Nevídaný zájem zažilo Hitrádio Faktor, když zveřejnilo na svém webu anketu

o „Nejmasopustnější masopust jižních Čech pro rok 2024“. Do ankety bylo nominováno několik desítek obcí, ve kterých starostové často vybízeli k hlasování i místní školy, firmy nebo továrny. Do finále nakonec postoupily 4 obce: Benešov nad Černou, Komařice, Nové Hrady a Milevsko.

„Titul Nejmasopustnější masopust jižních Čech pro rok 2024 získala obec Benešov nad Černou, byť byl rozdíl oproti druhému nejvíce oblíbenému masopustu v Nových Hradech opravdu minimální. Do Benešova tedy v sobotu 10. února vyrazíme s naším Hitrádiem Faktor a budeme odtamtud živě vysílat. Masopustní průvod tak jistě obohatí i naši dva moderátoři Sarah Klimešová a Jirka Ježek,“ říká Jana Křížová, která má stanici na starosti

„Velmi nás těší, že finálové obce a jejich obyvatelé hlasováním opravdu žili a mnohde se do hlasování zapojily celé továrny, firmy nebo školy. Proto bychom chtěli všem moc poděkovat za zájem i za to, že nám pomohli nejmasopustnější masopust vybrat. Obrovský zájem o anketu jen svědčí o tom, že regionální a komunitní témata ve vysílání Hitrádia mají právem své místo,“ dodává Jana Křížová s tím, že Hitrádio Faktor již nyní připravuje pro Jihočechy další podobnou aktivitu.

Zuzana Nevoralová, Hitrádio Faktor