Architektonická procházka po Krumlově v rámci Dne architektury
KDY: Sobota od 15 hodin a neděle od 15 hodin
KDE: U kina Luna, náměstí Svornosti
ZA KOLIK: Zdarma 

Den architektury zavítá do Krumlova potřetí! A tentokrát tu zůstane rovnou dny dva! Víkendový Den architekutury je tu hlavně pro všechny NEarchitektky/ty, kteří chtějí blíž poznat své město a je zcela zdarma! V sobotu od 15 hodin se podíváte PODÉL OBJÍŽĎKOVÉ ULICE. V letech 1959-1964 byla v Českém Krumlově zbudována podle návrhu architekta Řezníčka, aby ulehčila centru od autobusů, ale zároveň navždy proměnila tvář města. Během výstavby bylo zbouráno 93 domů, které byly v následujících letech často necitlivě nahrazeny panelovými domy. Procházkou s architektem Filipem Hermannem se podíváte na zásahy do urbanistické struktury města. V neděli pak od 15 hodin na náměstí Svornosti spojíte architekturu a bojovku a v rámci ARCHITEKTONICKÉ BOJOVKY prozkoumáte nejen domy Českého Krumlova. Bojovka je tady pro děti s doprovodem (3+), ale i pro dospělé v jejichž duších stále dřímá trochu dětské duše! 

Kláštery plné zvířat: Františkův zvěřinec
KDY: Sobota od 10 do 18 hodin
KDE: Kláštery Český Krumlov
ZA KOLIK: V rámci prohlídky/zdarma

close Hamousův statek - zvířátka info Zdroj: Národní památkový ústav zoom_in Máte rádi zvířata? Náš svatý František je měl také rád! Na všechny, kteří v sobotu přijdou do Klášterů, jich proto bude plno čekat. V interaktivní expozici se potkáte s různými živými zvířátky a přichystali jsme také mnoho zvířecích aktivit a úkolů. Kdo je splní, možná se potká i se samotným Františkem a získá malou odměnu! Vhodné pro děti od 3 let. Kláštery Český Krumlov a Centrum Pepíno v Pyramidě z.s. pro vás připravili ohrádku s živými zvířátky přímo na Klášterním dvoře! Těšit se můžete na ovečky, slepičky, kachny, králíky nebo třeba koťátka. Všechna zvířátka si můžete pohladit a seznámit se s nimi. Na dvoře také čekají dva poníci, kteří vás rádi povozí. Pozor, zvířátka je zakázáno krmit, aby je nebolela bříška!

close Polenské středisko volného času Tempo uspořádalo pro malé i velké podzimní akci s názvem Dýňování. info Zdroj: Deník / Jaroslav Loskot zoom_in Dýňování v zahradnictví Krumlov
KDY: Sobota od 9 do 16 hoddin 
KDE: Zahradnictví na Chvalšinské 
ZA KOLIK: Zdarma 

Sobotu může příjemně strávit i s dětmi na Dýňování v zahradnictví Krumlov. Čekají na vás dýňové speciality, opékání buřtů, sladké zákusky a také mini farmářské trhy.

close Klášter Zlatá koruna info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in Barokní koncert ve Zlaté Koruně
KDY: Sobota od 18 hodin
KDE: Klášterní kostel
ZA KOLIK: 150 Kč, děti do 15 let zdarma

Speciálně pro milovníky barokní hudby je v klášterním kostele ve Zlaté Koruně připraven na sobotu 5. října instrumentální koncert z Benátek a Neapole v provedení souboru Concerto Aventino. Ten zahraje skladby Antonia Vivaldiho i koncerty pro barokní nástroje theorbu, velkou basovou loutnu, nebo cembalo. To vše na kopie dobových nástrojů. 

close Do repertoáru Divadelního souboru J. K. Tyl České Budějovice patří i fraška Sedm žen na krku. info Zdroj: Archiv D. S. J. K. Tyl České Budějovice zoom_in Divadlo: Čarodějnická nevěsta a Sedm žen na Krku
KDY: Sobota od 15 a 19 hodin
KDE: Kino Brloh
ZA KOLIK: 40/60 Kč odpolední představení, 100 Kč večerní představení 

Čarodějnická nevěsta (Pojďte se podívat do obydlí třech čarodějnic a na zámek Prince Prokopa, kterého si chce vzít za muže čarodějnice Simsala. Uvidíte veselou pohádku plnou písniček o tom, že lež má krátké nohy a že dobré srdce můžeš najít i u čarodějnice.) a Sedm žen na Krku (Bláznivá komedie pro dospělé ze života malíře aktů), to jsou dvě divadelní představení, která hraje Divadelní společnost J. K. Tyla z Českých Budějovic a vy na ně můžete zajít v sobotu do brložského kina.

Indiánské odpoledne s lišákem Foxem
KDY: Sobota odpoledne
KDE: Lipno nad Vltavou
ZA KOLIK: V rámci vstupného 

Zábavné odpoledne s maskotem lišákem Foxem, který nezkazí žádnou zábavu. Potkat ho můžete každou sobotu v říjnu v Království lesa na Lipně. V sobotu 7. září se v Království lesa přeneseme zpět na divoký západ a indiánské prérie. Lišák Fox si pro všechny připravil odpoledne plné indiánských her a soutěží zakončené krásnou pohádkou. 13:00-14:00 výroba čelenek, malování na obličej; 14:30 - 15:00 Indiánská pohádka