Fotbalistky z Borovan dorazily pouze v deseti, a tak Kapličandy stejně jako v předchozím kole v Protivíně hrály od začátku přesilovku. Roli favoritek kaplické dívky nakonec hladce splnily a pojistily si vedení v průběžné tabulce déčkové skupiny, byť hostující hráčky dlouho vzdorovaly a o pauze ztrácely jediný gól. Po obrátce Kapličandy přidaly další tři zásahy a Calofrig stačil už jen korigovat z penalty.

Kaplice – Borovany 4:1 (1:0)

Až po půlhodině se Kapličandy dokázaly dostat do vedení. Ke střele se odhodlala Bartoníčková, brankářka Zemanová její ránu pouze vyrazila a dobíhající Renata Straková poslala Spartak do vedení – 1:0.

I po změně stran měly míč častěji na svých kopačkách hráčky Spartaku, ale jejich vedení bylo dlouhé minuty hubené jednogólové. V 65. minutě se však hostující Vyslužilová co by poslední hráčka pustila do kliček, Martina Chvalová ji o míč připravila a samostatný únik zakončila druhým gólem – 2:0.

Kapličandy byly na nejlepší cestě k tříbodovému zisku. Další změnu skóre přinesla 77. minuta střetnutí. Opakovala se situace z prvního poločasu. Střelu Bartoníčkové Zemanová stačila vyrazit, ale na dorážku Kateřiny Michalicové byla již krátká – 3:0. Kaplická hráčka se tak mohla radovat z premiérové trefy v sezoně, která je i jejím prvním gólem v kaplickém dresu.

Posledních deset minut Calofrig dohrával oslaben o další hráčku, když ze hry odstoupila zraněná Kubíčková. Přesto se i Borovany gólu dočkaly. Pět minut před koncem střela hostující hráčky trefila ruku Vávrové – a pískala se penalta. Zkušená Lucie Vyslužilová desítku proměnila a snížila na 3:1.

Poslední slovo však měly Kapličandy. Po rohovém kopu Matouškové se přesně hlavou trefila Dagmar Vaňková – 4:1.

Fotbalistky kaplického Spartaku splnily v derby zápase roli favorita a do tabulky si připsaly další tři body.

Fakta – branky: 31. Straková, 65. Chvalová, 77. Michalicová, 87. Vaňková – 85. Vyslužilová z penalty, hráno bez karet, řídil rozhodčí Ernst, sledovalo 30 diváků.

Sestava Kaplice: Petržalová – Suchanová, Vávrová, Vaňková, K. Jedličková, Matoušková, V. Jedličková, Bartoníčková, Vocedálková, Pálková, Chvalová, střídaly: Straková, Kr. Litvanová, Chudá, Michalicová.

Libor Granec