Missky nejprve navštívily hotel Element a restauraci Stodola, svezly se na lanovce Skiareálu Lipno, prošly se po Stezce korunami stromů a dováděly v Království lesa nebo ve zdejším lanovém parku. Moc se jim líbilo v cukrárně Povidloň, kde dokonce vyráběly zákusky. „Pro finalistky jsme měli připravený velmi bohatý program, který zahrnoval mnoho našich zážitků. Nechyběla klasika jako Stezka korunami stromů, Království lesa a k tomu i trochu adrenalinu v lanovém parku, nebo na sjezdových koloběžkách. A protože jsme věděli, že dívky mají rády sladké, do programu jsme zařadili i kurz pečení s naším cukrářem Mandysem. Děkujeme za návštěvu a držíme palce. Ať vyhraje ta nej,“ doplňuje mluvčí rodinného areálu Lipno Jiří Gruntorád.

Finalistky Miss České republiky zachraňovali u Lipna tonoucí.
Krásné finalistky Miss České republiky zachraňovaly u Lipna tonoucí

Medailonky pro televizní finálový večer natáčely finalistky ve společenských šatech na vyhlídkovém Molu Lipno. Miss a molo k sobě nepochybně patří. Ať už se jedná v tomto případě o nejdelší jezerní molo s překrásnou vyhlídkou na lipenské jezero a panorama okolních kopců. Zlatý nádech zapadajícího slunce během tzv. „golden hour“ dodal dle slov produkce fotkám i připravovaným medailonkům tu správnou atmosféru, která dokreslí finálový večer. Finalistkám se líbilo i na parníku společnosti Lipno Line, který je svezl po hladině lipenské přehrady až do Dolní Vltavice. Tam část dne strávily programem týkajícím se první pomoci a záchrany tonoucí osoby pomocí paddleboardu s lipenskými vodními záchranáři a také se fotily a natáčely na pláži a ve Wellness Hotelu Relax.

Zážitků bylo hodně

Čtvrtek a pátek potom pro děvčata znamenal program v kempu Jestřábí a v Lakeside Apartments v Černé v Pošumaví. Se známým jachtařem Davidem Křížkem vyrazily s katamaránem na přehradu. „Naprosto mě okouzlila lipenská příroda, zejména při plavbě parníkem po přehradě. To byl nádherný zážitek, stejně jako jízda na koloběžkách a zip line v lanovém parku. Lipenskou kombinaci zábavy a romantiky bych doporučila úplně všem!“ uvedla jedna z finalistek Barbora Kusá.

Tereza Langrová, kterou jinak produkční tým spolu s partnery ocenil titulem Miss Léta Lipensko, doplnila: „Na Lipensko jezdím již od mala a vždy se sem moc ráda vracím. Skvělá příroda a spousta různorodých aktivit. Zde se prostě nikdy nikdo nenudí. Dovolená v jakémkoliv ročním období je tu paráda a kdo tu ještě nebyl, určitě neváhejte a přijeďte.“ Nadšená byla i další finalistka Valerie Přecechtělová: „Čas strávený na Lipně jsem si moc užila. Jako finalistky Miss ČR jsme absolvovaly dokonce i vodní záchranářský rychlokurz, vyzkoušely si záchranu tonoucího pomocí paddleboardu. Moc ráda budu na všechny krásné zážitky vzpomínat a určitě se na Lipensko budu ráda vracet.“

Další finalistku Annu Klempererovou zase bavil adrenalin: „Nejvíce se mi asi líbil sjezd na koloběžkách po předcházející procházce Stezkou korunami stromů. Moc jsme si to tu s holkama užily.“

Manažerka soutěže Miss České republiky Šárka Přibilová dodává: „Rádi bychom poděkovali všem lipenským podnikatelům, kteří se na našem soustředění podíleli. Bez nich by nebylo možné tak skvělou akci zrealizovat.“ Program pro finalistky a tým připravovala s partnery od jarních měsíců a ladil se do posledního detailu, aby všechny aktivity na sebe plynule navazovaly a současně aby měly dívky prostor pro přípravu na finálový večer. „Lipensko nabízí skvělé vyžití nejen finalistkám Miss ČR. A nádherné počasí a lipenské babí léto tyto zážitky jenom umocnily,“ uzavírá Šárka Přibilová.