Oproti minulému ročníku chyběla trenéru Křivovi řada opor (Praizlerová, Matoušková, Vocedálková, Vávrová, Bartoníčková), a tak Kapličtí odjížděli k prvnímu mistráku s obavami.

Hradiště – Kaplice 0:3 (0:2)

Taktika musela být výše zmíněným absencím přizpůsobena. Důraz byl především kladen na bojovnost a maximální nasazení. Trenér Křiva pak věřil v sílu svého týmu při standardních situacích.

Bezbrankový stav vydržel pouze do 10. minuty, kdy domácí brankářka Michalcová nabídla špatnou rozehrávkou gól jako na zlatém podnose Kristýně Litvanové. Ta pobídkou nepohrdla a poslala míč do opuštěné hradišťské branky – 0:1.

Po mateřských povinnostech se do kaplického týmu plnohodnotně vrátila kapitánka Pavla Petříková. Poté co zatáhla míč po lajně a vybojovala rohový kop, nastřelila centrem od praporku spojnici domácí svatyně V. Jedličková.

Druhý rohový kop pak fotbalistky Spartaku zahrávaly v 34. minutě a tato standardka už přinesla změnu skóre. Na centr V. Jedličkové si naběhla Dagmar Vaňková a po její hlavičce míč skončil u zadní tyče – 0:2.

I po změně stran pokračovaly Kapličandy v kolektivním bojovném výkonu. Své šance si připravilo i Hradiště, ale obrana v čele s brankářkou Klomfarovou držela čistý štít.

Necelou čtvrthodinu před koncem pak přišlo definitivní stvrzení kaplické výhry – a opět tomu bylo po rohovém kopu. Další centr V. Jedličkové a Dagmar Vaňková, ač držená soupeřkou, hlavou v pádu znovu poslala míč za záda hradišťské brankářky – 0:3.

Tři body tedy putovaly zaslouženě do Kaplice. Za neskutečnou bojovnost a nasazení chválil trenér Křiva celý tým. Přesto vyzdvihl výkony brankářky Klomfarové, na stoperu hrající Veroniky Jedličkové a také Pálkové i kapitánky Petříkové.

Fakta – branky: 34. a 76. D. Vaňková, 10. Kr. Litvanová, bez karet, rozhodčí Tanáč, 45 diváků.

Sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, V. Jedličková, Vaňková, Suchanová, Litvanová, Tošilová, Chvalová, Pálková, Petříková, Straková, střídala: Urazilová.