Během druhého únorového víkendu (12. - 13.02.2022) se do Kaplice sjeli mladí judisté. Po oba dva dny (pozn.: tradičně jednodenní turnaj musel být díky covidové situaci rozdělen na dva dny a zároveň na dopolední a odpolední část) se na tatami představilo více jak 140 závodníků.

Ve startovní listině nechyběla početná výprava domácího oddílu. Mezi nejmladšími, v kategorii dětí do 11 let, se představili Max Köse, Jindřich Karlach a Albert Košnar. Ve svých hmotnostních kategoriích nepoznali hořkost porážky a všichni tři se mohli těšit ze zisku zlaté medaile. Zcela zaslouženě vystoupali na stupínek nejvyšší.

V sobotním odpoledním programu se na žíněnku naopak postavili zkušení dorostenci a dorostenky. V konkurenci závodníků a závodnic z krajů Jihočeského, Plzeňského a Vysočiny barvy kaplické klubu hájila pouze děvčata Košnarová Madlenka, Šedivá Adéla a Adámková Alice. Martin Culek pro nemoc nestartoval. Také děvčata stála na stupních vítězů, Madlenka brala zlato, Adéla stříbro a Alička bronz.

Po skončení proběhl ještě společný přípravný trénink, kde si každý mohl vyzkoušet ve cvičných zápasech své nejlepší techniky v postoji a na zemi.

Po úvodním dnu mohli být kapličtí trenéři Štěpánek, Valdauf, Vícha a Jokl spokojeni. Proč by ne, když domácí tým byl stoprocentní a vybojoval celkem šest cenných kovů. Z toho čtyři zlaté a po jednom stříbru a bronzu.

Neděle byla ve znamení žákovského juda. Dopoledne startovalo mladší žactvo a odpoledne pak žactvo starší. Opět se bojovalo systémem „Každý s každým“, takže zápasů bylo více než dost. Pocit vítěze po těžkých bojích mohli okusit mladší žáci David Štěpánek, Jim Köse a starší žák Daniel Melnyk. Kaplickou sbírku cenných kovů rozšířili také stříbrní Jan Čapek, Marek Haňka, Rozárka Košnarová a bronzový Lukáš Tondl. Těsně pod stupni vítězů skočili Antonín Kornev a Anastasia Bogdanová, kteří přidali čtvrtá místa.

Hodnocení trenéra a předsedy oddílu Libora Štěpánka: “Jsem rád, že jsme v této nelehké době mohli čtyři miniturnaje uspořádat a o po organizační stránce jsme vše zvládli. Je pro nás důležité, aby děti a mládež pravidelně sportovala. Proto věříme, že další turnaje budou následovat. Naše tréninková skupina byla v porovnání s konkurencí úspěšná. V tréninku to není stále podle našich představ, a i na tatami bylo vidět, že nám soutěžní praxe prostě chybí. Nicméně zisk třinácti cenných kovů nám udělal samozřejmě radost. Osobně jsem nadšený z turnaje kadetů, který měl svou kvalitu. Navíc se přidal společný trénink, který vedl trenér dorosteneckého krajského výběru Lukáš Kocourek. Těší nás celková spokojenost klubových trenérů s průběhem závodů, je to známka toho, že jsme odvedli kus dobré práce. V neposlední řadě bych rád poděkoval všem těm, kteří se spolupodíleli na přípravě a realizaci našeho turnaje."

Libor Štěpánek