Zahájení vánoční výstavy betlémů 
KDY: Sobota od 16 hodin
KDE: Kantůrkovec ve Velešíně
ZA KOLIK: Zdarma

Zahájení vánoční výstavy betlémů a Rouhova velešínského betlému se koná v sobotu od 16 hodin na dvoře Kantůrkovce ve Velešíně. Ve dnech 8. 12. až 6. 1. bude otevřeno denně od 14 do 17 hodin. O nedělích a svátcích také po mši od 10.50. Na Štědrý den otevřeno od 9 do 16 hodin a po půlnoční mši.  

Mikulášská diskotéka a zábava
KDY: Sobota od 16 a od 20 hodin
KDE: Sportovní hala, Benešov nad Černou 
ZA KOLIK: zdarma, večer 50 korun

Dětskou Mikulášskou diskotéku s nadílkou pořádají obec a SDH v Benešově nad Černou od 16 do 19 hodin ve sportovní hale. Přijďte si zatancovat v masce. A večer od 20 hodin je Mikulášská zábava pro dospělé s kapelou Kredencz. Masky vítány. Vstup 50 Kč. Catering Jindřich Holman.

Setkání se sv. Mikulášem v Kájově 
KDY: Sobota od 10 hodin
KDE: Fara Kájov
ZA KOLIK: Zdarma

Sestry sv. Kříže srdečně zvou děti na setkání se svatým biskupem Mikulášem. Připravte si pro něho obrázek nebo básničku a přijďte v sobotu od 10 hodin na faru v Kájově. I letos má pro Vás jeden úkol: Zjistěte, co důležitého se stalo v neděli 12. listopadu 1989. 

Sobotní odpoledne s dixielandem a swingem 
KDY: Sobota od 15 hodin 
KDE: Radnice v Křemži 
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Na sobotní odpoledne s dixielandem a swingem zve v sobotu 7. prosince městys Křemže. V 15 hodin v sále radnice vystoupí kapela Dixie Outsiders CB. Vstupné je dobrovolné. 

Adventní klášterní trh 
KDY: Sobota od 11 do 17 hodin
KDE: Klášterní Dvůr, Český Krumlov 
ZA KOLIK: Zdarma 

Adventní klášterní trh jako z pohádky, otevřené řemeslné dílny i doprovodný program pro malé i velké! Každou adventní sobotu od 11 do 17 hodin se můžete těšit na tradiční činnosti klášterní řemeslníků, ale i na novinky v řemeslných dílnách. Přijďte si společně s vašimi blízkými odlít cín u kováře nebo vyrobit a namalovat ozdoby u hrnčíře, brašnáře, sklářky či barvířky. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. 

Adventní komentované prohlídky kláštera minoritů 
KDY: Adventní soboty, od 17 a 18 hodin 
KDE: Klášterní Dvůr, Český Krumlov
ZA KOLIK: 150 Kč

Adventní komentované prohlídky kláštera minoritů. Prožijte spolu s námi jedinečnou atmosféru klášterů za svitu svící. Přijďte si oddechnout od předvánočního shonu do prostor ambitu bývalého kláštera minoritů. Využijte i možnosti podívat se na sváteční Krumlov z neobvyklého pohledu klášterní spojovací chodby. Prohlídky se konají každou adventní sobotu, začátky prohlídek: 17 a 18 hodin. Omezená kapacita, vstup 150 Kč, možnost rezervace předem v Návštěvnickém centru.

Dárkové tvoření pro malé i velké  
KDY: Sobota od 11 do 17 hodin 
KDE: Velký sál Klášterů Český Krumlov
ZA KOLIK: Klášterní mince

V rámci dárkového tvoření pro malé i velké se můžete těšit na výrobu svíček, mýdel, ozdob z korálků či výrobků ze včelího vosku, vánočních pohledů a nejrůznějších dárečků pro vaše blízké a přátele. Velký sál a Seminární místnosti, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč. Další program najdete na webu kláštera http://www.klasteryck.cz/.