„Nejsem z těch, co odmítnou v 19.30 hodin lidi, kteří se dostali do velikých problémů, protože jim kleklo auto, mají s sebou malé dítě a prosí o pomoc. Od této chvíle si to ale budu pořádně rozmýšlet,“ říkal včera zklamaně a dopáleně majitel autodílny Pavel Stráský.
Ve středu se až do půlnoci točil kolem starého auta, spíše vraku, chudé rodiny, i když věděl, že na tom prodělá. Netušil ale, do jakých výšin se prodělek nakonec vyšplhá.
Nepojízdné auto stálo až u Nažidel. Pavlu Stráskému se do opravy nechtělo, tušil, že to nebude rychlá záležitost, navíc si auto k dílně museli dovézt odtahovým autem, což už samo o sobě znamenalo náklad nejméně 1500 korun. Ale bylo mu líto mladé rodiny.
Když si mechanici auto v dílně vzali do práce, obavy Pavla Stráského se potvrdily. Zásadních závad bylo povícero, některé z nich starého data. Muž ale tvrdil, že auto koupil teprve před třemi dny. Mechanici auto opravovali i se ženou sedící uvnitř, která tam zatím uspala dvou až tříleté dítě.
Poshánět náhradní díly nebylo jednoduché, ale hlavní komplikace nastaly až v okamžiku, když v kanceláři vedle dílny došlo na placení.

Více v dnešním (sobota 30. června) vydání Českokrumlovského deníku.