V domácím střetnutí byly favoritkami fotbalistky kaplického Spartaku, které hostily soupeřky z Protivína. Domácí trenér Křiva se musel obejít bez absentujícího tria Bartoníčková, Petříková, Procházková. Naopak poprvé v sezóně nastoupila po zranění Tereza Vávrová. Hostující trenér Marek Hanus měl k dispozici pouze jedenáct hráček, a tak byl nucen zápas odehrát bez střídání. Samotný úvod střetnutí naznačil, jak budou na hřišti síly rozvrženy. Už ve čtvrté minutě po rohovém kopu Veroniky Jedličkové zakončovala na zadní tyči z první Praizlerová, nastřelila však jen břevno a dorážející Vaňková trefila bránící soupeřku a byl z toho další rohový kop, tentokráte z opačné strany. Centr do vápna poslala opět Veronika Jedličková a Helena Praizlerová hlavou zamířila neomylně – 1:0.

O chvíli později po centru V. Jedličkové z pravé strany zakončovala Pálková, branku Protivína těsně minula. V desáté minutě zastavila průnik V. Jedličkové nedovoleně v šestnáctce kapitánka Mikulenková a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavila kaplická kapitánka Helena Praizlerová a střelou k tyči nedala brankářce Kyrianové šanci – 2:0.

Hostující hráčky se k ohrožení domácí svatyně dostávaly jen velice sporadicky. V sedmnácté minutě po zaváhání Vávrové mohla běžet sama na branku Hrdličková, postupovala však pomalu, a i její zakončení po zemi bylo slabé a Petržalová bez větších potíží míč zachytila. Na druhé straně si gólmanka Kyrianová poradila se střelou Praizlerové. V kaplickém dresu se asi nejvíc do zakončení v zápase dostávala Dagmar Vaňková. Střelu z 27. minuty vyškrábla Kyrianová na rohový kop. Po následném centru V. Jedličkové hlavičkovala znovu Vaňková těsně mimo.

Po půlhodiny hry se připomněly i hostující fotbalistky, prudká přízemní rána Doubková se mezi tři kaplické tyče nevešla. V závěru prvního poločasu mohly Kapličandy své vedení ještě navýšit. Střelu Vaňkové Kyrianová vyrazila, akce pokračovala a po centru Michalicové hlavičkovala mimo Tošilová. Krátce před pauzou ještě pálila nad bráni z dobré pozice Praizlerová.

Třetího gólu se fotbalistky Spartaku dočkaly až po změně stran. V páté minutě druhého dějství po rohovém kopu zahrávala ve vápně rukou Eliška Tenklová a druhý pokutový kop byl na světě. Míč si na bílý bod postavila Helena Praizlerová, vybrala si opačný roh, než v prvním případě a zvýšila náskok Spartaku už na 3:0. Kapličandy byly i v dalším průběhu o poznání aktivnějším a nebezpečnějším týmem. V 58 minutě po pěkné kombinaci centrovala z pravé strany Litvanová, při hlavičce Vaňkové zachránila Kyrianovou tyč. Po hodině hry střílela mimo aktivní Vaňková.

V polovině druhého poločasu V. Jedličková pronikla do vápna, zpětnou přihrávkou oslovila Praizlerová, střelu po zemi vytáhla Kyrianová na tyč. O několik minut později byla brankářka Kyrianová znovu v permanenci. K přímému kopu se postavila Veronika Jedličková, míč směřoval pod břevno, ale byl z toho pouze roh. Následný centr V. Jedličkové prolétl malým vápnem až k zadní tyči, kde byla Helena Praizlerová, která nadvakrát míč poslala do sítě a svým čtvrtým gólem v zápase navýšila vedení Spartaku na 4:0. O vítězi zápasu bylo rozhodnuto.

Pět minut před koncem zápasu se gólu nakonec dočkaly i hráčky Protivína. Po zaváhání obrany se k míči lacino dostala Marie Bártová a přízemní střelou k tyči překonala brankářku Petržalovou – 4:1. V samotném konci po rohovém kopu zakončovala na zadní tyči Praizlerová, v tomto případě však rozvlnila pouze boční síť. Kapličandy potvrdily papírové předpoklady a v posledním domácím podzimním střetnutí zabodovaly naplno.

FK Spartak Kaplice – FK Protivín 4:1 (2:0)