Zjistil jsem, že malované kamínky mají i svoje FB stránky. Na ně můžete nalezené kamínky vyfotit. Opíšete směrovací číslo, které je většinou na kamínku napsané, přidáte informaci o tom, kde jste ho našli a také kam ho příště popovezete vy. Autor namalovaného kamínku tak může zjistit, jak jeho kamínek putuje.


Také jste nějaké kamínky na svých cestách našli nebo byste rádi nějaký vytvořili? Máme pro vás pár rad:

O co vlastně jde?
Malované kamínky můžete najít na různých místech. Můžete si je odnést na památku domů nebo je poslat dál do světa a jejich cestu dál sledovat na Facebooku.

Našli jste kamínek? 
Přidejte se ke skupině a vožte do skupiny na zeď fotku nalezeného kamínku z obou stran. Do textu opište z kamínku PSČ bez mezer, a napište místo, kde jste jej našli. Podle toho budou snáze dohledatelné. Lidé pak mohou sledovat, kde se zrovna kamínek nachází. Podle poštovního směrovacího čísla zjistíte, odkud k vám kamínek doputoval. 

Chcete vytvořit nový putovní kamínek?
Stačí nějaký sebrat a cokoli na něj namalovat. Nezapomeňte každý kamínek podepsat (logo Facebooku, název skupiny a PSČ vašeho města). Kamínky vyfoťte, fotky vložte na zeď do skupiny (ZDE) a do textu připište město a PSČ bez mezer. Podle toho budou snáze dohledatelné po jejich nalezení. Pak už se kamínky můžou vydat na své putování.

Zdeněk Havlíček, České Budějovice