Větřínští propadli už při domácí premiéře se Strakonicemi (0:4) a o mnoho lepší to nebylo ani v partii s Trhovými Sviny…

Větřní – Trhové Sviny 2:4 (0:2)

Lépe začali Svinenští a rychle se ujali vedení brankou z trestného kopu. Pak hosté čekali na brejky, po jednom z kontrů přidali druhý zásah a krátce po změně stran se radovali potřetí. Ke cti Větřínským nutno přičíst, že nerezignovali a dvěma slepenými góly v polovině druhého dějství zápas ještě zdramatizovali. Jenomže místo kýženého vyrovnání přišel za chvíli čtvrtý úder hostů – a bylo rozhodnuto.

„Po kontaktním gólu měl těsný stav vydržet déle a věřím, že bod bychom v závěru ještě urvali. Čtvrtý gól nás ale srazil do kolen,“ smutnil větřínský trenér Vlastimil Sulzer a jedním dechem se pustil do rozboru příčin nevydařeného startu svého týmu do sezony: „Jediný, kdo nás zatím vyloženě přehrál, byly Strakonice. Další soupeři byli hratelní, ale bohužel nemáme stále nic. Dopředu to jde, ale vzadu děláme neskutečné chyby a dostáváme laciné góly, prakticky vlastence. Musíme tedy zkonsolidovat obranu, kam půjdou zkušenější kluci. Je třeba se chytit nějakým lepším výsledkem a věřím, že to zase půjde,“ doufá větřínský kouč.

Fakta – branky: 68. Gutheis, 72. Weinhard – 48. a 74. Šemro, 7. Valut, 33. Lavička, ŽK 2:3 (u domácích Gutheis, Dušek), rozhodčí Cigáň, 70 diváků.

Sestava Větřní: Pavelka – P. Dvořák (26. Soukup), J. Dvořák, Dušek, Rada – Poláček, Sivák, P. Kotlár (58. Sukdolák), D. Chupík (67. Z. Chupík) – Gutheis, Weinhard.

Větřínští jsou bez bodu na posledním místě áčkové skupiny I.A třídy při hrozivém skóre 9:20. V příštím kole se opět doma pokusí změnit nepříznivou bilanci, ale nebudou to mít lehké, protože přivítají aktuálně v tabulce čtvrtou budějovickou Slávii (sobota 15. září od 16.30 hodin).