Po lipenské hladině se ponese hudba různých žánrů v podání hudebního uskupení s názvem Bárka, tedy keltské harfy (Ivanka Pokorná, Národní

divadlo) a violoncella (Pavel Barnáš, Symfonický orchestr Českého rozhlasu). „Bárka nabízí plavbu napříč různými žánry s harfou a violoncellem – proplouváme vodami bouřlivými i klidnými a užíváme si radost z hudby,“ uvádí Pavel Barnáš.

Černá v Pošumaví bude dějištěm unikátního koncertu.Černá v Pošumaví bude dějištěm unikátního koncertu.Zdroj: Pavel Pechoušek„Chceme akci pojmout znovu jako oslavu genia loci, kdy zapadající Slunce dává Lipnu magickou atmosféru, kterou klasické, muzikálové, rockové i jiné skladby krásně umocňují. Nejbližší publikum můžete muzikantům dělat i vy, jako posádky lodí a různých plavidel shromážděných okolo, případně koncert sledovat z pláže kempu Jestřábí“ uvádí Jan Kuna.

Koncert Mezi ostrovy se poprvé odehrál 16. srpna 2020. Vedle účinkujících tehdy vyjelo na hladinu vyjelo 83 lodí. „V reakci na ohlasy diváků, kteří v roce 2020 koncert zažili, jsme se rozhodli ho zopakovat.“ doplňuje Jan Kuna.

Na Lipno si v květnu 2020 Pavel Barnáš jel původně odpočinout od organizování kulturních akcí v Třeboni. Jeho dlouholetý kamarád, který se na přehradě věnuje jachtingu, se ale nadchl pro myšlenku koncertu na lodi. Pak se vše vyvinulo spontánně až do podniku velkých rozměrů. V poměrně krátké době se podařilo dát dohromady partu úžasných nadšenců, ochotných se rychle zapojit do tak logisticky i technicky náročného projektu, který navíc ani nebyl komerční.

Stejně jako v roce 2020 akci spoluorganizuje provozovatel kempu Jestřábí I. Petr Beneš.