Po výhře v Hradišti hostily Kapličandy jihočeského rivala z Blatné, který na úvod padl v Třeboni. Favoritkami byly tedy hráčky Spartaku. Soupeř navíc domácím cestu k dalším třem bodům notně usnadnil, když se k utkání dostavil pouze s devíti hráčkami.

Kaplice – Blatná 15:0 (6:0)

Od úvodní rozehrávky diktovaly tempo hry Kapličandy a na branku hostů se valil jeden útok za druhým. Bezbrankový stav vydržel jen do 3. minuty, kdy Šebkovou překonala Veronika Jedličková – 1:0.

Už před tím hostující brankářku zachránila tyč při zakončení Vocedálkové. Stejná hráčka nedlouho poté rozezvučela konstrukci znovu, když tentokráte napálila míč do břevna.

Po čtvrthodině už to bylo o tři góly, a to navíc řada šancí domácích zůstala nevyužita. V prvním poločase se pak ještě děvčata Kaplice prosadila v koncovce třikrát a do kabin tak šla s šestibrankovým náskokem.

Oslabená družinka Blatná nastoupila i do druhé půle a pokračovalo se v nastoleném trendu z první půle – a skóre postupně utěšeně narůstalo. Hned v první minutě druhého dějství navýšila stav Zuzana Matoušková. Nedlouho poté se po faulu na Pálkovou pískala penalta. Za rozhodnutého stavu dostala příležitost k jejímu provedení Kateřina Jedličková. Střelou k tyči pokutový kop proměnila a mohla se tak radovat z premiérové trefy ve své hráčské kariéře.

I v dalších minutách góly přibývaly a skóre narůstalo. V 65. minutě se z dorážky prosadila Monika Pálková, a to již bylo skóre dvouciferné – 10:0.

Pak měly gólovku na svých kopačkách hostující hráčky. Sama před brankářkou byla Klásková, ale Petržalová zasáhla reflexivně nohou a uhájila čisté konto.

Počítadlo se nakonec zastavilo na výsledku 15:0. Ve druhé půli se do střelecké listiny zapsala hned pětkrát Zuzana Matoušková. Výsledek je více než výmluvný.

V příštím kole Kapličandy čeká podstatně těžší soupeře, když se představí v Sezimově Ústí na hřišti Sokola.

Fakta – branky: 46., 60., 71. z penalty, 78. a 82. Matoušková, 37., 69. a 75. Praizlerová, 3. a 14. V. Jedličková, 38. a 65. Pálková, 10. Vaňková, 27. Vocedálková, 51. K. Jedličková z penalty, bez karet, rozhodčí Pícha, 45 diváků.

Sestava Kaplice: Petržalová – K. Jedličková, Vávrová, D. Vaňková, Chudá, Matoušková, Praizlerová, Vocedálková, Pálková, Chvalová, V. Jedličková, střídaly: Straková, Michalicová, Litvanová.

Libor Granec