Již přípravné zápasy Dolního Dvořiště naznačovaly, že nové posily ještě znásobí sílu týmu a může jít o štiku jarní části. "Chceme být do pětky a v dalším ročníku zaútočit na nejvyšší příčky," netajil se svými plány před startem jara trenér Štefan Bršťák. A že nemluvil jen do větru, nasvědčují první jarní výsledky.

Je pravda, že v prvním jarním kole Dolní Dvořiště vyhrálo ve Vimperku díky zkušenostem a domácímu mladému celku uštědřilo lekci z produktivity. Druhý duel se Zlatou Korunou byl o úplně něčem jiném. Derby, vyspělý soupeř, kvalitní fotbal. Ale znovu vysoká výhra 5:1. Kde se vzal tak velký rozdíl? Jednoduše v tom, že Dolňák dokáže proměňovat své šance a za zády mají hráči skvělého gólmana Jirkala. Po zápase se Zlatkou tak právem v Dolňáku tryskaly gejzíry nadšení a oslav z vítězství a mnohá z nich zvěčnila na svých snímcích dvorní fotografka týmu Adéla Bršťáková.

Suma sumárum, Dolní Dvořiště má zdaleka nejlepší vstup do jara. Každý další zápas však bude velkou prověrkou, soupeři se na tým z pohraničí pečlivě připraví. A právě v těchto zápasech se ukáže, zda může útok na přední pozice v další sezoně začít.


Načítám tabulku ...