Byla sobota 27. května 2023 desátá ranní a za krásného počasí se konal nultý ročník Benefičního pochodu na horu Kohout v obci Velké Skaliny, který pořádala místní pekelná šlechta Großberg Teufel's. Akce byla určená na podporu pana Romana, který je kvůli své těžké nemoci odsouzen k tomu, aby trávil svůj život mezi čtyřmi stěnami. Aby se dostal častěji ven, mezi lidi, potřeboval by pořídit jezdící sedačku na schodiště. Bydlí v rodinném domě ve druhém patře a bohužel není v silách rodiny ho snášet dolů a nahoru.

Chlu-Chlu 2023. Na trať 3. ročníku charitativního závodu na podporu Romana Šandery, který onemocněl rakovinou, se vydalo 156 startujících.
Pojišťovna nepřispěje nemocnému Romanovi na schodišťový výtah. Pomohli Chlumáci

Na start nultého ročníku pochodu se postavily více než dvě desítky dospěláků a dětí. Na dobrou věc se vybrala částka šest tisíc korun. Akci za pana Romana podpořily obě jeho dcery s dětmi s kárkami. A to i přesto, že úsek je pro kárky velmi náročný - velký respekt.

Děkujeme všem zúčastněným, že dali start - cíl bez úhon a podpořili tak dobrou věc, nultý a ne poslední ročník tohoto pochodu.

Pekelná šlechta Großberg Teufel's pořádala ve Velkých Skalinách čarodějnický rej.
Děti si rej ve Skalinách užívaly. Čarodějové moc ne, ti oplakávali svoji družku

Dík patří i partnerům akce a po technické stránce SDH Benešov nad Černou. Dále bychom chtěli poprosit posádku: Alena Harantová, Martin Sýkora, František Soukup, kteří přišli podpořit tuto akci a chtěli si prodloužit pochod ještě o několik desítek kilometrů - máte u nás k vyzvednutí diplomy a ohromný respekt.

Ještě jednou všem zúčastněným děkujeme jménem rodiny Romana.

Další akcí, kterou Großberg Teufel's připravují, je Dětský den - pohádkový les. Konat se bude 10. června 2023. Sledujte stránky na FB zde.

Jan Križan