Dítě spatřili svědci na mostě v Ostravě-Vítkovicích. Ihned vytočili tísňovou linku městské policie, která vyrazila na místo.

„V pátek po půl deváté ráno přijali strážníci na lince 156 oznámení o malém dítěti, které stojí na jednom z mostů v Ostravě-Vítkovicích a vypadá zmateně. Hlídka po příjezdu na místo skutečně spatřila malého chlapečka, který stál uprostřed mostu nad železničním koridorem, odkud pozoroval projíždějící vlaky,“ popsal situaci mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů s tím, že strážníci se opatrně vydali k chlapci, aby si s ním promluvili.

„Chlapeček zpočátku vůbec nekomunikoval. Postupem času se jednomu ze strážníků podařilo empatickým přístupem získat si jeho důvěru. Strážníkovi se svěřil, že utekl mamince ze školky. K rafinovanému útěku využil chvíli, kdy odváděla jeho mladšího bratra do jiného oddělení. Strážníkovi taky prozradil, že bydlí nedaleko a doma je jeho tatínek,“ doplnil Machů.

Strážníci se i s malým dobrodruhem vydali k jeho bydlišti. Po zazvonění jim otevřel překvapený otec. „Strážníkům opakovaně poděkoval a rovněž jim vysvětlil celou situaci. Po nezbytných úkonech k ověření totožnosti předali strážníci malého chlapečka jeho otci,“ uzavřel Machů.