučen při podávání trestního oznámení, které následně sám popřel, nemohlo logicky následovat nic jiného, než obvinění z trestného činu křivého obvinění,“ uvedla českokrumlovská mluvčí Michaela Pavlíčková.