Českokrumlovská firma s více než staletou tradicí se rozhodla uspořádat celodenní akci tak, aby se rodiny i s dětmi nenudily. Celá myšlenka vznikla jen 2 měsíce před uskutečněním, protože ani nebylo jisté, zda takováto akce bude moci proběhnout. Minulý rok a i ten současný byl těžký pro všechny a mnoho radostí nepřinesl, a proto cítíme, že je třeba se na chvíli zastavit, popovídat, pobavit se a ukázat našim rodinám, kde vlastně pracujeme. Málokdo má možnost podívat se na tak komplexní výrobu, jakou je výroba obrazových lišt a rámů v Českém Krumlově se 140 letou tradicí. O komentované prohlídky závodu byl tedy obrovský zájem.

Děti se mohly potěšit z malování na obličej, ze skákacího hradu a vystoupení kouzelníka. Kdo chtěl, mohl se vyfotit ve fotokoutku s rekvizitami v blondelovém rámu z naší výroby. Na památku si odnesl vytištěnou fotografii v rámečku s paspartou z naší výroby.

Bohatý raut se sestával z poledního menu, zákusků, studeného občerstvení a teplého grilovaného pohoštění navečer a neomezeného pití.

Samozřejmě nechybělo slovo jednatele pana Tomáše Rubáčka, který představil historii podniku, shrnul dění a výsledky minulého roku a poděkoval zaměstnancům za jejich nasazení. Předal i vzkaz od ostatních jednatelů, kteří se nemohli zúčastnit.

Poté už se dostala ke slovu kapela, která hrála do večerních hodin.

Letos naše společnost slaví 140. výročí založení a k této příležitosti se rozhodla uspořádat výstavu o historii s dobovými fotografiemi, písemnostmi a materiály, které viděl málokdo. Firemní archiv totiž skrýval spoustu tajemství.

Tradičně také pořádáme den otevřených dveří pro naše zákazníky a věříme, že akce na podzim bude neméně úspěšná. 

Klára Pokorná