Turnaj v beachvolejbalu v Kaplici 
KDY: Sobota 17. srpna, od 9 hodin
KDE: Kaplické koupaliště
ZA KOLIK: V ceně vstupného na koupaliště

Nadšení amatéři a Skoro profíci se utkají na beachvolejbalovém turnaji. 

Hořické kulturní léto
KDY: Sobota 17. srpna, od 9 hodin, koncert od 19 hodin
KDE: Náměstí v Hořicích na Šumavě, Přírodní amfiteátr
ZA KOLIK: Trhy vstup volný, koncert 120 korun 

Hořické kulturní léto míří do finále, nenechte si proto ujít Hořické trhy plné řemesel, dobrot a zábavy. Jak je zvykem z předchozích let, součástí budou tvořivé dílničky pro děti a dospělé, soutěže a také doprovodný kulturní program. Večer poté na akci naváže koncert kapel Papouškovo sirotci a Chlapi v sobě. Trhy jsou od 9 do 18 hodin, večerní program startuje v 19 hodin.

Smrhovská brázda.
KDY: Sobota 17. sropna od 11 hodin
KDE: Smrhov na Kaplicku
ZA KOLIK: Vstup volný

Další ročník soutěže v orbě koňmi a dalších disciplínách, jako jsou parkur jednospřeží a dvojspřeží, se koná v sobotu od 11 hodin ve Smrhově na Kaplicku na pozemcích soukromého zemědělce Jana Šedivého. Za pořadatelství MAS Pomalší.

Oslavy 120 let SDH Rozpoutí
KDY: Sobota od 16 hodin
KDE: Rozpoutí
ZA KOLIK: Vstup volný

SDH Rozpoutí slaví v sobotu 120 let výročí sboru. Od 16 hodin se koná setkání rodáků z Rozpoutí a okolí. Hraje Budvarka, nebude chybět požehnání od pátera Pavla Šimáka.

Trampské písničky na Dívčím kameni 

KDY: Sobota 17. srpna, od 17.30
KDE: Zřícenina hradu Dívčí Kámen
ZA KOLIK: V rámci vstupného na hrad

Trampské písničky v podání Matěje Raka a Franty Vlčka zazní v sobotu v podvečer na dolním nádvoří hradu Dívčí Kámen. Doporučujeme vzít s sebou polštářek na sezení! Auto můžete zaparkovat v Třísově u vlakové zastávky nebo v Holubově na parkovišti u cesty na hrad.

Benefiční koncert v kapli na Křížové hoře
KDY: Sobota 17. srpna, od 18 hodin
KDE: Kaple na Křížové hoře v Českém Krumlově
ZA KOLIK: Vstup dobrovolný

Benefiční koncert zazní v kapli na Křížové hoře v Českém Krumlově v sobotu od 18 hodin. Účinkuje mezzosopranistka Karolína Berková – stálý host opery Národního divadla.

Jiří Schmitzer hraje a zpívá U Kuchařů 
KDY: Sobota 17. srpna, od 18 hodin
KDE: krasetín, U Kuchařů
ZA KOLIK: Vstup dobrovolný

Jiří Schmitzer, enfant terrible českého acoustic-punku, se vrací do Krásetína! Oblíbený písničkář, který má rozhodně na víc, než říct to jedno slovo začínající na „P“ (i když i na to asi během srpnového podvečera dojde). Krom nejslavnější Schmitzerovy písně se můžete těšit na průřez celou jeho tvorbou, tradičně okořeněnou autorovým specifickým humorem, který z každého vystoupení dělá nezapomenutelnou (nejen) hudební one-man show.

Obrazy a mozaiky Pavla Rožbouda 
KDY: Od sobota 17. srpna do neděle 25. srpna, od 10 do 13 a od 14 do 18 hodin
KDE: Zlatá Koruna, fara
ZA KOLIK: Vstup dobrovolný

Výstava obrazů a mozaiek Pavla Rožbouda je otevřena denně od 10.00 do 13.00 hodin a od 14.00 do 18.00 hodin.
Pořádá ji Obec Zlatá Koruna.

Lipno Sport Fest 2019
KDY: Od soboty 17. srpna, od 10 hodin
KDE: Pláž v Lipně nad Vltavou pod Aquaworldem
ZA KOLIK: Vstup zdarma na všechny akce

Sportovně – kulturní festival se známými sportovci či olympioniky. Od 17. do 25. srpna bude Lipno nad Vltavou hostit 8. ročník akce s názvem Lipno Sport Fest, akci nabitou sportem a kulturou. Návštěvníci Lipna se budou moci zdarma účastnit kurzů in-line bruslení, běžeckých lekcí, objet Lipno na kole či si vyzkoušet paddleboard. Bohatý kulturní program pak osloví jak děti, tak i dospělé. Akci, kterou si užijí opravdu všichni – od těch nejmenších až po ty starší, od sportovců profesionálních až po ty rekreační. Těšit se můžete na 9 dní sportu a zábavy. Vše se bude převážně odehrávat v prostorách pláže pod Aquaworldem Lipno. Na sportovní aktivity bude vždy v odpoledních a večerních hodinách navazovat kulturní program, v podobě dětských divadelních představení nebo i večerních koncertů. Program bude doplněn. SOBOTA 17. 8.: Den terénního běhu, 8.00 – 9.00 S.U.P. jóga – jóga s paddleboardy, 10.00 – 12.00 S.U.P. paddleboardy pro veřejnost, 11.00 - 17.00 Klub lišáka Foxe – zábava pro děti, 11.00 – 17.00 Stánek ZP 211 – zdravý životní styl a pohybové aktivity pro děti a dospělé (měření tlaku, tuku, cholesterolu ZDARMA), Mizuno Trail Running Cup 2019 21 a 5 km BĚH V TERÉNU PRO DĚTI, VEŘEJNOST I PROFESIONÁLY. 
Jeden z osmi závodů největšího běžeckého seriálu v terénu. S výběhem na Stezku korunami stromů. 09:00 – 13:00 Prezentace závodníků 13:45 – Start běh na 5 km (neprobíhá Stezkou korunami stromů) 14:15 – Start hlavní běh na 21 km 17:00 – Vyhlášení výsledků
19.30 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ LIPNO SPORT FESTIVALU a koncert kapely Portless
19.40 noční výběh (výšlap) na Stezku korunami stromů, někteří o ceny, ostatní procházkou, spojeno s koncertem a osvěžením na Stezce korunami stromů. Cesta bude značena a zvukovou kulisu vytvoří skupina Wild sticks.

Charitativní a multižánrový festival
KDY: Sobota 17. srpna, od 13 hodin
KDE: Velešín, fotbalové hřiště, parkoviště u Jihostroje
ZA KOLIK: Startovné běhu 150 korun (slouží jako vstupenka) nebo 200 korun (děti do 12 let a ZTP zdarma)

Spolek 2/4 pořádá Charitativní a multižánrový festival na podporu dětí se vzácným metabolickým onemocněním „Houpačka 2019 aneb my vám, vy nám“. Ve 14 hodin startuje na parkovišti u Jihostroje BENEFIČNÍ BĚH PRO „VZÁCNÉ“ DĚTI, cíl fotbalové hřiště FC Velešín. Program pro děti, atrakce, prezentace institucí a neziskovek. Hudební vystoupení Britského bluesového zpěváka JUSTINA LAVASHE, populární skupinu ZRNÍ, stoner rockové THE ATAVISTS či elektronický projekt HIMALAYAN DALAI LAMA. Exhibiční vystoupení a workshop trial bikerů DMJ SHOW, taneční vystoupení skupiny AIWA! TRIBE, ekvilibristické duo YOYO BOYS. Prezentaci neziskových organizací POTRAVINOVÁ BANKA JčK, Budějovická skupina AMNESTY INTERNATIONAL, PSÍ ÚTULEK ČESKÝ KRUMLOV, spolek METODĚJ,BESIP. Dále pak na mnoho zábavných atrakcí pro velké i malé, benefiční stánky a aukci, soutěže a mnoho dalšího.

Mariánská pouť ve Zlaté Koruně 
KDY: Neděle 18. srpna, od 10.30
KDE: Zlatá Koruna
ZA KOLIK: Vstup volný

Na Mariánské pouti vás čeká slavnostní zpívaná mše, divadlo pro děti, vystoupení místních hasičů, pouťové atrakce pro děti, tradiční občerstvení, možnost zakoupit pouťové předměty pro radost. 

ČSOB na zdraví Workout Tour
KDY: Neděle 18. srpna, od 10 hodin
KDE: Pláž v Lipně nad Vltavou pod Aquaworldem
ZA KOLIK: Vstup zdarma na všechny akce

I letos si v rámci Lipno Sport Festu můžete potrénovat na Workout Tour na Lipně. Maximální kapacita workoutu je 250 lidí. Online registrace na workout bude spuštěna 14 dnů před workoutem. Registrace je ZDARMA. Každý účastník workoutu obdrží unikátní triko. Workout bude trvat asi 2 hodiny. Skládá se z rozcvičení, hlavního tréninku a protažení. Účastníci workoutu budou po rozcvičení rozděleni do 3 skupin, které se budou střídat na 3 stanovištích workoutu. Stanoviště budou zaměřeny na různé oblasti spartan tréninku a to – silové, rychlostní, obratnost a týmová spolupráce. Na každém stanovišti budou STG trenéři, kteří vás celým stanovištěm provedou a budou trénovat.