Výstava Rozhraní v Prádelně 
KDY: Sobota od 15 hodin
KDE: Prádelna, Hradební ulice 
ZA KOLIK: Zdarma

Architektonické návrhy pro Český Krumlov studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze z Ateliéru architektury IV formou krátké přednášky představí studenti své modely a obrazy. Přiblíží svůj pohled na město, chápání jeho problémů a svůj návrh přístupu k řešení. Městská tržnice, zóna Ambit, hotel Vyšehrad, plovárna, Sokolovna, parkovací dům, dům na náměstí…

Dětská burza v kině Luna 
KDY: Sobota od 8 do 12
KDE: Kino Luna, Český Krumlov 
ZA KOLIK: Zdarma

Burza nejen dětského oblečení. Zajděte a pořiďte si za hubičku pěkné kousky. 

close Pavlína Jíšová. info Zdroj: DENÍK/Radek Strnad zoom_in Folk & Country Fest 
KDY: Sobota od 14 hodin
KDE: Bývalý Svazarm  
ZA KOLIK: 300 korun

Folk a country zazní na koncertě v areálu bývalého Svazarmu v Benešově nad Černou. Od 14 hodin hrají Pišingr, Harley – country Vládi Růžičky, Lakomá Barka, Roháči z Lokte, Pavlína Jíšová a BabaBand, Weekend. Celodenní vstupné 300 Kč, děti do 6 let zdarma. Občerstvení zajištěno. Během akce bude pokřtěno nové CD Pavlíny Jíšové.

Dožínky na Pořešíně
KDY: Sobota od 10 do 17 hodin
KDE: Hrad Pořešín
ZA KOLIK: V rámci vstupného 

Výroba domácího moštu, buchty makové, tvarohové, povidlové! Krouhání zelí, stloukání másla! Lisování vína a ochutnávka českých odrůd! Výroba hustého středověkého piva! Pečená selátka a spousta dalších dobrot pro tatínky i maminky! Hradní řemesla - kovář, přadlena, hrnčíř, lovčí a řezbář. Kameníci budou tesat chybějící ostění vstupu do hradní kuchyně! Stříhání ovcí! K poslechu bude hrát skupina Soumrak! Vyjížďky na koních! Soutěže a divadlo pro děti i dospělé! Celodenní oslava babího léta a příprava zásob na pomalu přicházející podzim a zimu, to všechno najdete na poslední akci na hradě v roce 2019!

Vábení babího léta  close Hrad Dívčí kámen. info Zdroj: Deník zoom_in
KDY: Sobota od 10 do 16 hodin 
KDE: Dívčí Kámen
ZA KOLIK: V rámci vstupného

Zábavný program přímo na hradě s dílničkami a možností vyzkoušet si různé dovednosti, zahrát si hry i opéci si vlastní buřtíky na ohni. Na závěr pro malé návštěvníky něco z pokladu hradního skřítka Hepčíka. Vstupné platné po celý den: dospělí 70 Kč, studenti a senioři 60 Kč, děti od 3 let 50 Kč. V ceně není zahrnuta cena za materiál použitý v dílničkách a procházka s oslíky. Výrobky, které vytvoříte, si odnesete domů. Děti mohou zdolávat úkoly s pomocí doprovodu. Během dne lze odejít z hradu a opět se vrátit. Restaurace Hamr Dívčí Kámen je cca 400 m od hradu a je otevřena po celý den.

Dolnodvořišťské slavnosti
KDY: Sobota od 14 hodin
KDE: Fotbalové hřiště
ZA KOLIK: Zdarma

Obec Dolní Dvořiště pořádá Dolnodvořišťské slavnosti na hřišti FK, začátek je ve 14 hodin. Kapely: dechová kapela Jižaní(od 14 do 16 hodin), myslivecká kapela Atlas (od 16.30 do 20 hodin), rocková kapela Lazareth.

close Kapela Oceán s Lenkou Charvátovou. info Zdroj: Archiv kapely zoom_in Slavnosti města Větřní
KDY: Sobota od 14 hodin
KDE: Plovárna Větřní
ZA KOLIK: Zdarma

Město Větřní vás zve na třetí ročních svých slavností. Čeká vás bohatý kulturní program pro malé i velké, např. vystoupení MŠ a ZŠ Větřní, kapely Tuláci (od 15 hodin), Papouškovo sirotci (od 17 hodin), Oceán s Jitkou Charvátovou (od 19 hodin), Corsobend (taneční zábava). Celé odpoledne bude k dispozici skákací hrad, malování na obličej, malovánky na tašky či na přinesená světlá trička, těšit se můžete i na ukázky biketrailu a parcourinku. A na rožni se bude rožnit selátko! 

Mše a svěcení zvonu na Křížové hoře  close Nový zvon už je na Křížové hoře, lidé si ho mohou prohlédnout v kapli. info Zdroj: Deník / Zuzana Kyselová zoom_in
KDY: Sobota od 15 hodin
KDE: Křížová Hora v Českém Krumlově 
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Slavnostní zpívaná mše v latinském jazyce u příležitosti svátku Povýšení sv. Kříže. Zpívá Gregoriánská schola sv. Anny pod vedením sbormistra Jiřího Balka. Před mší bude vysvěcen nově odlitý zvon, který po mši poprvé po 77 letech rozezní kapli a okolí.