Slavoj Český Krumlov – FK Tachov 4:0 (3:0)

Branky: 18. O. Polanský, 23. J. Matuška, 37. a 73. J. Kordík. Bez ŽK. ČK: 0:1 (41. Langr). Rozhodčí: Cigáň – Tupý, Žurek.
Sestava Českého Krumlova: Beránek – Trapl, Švec, Gelnar, Trmal – Kordík, Matějček (83. Lach), J. Matuška (46. Šindelář) – Polanský (62. Kubát), O. Matuška (62. Kolář) – Bauer (88. Kabele).

Divize: Český Krumlov - Tachov. | Video: Jan Klein

Domácí, nabuzeni výhrou v Příbrami, do zápasu vstoupili výborně a rozhodli již v prvním poločase. Nejenže dali tři góly, ale donutili faulovat gólmana Tachova za červenou kartu. „Jsme s výsledkem i hrou nesmírně spokojení. Potvrdili jsme body z venku a šli si za svým cílem. Hráli jsme kvalitní, zodpovědný fotbal. A také jsme dávali góly. Vedli jsme 3:0, pak byl vyloučen brankář Tachova a musel ho nahradit hráč z pole. Ale kluci to zvládli na sto procent,“ komentoval výhru šťastný trenér Českého Krumlova Zdeněk Šváb a pokračoval: „Nesmíme se ale zastavit. Potřebujeme dál bodovat, protože ještě je ve hře devět bodů. Ale my jdeme za naším cílem, za záchranou.“

S výkonem proti Tachovu panuje evidentně v Krumlově naprostá spokojenost. „Zodpovědná obrana, rychlí útočníci a kvalitní zakončení v první půli. Druhá půle byla už volnější, protože oni hráli o deseti a nám se podařilo nedostat gól. Měli jsme tam nějaké šance, ale už jsme dali jen jeden gól. Jsem obrovsky spokojen a skládám poklonu klukům za za tento zápas, který byl skvělý, i za celé jaro,“ chválil tým Zdeněk Šváb.

Českokrumlovští odstřihli v tabulce Tachov a prohrály i Klatovy, na které mají Jihočeši šest bodů k dobru. Vysněná záchrana je tedy již na dosah. Jsou na nesestupové příčce, kterou je třeba udržet. „Mimo sestupové příčky bychom již chtěli zůstat. Možná se ještě trochu posunout výše, ale pokud zůstaneme tam, co jsme, bude nám to nakonec stačit,“ hledí do dalších zápasů trenér.

V dalším kole jede Slavoj k jihočeskému derby do Soběslavi.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...