Pomníky padlých v sobotu objedou krumlovští a budějovičtí členové klubu vojenské historie. V 9.45 hodin vyrazí na Křížovou horu, kde si prohlédnou kapli a položí květiny. Pak zamíří na krumlovské náměstí, dále k pomníku ve Větřní, kde položí květiny před polednem. Následně se celá výprava vydá k pomníku ve Zdíkách. Odtud se ve 12.30 hodin přesunou do Dolního Dvořiště a po 14.45 hodin navštíví Svatý Kámen, kde rovněž pietně položí květiny.

Království lesa na Lipně otevírá v sobotu své brány v 10 hodin. Maskot Rodinného areálu lišák Fox bude u vstupu vítat návštěvníky společně s kejklířem Slávkem a na celý den je připraven bohatý program s mnoha zajímavými hosty. O zahájení se v 11.30 hodin postará Gábina Partyšová. Po ní bude následovat hudebně divadelní a edukační show s Rarášky. Odpolední program pak bude patřit kouzelníku Kubulovi se psem Edou, Ekopohádkám divadla Šůs a hudební show s Gábinou a Katkou – Hulahou. Během celého dne bude probíhat také celokrálovská hra „Tajné písmo zvířátek“, bublinový workshop a chybět nebude ani edukační stánek Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou.

Povelikonoční mše. Všichni zájemci jsou zváni v sobotu od 15 hodin na povelikonoční mši do kostela sv. Vavřince v Klení.

Kozel zahradníkem v Českém Krumlově. Jedná se o o první ročník zahradního jarmarku v okrasné zahradě na začátku zahrádkářské kolonie Vyšehrad 30.4. od 9 do 12 hodin. Tržiště je netradiční. Jde vlastně o oplocenou zahradu umístěnou na jižně orientovaném svahu s množstvím tarasů a schodů. Spolupracují místní zahrádkáři, drobní výrobci a pěstitelé. Pomáhají Destiny-bylinky, Jiříkova zahrádka s.r.o., spolek Dary ze Statku, ČZS ZO Vyšehrad Český Krumlov. Budou také pečené koláče, buchty, káva a další výrobky.

Kouzelný Krumlov. Program na oslavu máje a lásky opět připravilo město Krumlov: Dnes 9:00–12:00 Zahradní jarmark Kozel Zahradníkem – zahrádkářská kolonie Vyšehrad; 10:00–18:00 Májový jarmark na náměstí Svornosti; 13:00–21:00 Program pro děti v Městském parku; 13:00–19:00 Dětské hravé odpoledne – hry a atrakce pro děti, zvířátka, jízdy na ponících, tvořivé dílny a výroba drobných doplňků s čarodějnickou tématikou, malování, čarodějnické líčení a další zábava.

13:00–16:00 Divadlo Pohádka aneb Hrajeme si s pohádkou – Pásmo her, soutěží a pohádek pro malé i větší děti

16:30–21:00 Festival ZUŠ Český Krumlov – Krumzušband, JR Big Band Václava Hlaváče České Budějovice, Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov, Dechový orchestr ZUŠ Nové město nad Metují

20:15 Lampionový průvod se startem na náměstí Svornosti

20:45–23:00 Tajemná stezka klášterní zahradou