Že hudba nepatří jen na pódium koncertních sálů nebo do malebného centra města dokáže již 2. ročník Koncertu pro sídliště. Festival Krumlov, Město Český Krumlov a Krumzušband ze ZUŠ Český Krumlov společně opět přinesou hudbu přímo pod okna jejích posluchačů.

Hudba totiž patří zejména tam, kde jsou její posluchači. Bez jejich nedočkavých uší ztrácí smysl. Navíc umění udělá každý den lepší – i když třeba prší. Koncert se tak bude konat za každého počasí. Na místě budou zajištěna místa k sezení.

Krumzušband, to je swingový a taneční orchestr Základní umělecké školy v Českém Krumlově založil v roce 2007 učitel hry na klarinet a saxofon Pavel Hlaváč. Smyslem jeho snažení je probudit v žácích smysl pro swingové a taneční frázování, improvizaci a zodpovědnost za společné dílo. V repertoáru Krumzušbandu jsou skladby světových autorů, D. Ellingtona, G. Millera, G. Gershwina, N. Heftiho, J. Ježka, H. Jamese a dalších. Orchestr vystupuje na vernisážích, výstavách, pořádá vlastní swingové večery. Úzce spolupracuje s tanečním orchestrem GŠ Slovenj Gradec, se kterým pravidelně pořádá výměnné koncerty v Česku i ve Slovinsku.

Festival Krumlov (dříve MHF Český Krumlov) je jedním z nejvýznamnějších českých festivalů klasické hudby. Tradičně se koná ve městě Český Krumlov již od jeho zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 1992. Svými koncerty propojuje interiéry a exteriéry tohoto města a další historicky a kulturně zajímavé lokality jižních Čech. Festival se dosud konal na více než 40 místech a i letošní 33. ročník oživí hudbou několik premiérových lokací. Kromě variability koncertních míst je pro festival stěžejní podpora mladých umělců a propojení hudby s dalšími uměleckými formami. Komorní, symfonická a sborová díla často uvádí v kombinaci s tancem, herectvím a originální scénografií. Festivalová dramaturgie pravidelně zařazuje také díla vokální, opery či operní galakoncerty. Na programu festivalu se vyjímají jména špičkových českých a zahraničních sólistů společně s nejvýraznějšími interprety mladé generace.

Marie Rydlová, PR Manager Festivalu Krumlov