Do sportovní haly v Mladé Boleslavy se sjelo 285 mladých sportovců z 89 oddílů, aby zde změřili své síly na přeboru České republiky starších žáků a žákyň v judu. Z kaplických judistů si nominaci na domácí šampionát vybojovali Martin Culek a Madlenka Košnarová.

Na mladoboleslavské tatami se ale pod vedením trenéra Libora Štěpánka postavila jen Košnarová. Culek nestartoval z důvodu nemoci.

Košnarové Madlenka Košnarová se odvážila do hmotnostní kategorie -52 kg. V této nabité váze startovalo 28 nejlepších holek z republiky, a hned několik kvalitních závodnic si brousily zuby na jednu z medailí.

Kaplická judistka přešla přes první kolo, když porazila Šedovou (Žďár n.S.). Pak ale přišla prohra s libereckou Blažkovou, která byla v zápase lepší. „Po prohraném utkání bylo jasné, že v opravách nesmíme zaváhat a budeme muset porazit ostřílené závodnice,“ měl jasno trenér Libor Štěpánek.

Opravy Košnarová zahájila vítězstvím nad Vaníčkovou z Třebíče a šla dál turnajovým pavoukem. I další zápas s Tonarovou (JC Plzeň) zvládla, když zvítězila rovněž na ippon. Jako klíčový zápas o medaili se později ukázal duel s Manhartovou (JA Praha). Těžké utkání Košnarová zvládla, po minutě svou soupeřku porazila krásným chvatem Harai-goshi s následným přechodem do držení Kesa-gatame a zaslouženě postoupila do boje o bronz.

K tomuto souboji ale nedošlo, protože Mannová z Opavy byla v semifinále pro použití zakázané techniky z turnaje vyloučena. A tak se mohla ze zisku bronzové medaile radovat kaplická závodnice. „Je to naše jediná letošní republiková medaile a jsme za ní moc a moc rádi. Vždy tvrdím, že dobrý výsledek a zisk medaile dělá především předvedený výkon na tatami. A Madlenka na tom boleslavském dobrý výkon předvedla. Její medaile je vydřená, ale zcela zasloužená,“ končil bilancování šampionátu trenér.

Libor Štěpánek