Těšili jsme se již po páté na čtení na ulici se spisovatelem Janem Štifterem, ale počasí rozhodlo za nás a setkání se přesunulo do příjemně prohřátého Gotického sálu městské knihovny.

Od posledního setkání vyšly Janu Štifterovi knihy: Doudlebsko den za dnem a Lipensko den za dnem. Knihy jsou koncipované jako nekonečný kalendář, který zaznamenává zajímavé historické události těchto míst v jednotlivých dnech a je možné do něj vpisovat své rodinné, nebo místní události pro další generace. Vše je doplněno historickými fotografiemi ze soukromých sbírek nebo z Musea Fotoateliéru Seidel.

Poslední autorova kniha, kterou si bylo možné i zakoupit, se jmenuje Paví hody. Autobiografický román složený ze vzpomínek rodiny, žijící v Honím Jelení, kterou zasáhly události 20. století. Příjemnou atmosféru doladili skvělí muzikanti z kapely Mimofchodem.

Pokud vše dobře dopadne, měli bychom se potkat 12. 10. 2022 se spisovatelem Janem Davidem Žákem, tentokrát znovu v Gotickém sále v 18 hodin. Jste srdečně zváni  

Městská knihovna Český Krumlov