„Samozřejmě jsme šťastni, že jsme získali tři body a já navíc mám velkou radost také z toho, jakým způsobem jsme k tomu vítězství došli,“ nijak se trenér David Horejš na pozápasové tiskovce netajil svou spokojeností.

Jeho svěřenci měli od začátku zápasu více ze hry, ale herní převahu korunovali až gólem z penalty, kterou rozhodčí Ardeleanu nařídil po závaru ve velkém vápně Pražanů za Musův faul. Kopal ji Havel a nezaváhal. Vzápětí byl ve slibné šanci po Novákově centru Wermke, levačkou ale pálil jen do brankáře Hrubeše. „Vstoupili jsme do zápasu velice dobře, hra odzadu, kombinace, sebevědomý výkon,“ ocenil Horejš aktivní hru svého týmu v začátku utkání.

Zdálo se, že pro lídra tabulky to bude procházka růžovým sadem. Hráči Žižkova totiž působili hodně zakřiknutě. „Před zápasem jsme se potýkali s velkými problémy kolem hráčského kádru,“ posteskl si trenér Miloš Sazima, že na jeho tým po pěti prohrách v řadě dopadla velká marodka. Žižkov dokonce zvažoval žádost o odklad zápasu! „Tohle jsem ještě nikdy nezažil. Chybí nám snad deset hráčů, o další se pokouší zase nějaký infekční virus. Půl Prahy má chřipku, takže tento týden prakticky vůbec netrénujeme,“ líčil Sazima zdravotní komplikace týmu pro klubový web.

Nakonec na Žižkově sestavu dohromady dali, v úvodu se ale hráči na hřišti jako by ještě hledali. Krátce před půlí ale Batioja krásnou hlavičkou vyrovnal a Jihočechy gól, který přišel jako úder z čistého nebe, vyvedl z konceptu. A když před odchodem do šaten po Řezáčově centru Táborský, který deset minut předtím střídal zraněného Ledeckého, v pádu hlavičkoval zblízka jen do brankáře Hrubeše, svítily o přestávce na ukazateli skóre nečekaně dvě jedničky.

Ani začátek druhé půle se favoritu příliš nepovedl, ale když domácí i díky brankáři Staňkovi ve uzdraví přežili velký závar v malém vápně, převzali zase taktovku hry do svých rukou a třemi góly během necelé čtvrthodiny zápas rozhodli. „Těší mě, jakou kvalitu naše mužstvo prokázalo a jakým stylem jsme zápas zvládli. Byť se nám v některých fázích nedařilo, tou kvalitou jsme to zlomili,“ pochvaloval si trenér Dynama. „Vyhráli jsme zcela zaslouženě a byla to krásná tečka za tím skvělým podzimem,“ vyzdvihl.

Výhru domácích jako zaslouženou označil i trenér soupeře. „Sami jste viděli, že dokud jsme měli ještě aspoň trošku sil, dokázali jsme Budějovicím vzdorovat a možná, kdyby se nám v úvodu druhé půle povedlo dát druhý gól, domácí by ještě více znervózněli. Jenže kvalita domácího kádru se postupem času projevila a nakonec Dynamo vyhrálo po zásluze,“ uznal Miloš Sazima.

Také budějovický kouč hru soupeře ocenil. „Žižkov tady podal velice sympatický výkon a na to, že je poslední, tady hrál velice dobře. Jenže naše kvalita byla vyšší, a to rozhodlo,“ podtrhl.

Po skončení zápasu diváci hráče Dynama odměnili potleskem a skandováním Hoši, děkujem, nicméně po nevydařeném vstupu do druhého dějství se z hlediště ozval i pískot. „To mě trošku zamrzelo, protože právě v této fázi utkání, kdy se nám nedařilo, by si kluci zasloužili povzbudit,“ vraštil čelo trenér Horejš. „O to víc ale kluky chválím, že se dokázali zvednout, že za to vzali, v rychlém sledu nastříleli tři branky a zápas dovedli k jednoznačnému výsledku,“ vyzdvihl.

Důležitý gól na 2:1 dal ze druhé penalty v zápase Táborský. O penaltě nebylo sebemenších pochyb, Podrazký zastavil ve velké šanci Havla podkopnutím zezadu. Míči si vzal Ivo Táborský a penaltu kopl suverénně. „Stav byl 1:1, takže to nebylo až tak jednoduché. Ale naštěstí jsem zachoval chladnou hlavu,“ právem sám sebe pochválil zkušený útočník, jenž poté po Mršićově ideální nahrávce svým druhým gólem v zápase ještě zpečetil skóre na konečných 4:1. „Při té penaltě to vzal na sebe a prokázal svou zkušenost i to, že patří k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže. Jak sám poznamenal, za třicet minut pobytu na hřišti má pět gólů a čtyři asistence,“ usmíval se trenér David Horejš.

Po delší době se v základu objevil Michal Řezáč, jenž na pravém kraji obrany nahradil vykartovaného Kladrubského. „Měl to těžké, neboť Jirka Kladrubský je jedním z našich klíčových hráčů a nahradit ho nebylo snadné, ale Řezáč to zvládl velice dobře a dle mého názoru postupem času jeho výkon ještě gradoval,“ konstatoval Horejš.

Debut za Dynamo ve II. lize si odbyl i osmnáctiletý Daniel Fišl. „Přišel v létě a hrál za dorost, ale s námi trénuje a my chtěli, aby i do té druhé ligy tady nakoukl. Má potenciál a v přípravě těch šancí dostane víc,“ ujistil David Horejš, jehož tým do přípravy půjde jako lídr soutěže.

A to se čte hezky, že?…

JUNIORSKÁ LIGA
Příbram – Dynamo ČB 6:2 (5:0) – Branky 24., 38. a 54. Pejša, 30. a 42. Klán, 37. Kočí vlastní – 74. Matoušek, 82. Kortiš. ŽK: Benda – Rauscher, Tomášek. Diváci: 35. Rozhodčí: Severýn – Šimáček, Pfeifer. Dynamo: Oliva – Krejčí, Kočí, Tomášek, Ardamica – Zachař (64. Míka), Lindák (77. Kortiš), Pařízek, Rauscher, Tomek (64. Červený) – Matoušek.