Hluboká v odvetách do té doby nebodovala, zelenobílí se chtěli i s uzdraveným obráncem Malým pokusit o první jarní výhru, ale nebylo jim přáno…

Hluboká – Český Krumlov 2:1 (1:0)

Už v první dvacetiminutovce se proti hostům pískaly dva pokutové kopy. Ten první v 10. minutě domácí proměnili, při druhém o sedm minut později pálil stejný hlubocký exekutor z puntíku nad Říhovu branku.

Krumlovští ovšem byli herně lepší, vypracovali si několik tutovek, ale gól nedal ani Tauber hlavou z několika kroků do odkryté branky. Emoce pak vzplály v závěru půle, kdy byl ve vápně jasně faulován pronikající Novák, ale píšťalka se neozvala. Za neadekvátní reakci a údajné vražení do rozhodčího (pozn. – uvedeno v zápise) pak byl hostům vyloučen Tauber.

Od 63. minuty hráli slavojáci dokonce o devíti, když byl za nesportovní chování poslán předčasně pod sprchy Malý. Domácí přesilovku za sedm minut využili a hostům, kteří i ve dvojnásobném oslabení soupeře zatlačili, se podařilo v závěru už jen korigovat brankou střídajícího Ješiny.

„Areál krásný, tribuna krásná, fotbalové počasí, ale tím všechny plusy končí. Měli jsme ovšem do půle dát góly a byl by klid. Ano, penalty byly, udělali jsme chyby, Kabele neměl den, také vyloučení byla oprávněná. Ale z čeho to vzniklo?“ klade si řečnickou otázku krumlovský trenér Václav Domin a hned si i odpovídá: „Jasné fauly se nepískaly a hráči pak reagovali tak, jak reagovali. Je mi z toho smutno. Nejhorší je, že jsme přišli o další dva hráče a pomalu nebudeme mít příště s kým hrát. I v osmi jsme přesto soupeře přehrávali a domácí jen odkopávali míče do řeky a za tribunu. V závěru jsme hráli totální fotbal, vzadu byli jen dva beci a na standardky chodil i brankář Říha. Bohužel… Domácí byli soubor písní a tanců, ale měli výborného dirigenta. Víc netřeba dodávat.“

Fakta – branky: 10. Kössl z penalty, 70. Lovička – 88. Ješina, ŽK 3:3 (u hostů Persán, Svoboda, Kabele), ČK 0:2 (45. Tauber, 63. Malý), rozhodčí Dunovský, 150 diváků.

Sestava Slavoje: Říha – Malý, Dudák, Kabele, Paráček – Svoboda, Persán (75. Ješina), Novák, Ďurica, Strapek – Tauber.

Krumlovští, kterým po nezdaru na Hluboké a šesté porážce v sezoně patří v aktuální tabulce osmé místo, mají před sebou náročný sváteční víkend. V sobotu 20. dubna Slavoj přivítá na svém hřišti šesté Čimelice (od 17 hodin) a o velikonočním pondělí 22. dubna ho čeká dohrávka odloženého zápasu 17. kola na půdě bodově vyrovnaného devátého Protivína (od 14 hodin).