Domácích hráček bylo v zápise o utkání sice uvedeno jedenáct, ale celé střetnutí odehrály pouze v deseti.

Protivín – Kaplice 0:2 (0:1)

Handicapu nekompletní sestavy hráčky Platanu přizpůsobily i taktiku. Prakticky v deseti bránily vlastní pokutové území. Hostující hráčky se přes zhuštěnou obranu dostávaly jen velice těžko.

Přesto se Kapličandám poměrně brzy podařilo obranný val soupeře překonat. V 8. minutě zužitkovala přihrávku Bartoníčkové ve vedoucí gól hostů Simona Vocedálková – 0:1.

I v dalších minutách se hra odehrávala převážně pouze na polovině protivínského Platanu. Hostující brankářky byly po celý zápas téměř bez práce. Jejich protějšek, gólmanka domácích Sabina Kyrianová, naopak byla téměř v neustálé permanenci. Jmenovaná však byla jednoznačně nejlepší hráčkou domácích, svůj tým v řadě případů výrazně podržela a dlouho držela protivínské naděje.

Po prvním poločase vedly fotbalistky Spartaku přes řadu vyložených šancí pouze o gól. Gólovou pojistku přidaly hostující hráčky až po čtvrthodině hry ve druhém dějství. To Vaňková našla před vápnem nepokrytou Markétu Bartoníčkovou a na její střelu byla Kyrianová krátká – 0:2.

Další gól už se však již Kapličandám ani přes řadu šancí nepodařilo přidat. Zrodilo se tak povinné vítězství, které jen díky výborně chytající Kyrianové nebylo výraznější.

V dalším kole přivítají Kapličandy na domácím hřišti v tradičním derby děvčata z Borovan.

Fakta – branky: 8. Vocedálková, 60. Bartoníčková, bez karet, rozhodčí Tanáč, 25 diváků.

Sestava Kaplice: Horelicová – Suchanová, Vávrová, Vaňková, K. Jedličková, Matoušková, V. Jedličková, Bartoníčková, Vocedálková, Pálková, Chvalová, střídaly: Straková, Kr. Litvanová, Chudá, Michalicová, Klomfarová.