Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Pivovar Budvar. Ilustrační foto.Pivo a muzika potečou proudem.Zdroj: ČTK

Sláva pivu!
Kdy: pátek 28. července od 14 do 22 h a sobota 29. července od 12 do 22 h
Kde: Areál Budějovického Budvaru
Proč přijít: V pátek představení pivních stylů, návštěva ležáckých sklepů, DJ Milan Džuba, Kuchařská show Pepy Nemravy, kapela Dixie Old Boys, kapela Drunken Pickles, zpěvák 7krát3, fotokoutek, tetovací studio, barber. V sobotu: představení pivních stylů, návštěva ležáckých sklepů, DJ Milan Džuba, Kuchařská show Martina Škody, kapela Troubelíni, kapela Couple of Sounds, kapela HeBand, kapela Pyromann, fotokoutek, moderátor Lukáš Hejlík, tetovací studio, barber. Vstupné 200 korun včetně degustační sklenice.

Veselý Windsor
Kdy: pátek 28. července od 21.30 h
Kde: Otáčivé hlediště Týn nad Vltavou
Proč přijít: Máte možnost vidět život městečka Windsor, jak ho vidí členové Divadelní společnosti Vltavan. Otáčivé hlediště je jedním z pěti na světě. A v Týně jediné amatérské. Postavili ho ochotníci v roce 1983.

Mezinárodní den tygrů
Kdy: sobota 29. července od 10 do 17 h
Kde: zoo v Hluboké nad Vltavou
Proč přijít: Den věnovaný největší kočkovité šelmě. Pro děti bude připravena soutěžní tygří stezka, výtvarná dílna, malování na obličej, kreativní dílna a komentované krmení tygrů. Komentovaná setkání u zvířat: 10 h vydry, 10.30 h surikaty, 13 h tygři, 13.30 h medvědi, 14.30 h tygři, 15 h vydry, 16 h tygři, 16.30 h plameňáci.

Den otevřených dveří Bazar Kabinetu
Kdy: sobota 29. července od 8 do 12 h
Kde: Vrbenská 2082, hned za autobusovou zastávkou šestky (Tiskárny), v areálu Tech Mat, sklad č. 5, České Budějovice
Proč přijít: Bazarové poklady! Budete si moct vybírat z funkčního dřevěného nábytku, proštrachat se regály s nádobím, skouknout obrazy… Zároveň máte příležitost nakouknout do dílny a podívat se, kde se odehrávají všechny zakázkové renovace a řemeslné kurzy. Buchta a pití bude.

Za zvuku bošileckých varhan
Kdy: sobota 29. července od 19 h
Kde: kostel sv. Martina v Bolšilci
Proč přijít: 14. ročník letního cyklu koncertů duchovní hudby. Účinkují: Maria Mayboroda (soprán), Zuzana Zaimlová (soprán) a Jiří Emmer (varhany, klavír). Vstupné: dobrovolné.

Českokrumlovsko

Jedinečné designové trhy MINT MarketJedinečné designové trhy MINT MarketZdroj: MINT Market/archiv

MINT Market Český Krumlov
Kdy: sobota 29. července od 10 do 18 hodin a neděle 30. července od 9 do 17 hodin
Kde: Náměstí Svornosti Český Krumlov
Proč přijít: Trh s autorskou módou, šperky, designem a delikatesami. Na náměstí Svornosti přijede na padesát tvůrců z celé republiky a Slovenska. Na jednom místě tu najdete oázu s příjemnou atmosférou a designéry s jejich originálními produkty a dobroty od lokálních prodejců. Vstup je zdarma.

Archeologické léto 2023 - Vítkův Kámen
Kdy: pátek 28. července od 13 do 15 h
Kde: sraz je před vstupem do hradu
Proč přijít: V letošním roce se opět koná série komentovaných prohlídek na známých i méně známých archeologických lokalitách na území celé České republiky. Pracovníci archeologického oddělení ÚOP v Českých Budějovicích na toto léto pro zájemce připravili mimo jiné i prohlídku středověkého hradu Vítkův Kámen na pravém břehu Lipenské přehrady. Prohlídky jsou zdarma, je však nutné si je předem rezervovat na webových stránkách www.archeologickeleto.cz, kde je možné rovněž získat informace o dalších lokalitách, které je možné v letošním roce navštívit.

Strakonicko

Malenice zvou na Malinové slavnostiMalenice zvou na Malinové slavnostiZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Svatojakubská pouť v Sedlici
Kdy: od pátku 28. července do neděle 30. července
Kde: Město Sedlice
Proč přijít: Čekají na vás pouťové atrakce, bohatý kulturní program, sportovní zážitky, výstavy, šermíři, sokolník i pouťové pochutiny. Na své si přijdou malí i velcí, milovníci historie i sportu, dobrého jídla i pití. V letošním roce si navíc připomíná 20 let od otevření obchůdek Sedlické krajky, o.p.s.. Celý program najdete na https://www.mestosedlice.cz/aktualne/kalendar-akci/svatojakubska-pout-2023-1402_564cs.html

Malinové slavnosti v Malenicích
Kdy: neděle 30. července od 9 do 13 hodin
Kde: Farská zahrada v Malenicích
Proč přijít: Těšit se můžete na jarmark, dílny a pohádky pro děti, ale i spoustu dobrého jídla a pití nejen z malin. K tomu všemu vám zahrají Šumaváci

Prachaticko

Secesní móda. Ilustrační fotoV prachatickém muzeu bude opět móda. Ilustrační fotoZdroj: Deník / Petra Kůtová

Vimperský kašpárek – Kašpárek s Honzou v zakletém hradu
Kdy: neděle 30. července od 15.30 hodin
Kde: MěKS Vimperk
Proč přijít: Pohádka o tom, jaké dobrodružství Kašpárek s Honzou zažijí na cestě za pokladem v zakletém hradu, a také o tom, že přátelství má větší cenu než všechny poklady.

Móda s honzíkem
Kdy: do 15. října
Kde: Prachatické muzeum
Proč přijít: Móda od konce 60. do konce 80. let 19. století, to je „Móda s honzíkem“. Po úspěšné výstavě s názvem Secesní móda připravilo Prachatické muzeum výstavu hledící dále do minulosti. Připomene vám svět Divokého západu, Sherlocka Holmese, nebo Julese Vernea. Anebo současné reminiscence ve stylu gothic a steampunk. Jste zvědaví, jaká doopravdy byla tato móda v jihočeských městech? Unikátní výstava autentického historického textilu předvede na jednom místě to nejlepší z depozitářů 16 jihočeských muzeí.

Jindřichohradecko

Street Food Festival nabídne návštěvníkům netradiční pokrmy.Street Food Festival nabídne návštěvníkům netradiční pokrmy.Zdroj: Deník/Jana Urbanová

Street Food Festival
Kdy: V sobotu 29. července od 10 do 19 h
Kde: Třeboň
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: Pořádný street food vás čeká po celou sobotu na Masarykově náměstí v Třeboni. Přijďte ochutnat moderní i nemoderní gastronomii a zažít, co je to street food. Těšit se můžete na mix chutí světových kuchyní ale i té české, dorazí i tolik oblíbené food trucky. K dobrému jídlu patří samozřejmě i skvělé víno či pivo z malých pivovarů. K sladkému zase jen ta nejlepší výběrová káva. Tak neseďte doma a dorazte ochutnat pochoutky připravované přímo před vašimi zraky! Na akci zahraje a zazpívá brazilský zpěvák Devanil Santos.

Sraz historických vozidel
Kdy: V sobotu 29. července
Kde: Lomnice nad Lužnicí, Farská louka
Vstupné: Dobrovolné
Proč přijít: Město a Spolek přátel historických vozidel pořádají II. roční srazu historických vozidel. Dopoledne pořadatelé registrují účastníky a jejich vozidla, zahájení plánují na pravé poledne. Následuje hlasování o NEJ vozidlo, tentokrát mohou návštěvníci přidělit hlas třem libovolným vozidlům. K vidění budou i modely parních strojů, lodí a automobilů. Těšit se můžete i na losování lákavých návštěvnických cen. Vrcholem celé akce bude předání cen majitelům NEJ vozidel ve 3 kategoriích: automobil (osobní, nákladní a vojenské automobily), motocykl (jednostopá motorová a nemotorová vozidla) a traktor (zemědělské stroje). O hudební program se postará kapela Ševětínka společně s produkcí my2sound. Večer pak naváže festival Country Lomnice ´23. Od 18 hodin vystoupí kapely Franta Kasl Band, Daniels, X-tet, Hráz a Crock 14. Vstupné 100 Kč.

Písecko

Kroužkování ptáků u rybníku Řežabinec u RažicKroužkování ptáků u rybníku Řežabinec Zdroj: Deník / Lucie Kotrbová

Kroužkování ptáků
Kdy: Každý den od 6 do 18 h až do 1. srpna
Kde: Rybník Řežabinec u Ražic
Proč přijít: Výzkum a kroužkování ptáků na rybníku Řežabinec pod vedením zoologa muzea. Ornitologové vítají všechny zájemce, ať už ptáky pozorují desítky let nebo právě začínají. Nekroužkuje se, pokud počasí ohrožuje odchycené ptáky - déšť, silný vítr, horko. A jak výzkumníky najdete? V Ražicích při příjezdu od Písku před železničním přejezdem doprava, kolem bašty a dále pěšky po naučné stezce kolem pozorovací věže. Tábor je na louce cca 200 m za věží.

Na kole okolím Kestřan
Kdy: V sobotu 29. července od 8.30 h
Kde: Start i cíl je v Kestřanech, v areálu Horní tvrze
Startovné: 50 Kč, děti do 18 let zdarma
Proč přijít: „Chcete-li kestřanské tvrze viděti, na kole musíte přijeti,“ hlásá obec Kestřany, která zve 6. ročník cyklistického výletu po jižním Písecku. Prezence bude od 8.30 do 10 h, start průběžný od 9 do10.30 h. Vybrat so můžete ze dvou tras, modrá měří 26 km, zelená je dlouhá 44 km. Cestou navštívíte Kestřany, Lhotu u Kestřan, Řežabinec, kde můžete sledovat odchyt a kroužkování ptactva, Ražice s Muzeem železnice a Národní přírodní rezervace Řežabinec, Mohylu Jana Žižky, Mladějovice, Čejetice, Hajskou, Přešťovice, Slaník, Řepici, Rovnou, Přešťovice, Slatinu, Štěkeň a rybník Barachovec, Dobev, Červený ovčín.

Táborsko

V Housově mlýně se střílelo z luků a slavil LugnasadV Housově mlýně oslaví LughnasadZdroj: Alena Šatrová

Keltský svátek Lughnasad
Kdy: V pátek 28. července od 18 h
Kde: Tábor, Housův mlýn
Vstupné: Dospělí 100 Kč, děti 60 Kč
Proč přijít: Lughnasad na Housově mlýně v Táboře je akce pro všechny, kterým koluje v těle keltská krev a pro všechny, kteří touží dodržet dávné rituály dob minulých. Při Lughnasadu uvidíte rituál sklizně. Keltský svátek Lughnasad stojí na počátku sestupu Slunce do zimní temnoty. Oslavuje se zázrak setby, klíčení, zrání a život sám. O svátku se mluví jako o předchůdci dožínek. Lughnasad je časem napětí, kdy tmavé zimní dny se začnou zvolna ohlašovat a úroda ještě není všechna v bezpečí. Účastí při svátku si lidé zajišťují dostatek mléka, obilí, ochranu před loupežnými nájezdy, spravedlivé zákony, domácí pohodlí a dobrou úrodu ovoce. Těšit se opět můžete také na Vyprávění s harfou. Tentokráte si vyslechnete příběhy o "Irském vílím klanu". Prohlédnete si filmovou zbrojnici, spatříte ukázky keltského boje, děti si vyzkouší lukostřelbu či hod oštěpem. V Krčmě bude hrát živá hudba.

Ranní jóga se snídaní
Kdy: V sobotu 29. července od 7.30 do 9.30 h
Kde: Sokolská plovárna Tábor
Vstupné: 350 Kč
Proč přijít: Využijte šanci nastartovat den pohybem a něčím zdravým na zub. Sobotní ráno na Sokolské plovárně v Táboře začíná lekcí jógy pod vedením Jany Šimonové. Zajištěna je i zdravá snídaně. V případě nepřízně počasí se akce přesune do studia. Účast si rezervujte na www.yogastation.cz