U Království lesa na Lipně mohli návštěvníci podzimního Dne s IZS vidět program spojený hlavně s tématem  srážky cyklisty s automobilem. "Je to velmi častá nehoda zvlášť v cyklisticky oblíbených oblastech, jakou je i Lipensko," vysvětlila Olga Kneiflová. K vidění byly ukázky práce složek IZS u takové nehody. Ta byla sice simulovaná, ale práce hasičů, policistů a záchranářů byla jako při reálné události. Cílem akce byly edukace a prevence, aby bylo nebezpečných nehod co nejméně.

K vidění byly i ukázky práce složek IZS, mezi nimi se předvedli například policejní psovodi, zásah hasičů při simulovaném úniku nebezpečné látky a další práce hasičů, která nesouvisí jenom s ohněm. Přihlížet mohli návštěvníci i resuscitaci záchranáři a dozvědět se více o oživování, jak zacházet s postiženým a jak postupovat. Horská služba předvedla slaňování ze Stezky korunami stromů. 

"Den s Integrovaným záchranným systémem je na Lipně velmi oblíbenou a hojně navštěvovanou akcí. Každý rok se mění hlavní téma.  Letos jsme zvolili střet cyklisty s automobilem, protože Lipno je rájem cyklistů a je potřeba myslet hlavně na prevenci nešťastných událostí. Snažíme se připomínat dětem i dospělým pravidla chování na kole i v autě, ohleduplnost a trpělivost. Všem složkám Integrovaného záchranného systému děkujeme za ochotu každoročně se podílet na naší pravidelné vzdělávací akci,“ říká tisková mluvčí Rodinného areálu Lipno Olga Kneiflová.

Účastnili se Hasičský záchranný sbor, Český červený kříž, Policie České republiky, Vodní záchranná služba Českého červeného kříže, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, Horská služba, Zdravotnická záchranná služba a BSIP.

"Pro děti i dospělé je Den s Integrovaným záchranným systémem výjimečná akce. Nejenže uvidíte náročnou práci dnešních hrdinů na vlastní oči, ale navíc získáte důležité informace, díky nimž můžete někomu zachránit život. Nebo aspoň předcházet nebezpečným situacím," doplňuje Olga Kneiflová.

Olga Kneiflová