Bára Hrzánová s kapelou Bachtale Apsa vystoupí v sobotu ve velešínském kině od 20 hodin. Vstupné 300 korun.

Svěcení nové kapličky sv. Huberta se odehraje v sobotu ve Věžovaté Pláni. Začátek je v 15 hodin v myslivecké chatě tamního mysliveckého spolku. A od 17 hodin začne zábava v pohostinství ve Věžovaté Pláni. Hraje kaplela Veselá pětka. Vstupné 150 Korun. Pořádají myslivecký spolek Věžovaté Pláně Poluška a baráčníci.

Na plný coole v Hořicích na Šumavě. V sobotu 7. 5. se v KD v Hořicích na Šumavě uskuteční představení Zdeňka Izera „NA PLNÝ COOLE“. Vstupné 250 Kč.

Slavnostní ukázka plavení dříví na zrekonstruovaném Želnavském smyku u Nové Pece od 10 do 15 hodin. Pořádají VLS.

Lampiónový průvod a vatru pořádají v Malontech. 7.5.2022 bude lampionový průvod a následná vatra za hřištěm.

Dětský den na Kleti pořádají Lesy ČR. Dětský den na Kleti - aneb my se v lese neztratíme. Sraz je na parkovišti u lanovky Krasetín pod Kletí. Akce se koná od 9:00. Program: soutěže pro děti, poznávačka přírodnin, naučná stezka, ukázka prací v lese.

Připomínka 77. výročí ukončení 2. světové války v Českém Krumlově. V sobotu 7. května proběhne v Českém Krumlově několik akcí, které připomenou 77. výročí ukončení 2. světové války. Sobotní program začne v 10.30 hodin na náměstí Svornosti, kde zahraje Swingový orchestr a Dechový orchestr českokrumlovské základní umělecké školy. V 11.00 hodin se uskuteční pietní akt na náměstí Svornosti, kdy vedení města a významní hosté položí květiny k pamětní desce na budově radnice, jež připomíná válečné letce z českokrumlovského regionu. Následně květiny pokladou i k pamětní desce na paměť vojáků 26. pěší divize armády USA, která je osazena na Hotelu OLDINN. O hudební doprovod se postará pěvecký sbor Bellaria Český Krumlov.

Odpolední program se bude konat v Hostinci Depo. V 15.00 hodin se tu zavzpomíná na nedávno zesnulého Emila Kintzla, učitele a velkého znalce Šumavy. V 16.00 hodin zahrají Wild Sticks a od 18.00 vystoupí band s příznačným názvem Kapela, která nikdy nevystoupí.

Po celý den (od 10.00 do 18.00 hodin) budou mít zájemci možnost prohlédnout si v Jelení zahradě dobový vojenský tábor s vybavením a technikou, navíc ve 14.00 a 17.00 hodin i s odborným komentářem. Oslavy 77. výročí osvobození v Českém Krumlově pořádá město Český Krumlov a Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov ve spolupráci s Klubem vojenské historie Gabreta a Southern Garage a za podpory senátora Tomáše Jirsy.