Zatím se tak nestalo. Žádné kvokání nebylo slyšet. Paneláky málokomu vadí, zvykli jsme si na ně, ale chovat slepice v nich by asi vadit někomu mohlo, napadlo mě. I to, že v každém paneláku by musel být uveleben alespoň jeden kohout, kterého by si nájemníci půjčovali, aby dopřáli za odměnu svým slepicím trochu radosti za to, že jim snáší vejce; ať si „holky“ užijou.

Pension Vodotrysk. Ilustrační foto.
Památná hospodská rvačka v Krumlově skončila zdemolovaným Vodotryskem

Sice to na první pohled nevypadá jako nějaká složitost, nicméně muselo by dojít mezi nájemníky v domě k dohodě, u koho bude ten kohout k mání a kolik se zaplatí za jeho půjčení. Nabízí se rovněž zřídit ve městě půjčovnu kohoutů. V ní by taky mohla být i půjčovna slepic – třeba na leasing. Vajíčka na velikonoční kraslice by pak měli panelákovci vlastní, nemuseli je draho kupovat. Ale tato podnikatelská aktivita je zatím ve hvězdách. Jsem optimista.

Koledníci budou s vrbovou pomlázkou v ruce zase ve městě na velikonoční pondělí k vidění, letos na apríla, jak radostně šlehají ženy a dívky, aby byly čiperné i zdravé a dostali od nich na oplátku chutnou koledu. Vejři si kdysi uměli vykoledovat pivo. Je to vidno na kresbě pana Martenka.

Zdroj: Miloslav Martenek

Jako každým rokem určitě přifrčí okouknout velikonoční Krumlov lufťáci. Aspoň budou mít v hospodách i penzionech kšeft. A bude taky mezi lidmi pak o čem podrbat. Už se těším, co se od nich dozvím.

Veselé Velikonoce nad bodem mrazu vám vážení Krumlováci přeje:

Jan Vaněček – českokrumlovský spisovatel, humorista