Rozhodli jsme se celý projekt pojmout jako skupinovou výzvu. Běhat není naše povinnost, ale zkusme překonat sami sebe a společně pokořit výzvu uběhnout nějaké kilometry pro zdraví, pro radost z pohybu i z potěšení trávit čas spolu. S nejstaršími žáky jsme si nesměle stanovili cíl pokusit se dohromady uběhnout alespoň půlmaraton. A byli jsme před začátkem hodně skeptičtí…

Žáci i učitelé z celé školy jsme se sešli na školní dvoře, počasí nám přálo. Děti si rozdaly startovní čísla, připravili jsme si závodní dráhu – 1 kolo měří 106 metrů. Stanovili jsme si jasná a přísná pravidla a dali se do toho…

Všichni žáci bez rozdílu se do běhání pustili ze všech sil a s plným nasazením. Střídali se na trati tak, aby stále předávali štafety dalším. A učitelé poctivě čárkovali odběhnutá kolečka. Naštěstí jsme měli připravenou i svačinku na dodání potřebné energie. Děti nás opravdu překvapily svou chutí a vůlí uběhnout co nejvíce. Starší povzbuzovali mladší, rychlejší „táhli“ ty pomalejší, fandilo se a povzbuzovalo. Nakonec jsme běhali celých 60 minut, na trati vždy běželo alespoň několik sportovců.

Po skončení v cíli polehávaly unavené, zpocené, ale šťastné a rozesmáté děti, které na sebe byly právem hrdé. Dohromady jsme totiž celá škola uběhli neuvěřitelných 87 kilometrů a 556 metrů!

Nejenom že jsme vysoce překonali náš původní skromný záměr s půlmaratonem, ale naši žáci dokonce uběhli více než dva maratony za sebou! Jsme na ně hrdí a k letošnímu úspěchu jim srdečně blahopřejeme. Všichni už se těší, až příští školní rok letošní výsledek převálcujeme!

A na závěr několik zajímavých čísel:

Celá škola dohromady uběhla 87 556 m

Nejvytrvalejší chlapec (8. třída) uběhl 7 738 m

Nesnaživější dívka (8. třída) uběhla 4 134 m

Prvňáček uběhl 2 862 m

Osmáci společně zvládli 38 372 m

Eva Kašáková
Základní škola, Český Krumlov, Kaplická 151